Veci, ktoré ti prídu otravné, ak bývaš vo veľkom meste

Vysnívaná idylka alebo precitnutie v krutej realite?

Nie je nad domáce prostredie. Vôňa nedeľnej slepačej polievky a pečeného kurčaťa od mamy je nenahraditeľným zážitkom a zároveň silnou motiváciou zostať doma a užívať si všetky výhody mama hotela. Avšak skôr či neskôr popadla tá myšlienka každého z nás: Osamostatniť sa! Kritériá sú jasné. Chceš odtiaľto vypadnúť, mať viac možností a výhľadov do budúcna, no zároveň sa potrebuješ uživiť. Vtedy si povieš, že je veľkomesto pre teba ako stvorené. Tak zbalíš kufor a mame zakývaš. No ako to vyzerá, keď neskôr precitneme?

1. Jasné, s týmto si celkom rátal. No asi nie až tak celkom. Doprava vo veľkomeste naozaj nie je práve idylická. Nervózni šoféri ťa omrzeli už dávno, no na druhej strane sa im ani nečuduješ a pomaly a isto sa začínaš radiť k nim aj ty. Máme pondelok ráno a ty znova meškáš do práce. Prečo? Pretože nejaký šťastlivec opäť nabúral a všetky cesty v okolí 8 kilometrov sú upchaté. Bim bam, naozaj skvostný začiatok týždňa.

giphy.com (https://media.giphy.com/media/xHMIDAy1qkzNS/giphy.gif)

2. Jedným z najkrajších snov, ktoré sa mali stať neskrývaným benefitom tvojho presťahovania boli obchodné centrá. Dnes ich s nechuťou obchádzaš a robíš všetko možné preto, aby si ich nemusel navštíviť.

3. A naopak, jednou z najhorších vecí je, že musíš dodržiavať nejaké tie nepísané kódexy veľkomesta. Už žiadne výjazdy von v roztrhaných teplákoch na babkinej terénke, ktorú si ukradol z pivnice. Ešte by ťa zbadal Mikloško a začal podľa teba šiť svoju novú módnu kolekciu. „Také extravagantné, také odvážne!“

4. A čo zeleň? Niežeby sa tam nenachádzala, avšak na každom metre štvorcovom zelene je natisnutých pri sebe 20 ľudí. Fotia si ju, voňajú, hľadia, obdivujú, odšklbávajú z nej, lebo vraj chcú niečo také nevídané mať i doma. Poslednou kvapkou bol minulý týždeň ten chlapík, ktorý stanoval na kruhovom objazde.

giphy.com (https://media.giphy.com/media/kEKcOWl8RMLde/giphy.gif)

5. Starbucks. Starbucks jednoducho všade. Pohárik so známym americkým logom drží každý okoloidúci. Je jedno či má 40 alebo 13 a či dokonca 4 roky! Je všade.

6. A kedy sa tvoj sen začal pomaličky rúcať? Keď si zistil, že malú izbu v centre mesta si dovoliť nemôžeš. A tak bývaš na okraji v priemyselnej časti vzdialenej od všetkého kultúrne živého a či aspoň prežiteľného 20 minút autom. Skvelé.

7. Keďže sa snažíš silou mocou uživiť, často sa stáva, že mávaš v harmonograme sobotňajšie ranné prechádzky do práce. Všade je ticho, mŕtvo, všetci spia a ty sa len kocháš abstraktným umením v podobe prepitých zvratkov na zemi, nedojedených jedál z fastfoodu a zvukovú kulisu ti dotvára kotúľajúca sa fľaša lacného alkoholu. Ó, áno.

giphy.com (https://media.giphy.com/media/bYBbM6iFTfdHa/giphy.gif)

8. Hoc ti na začiatku tvoja skrytá identita viac ako vyhovovala, teraz ti naozaj chýba stretnutie niekoho známeho. Aj tú nepríjemnú učiteľku matiky zo základnej by si nostalgicky objal. A rád.

9. Po dvoch mesiacoch si sa rozhodol vzdať sa auta a nechať ho parkovať doma u rodičov. A prečo? Pretože zaparkovať vo veľkomeste bez obetovania mesačného rozpočtu je naozaj nemožné.

giphy.com (https://media.giphy.com/media/UQaRUOLveyjNC/giphy.gif)

10. To, prečo si sa najskôr na svoje sťahovanie tešil, ti lezie teraz na nervy. Máme na mysli priveľa možností. Môžeš ísť hrať badminton, ísť kedykoľvek do kina, hrať escape hru, navštíviť divadelné predstavenie, ísť na festival, motokáry, ochutnať nové druhy čokolády, vyliezť na vyhliadkovú vežu a či skúsiť niečo vegánske. No ty si nevieš vybrať a tak zostaneš nakoniec doma.

11. Doteraz si jasne pamätáš na tvoje vzrušenie, keď si prvýkrát stretol niekoho verejne známeho (alebo teda slávneho). No teraz ti to už vôbec nepríde vzácne. Sajfa tu, Judínyová tam, Maštalír je vedľa teba na káve. No a?!

12. Nakoľko si nechal auto doma, si nútený využívať eMHáDečku. No nie veľmi rád. Antibakteriálny gél na ruky tvojmu dobrému pocitu prestal už dávno pomáhať a modriny po tele vďaka šoférovmu presvedčeniu, že práve natáča nový diel akčného trháku Rýchlo a zbesilo s preplneným autobusom a rôznymi smradmi, už dávno neriešiš.

giphy.com (https://media.giphy.com/media/lWVh0pEcAC9MI/giphy.gif)

13. Časom si si všimol, že všetko obyvateľstvo sa delí len na tri výrazné skupiny. Prvú skupinu tvoria Nikoly, druhú LGBT a tretiu ostatný, sivý priemer. Nikdy si si však nebol celkom istý tým, kto percentuálne vládne.

14. Ľudia, ľudia VŠADE!

giphy.com (https://media.giphy.com/media/K2b7e3Le5VuLu/giphy.gif)

Titulná fotka: pexels.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
8
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
11
Uups
Haha Haha
17
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 prekvapivých vecí, ktoré oslabujú tvoju inteligenciu


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME