Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.7.2024
sk
Vladimír
cz
Kristýna, Tina
, Kristina, Kristen

Ak si okúsil, čo je to vysoká škola, tieto riadky budú s najväčšou pravdepodobnosťou pre teba len stručným zhrnutím tvojho života. V prípade, že o vysokej škole uvažuješ, tak sa priprav na zopár už rutinných vecí z tohoto zoznamu, ktoré sa stali neodmysliteľnou súčasťou väčšiny študentov.

1. Život na intráku

Ten ťa naučí. V momente, keď si uvedomíš, že si tam neprišiel len stráviť víkend so super partiou (alebo ešte lepšie s ľuďmi, ktorých ani nepoznáš), bude prvý moment vytriezvenia a zoznámenia s tvojím novým domovom možno drsný. No ver tomu, že keď predýchaš zistenie, že potraviny sa skladujú na parapetnej doske namiesto v chladničke, ktorá sa stáva luxusom, už bude všetko dobré. Potešíš sa aj tej parapetnej doske, lebo ani tá nie je vždy zaručená.

http://pelisek-pismenek.blogspot.sk/2014_03_01_archive.html

2. Varenie, pranie, upratovanie

Mama hotel bude ďaleko a ak nie si úplný humusák, ktorému nebude vadiť žiť medzi trojtýždňovým špinavým dolepeným riadom, tak si určite navýšiš skill aj v takýchto činnostiach. Najmä v období skúškového obdobia sa upratovanie a varenie stáva veľmi populárnou formou flákania sa. Musíš predsa ešte vypratať tamten šuplík, všetko pretriediť a tých vecí, čo tam objavíš. A navariť si niečo poriadne tiež treba, vifonka ti už lezie krkom, tak si ochotne vybehneš pre dvojplatničku o poschodie vyššie.

https://giphy.com/gifs/share-procrastination-procrastinationgif-jkPTSxuolA5jy

3. Chodbovice

Keď si pôjdeš pre tú dvojplatničku, hrozí ti „riziko“ stretnutia podobných zúfalcov na chodbe, ktorí majú tiež zajtra skúšku, no už vzdali aj všetku tú prokrastináciu okolo učenia. Na intráku zažiješ chodbovice, izbovice či balkonovice ako nikde inde. A po prechlastanej noci ti bude stačiť zase len tá vifonka. Šak čo, polievku vypiješ a na rezance dáš kečup.

https://www.warnerbros.com/

4. Neopakovateľný humor

Študenti, čo viac dodať. Na hovadiny, na to by vás bolo. Chamraď.

Posted by Matúš Michališin on Thursday, March 23, 2017

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3877209059783&set=a.1174455812641.2023274.1565441458&type=3&permPage=1

5. CP-čkár

Ak bude tvoj vysokoškolský život prevádzať pravidelné cestovanie z intráku a na intrák, tak sa pravdepodobne zaradíš medzi ľudí so starou známou nálepkou cp-čkár. Z toho si ale nič nerob. Horšie budú tie cesty vlakmi (alebo skôr dobytčákmi) v období pred sviatkami, po sviatkoch, pred víkendom, po víkende, …

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/84/KRL_train_surfing_3.jpg

6. Učenie sa

Ono sa na to síce často zabúda, ale aj učenie sa patrí k vysokoškolskému životu. Sprevádza ho strašne veľa prokrastinácie a strašne veľa farebných zvýrazňovačov.

skúškové robí svoje 😀

Posted by Priznania vysokoškolákov on Tuesday, January 10, 2017

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10204098570615611&set=a.10201888724410837.1073741830.1565441458&type=3&theater

7. Seriály, seriály, seriály

Ďalšia vec, ktorá sprevádza spomínané učenie sa. Pretože keď sa už učíš 10 minút, potrebuješ predsa odmenu. Len jeden diel seriálu. Len jeden… a o druhej ráno zistíš, že tá séria mala 14 dielov.

https://giphy.com/gifs/theplatform-the-platform-andreaschoice-andrea-brooks-rO6GJ4J0mqmR2

8. Vynaliezavosť a spolupatričnosť

Ak si doteraz vo vynaliezavosti moc nevynikal, tak sa priprav na objavovanie svojich skrytých vlôh v tejto oblasti. Lebo bez týchto vlastností, sa na intráku a vysokej škole len ťažko zaobídete.

Novodoby zaves, mozes vidiet 1/5,2/5,3/5,4/5,5/5 z okna a vyska? Bezproblemov! Nastav si ho ako chces. Rano hore , poobede dole 😀 xxl tyzden v Lidli.

Posted by Priznania vysokoškolákov on Wednesday, April 5, 2017

Život na internáte a štúdium na vysokej škole je naozaj nezabudnuteľná etapa života. Hlavne ale nezabudni, že celá podstata spočíva v preliezaní semestrov a dopracovania sa k štátniciam. Ale tým radšej ešte nebudeme strašiť.

https://giphy.com/gifs/NFLfqiGmslUhG

Titulná fotka: pixabay.com


Tagy:

admin

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.