Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava

Domov je miesto, kde si môžeš upratať a mať čisto. Tak veľmi čisto, ako si len praješ. A to bez vyčíňania bordelárskych kolegov alebo spolubývajúcich, ktorých si musel znášať počas života na vysokoškolskom internáte.

No bez ohľadu na to, ako veľmi sa snažíme zachovať v našej domácnosti stopercentný poriadok, veľa ráz sa vyskytne nejaký neočakávaný bordel, ktorý nám naše snaženie skazí. Totiž, v každej domácnosti sa nájdu veci, kvôli ktorým vzniká neporiadok a dezorganizácia. A duša každého perfekcionistu ich z hĺbky nenávidí…

Shutterstock

Kozmetika. Veľa žien má doma množstvo kozmetiky, ktorú nepoužíva. Väčšina z nich volí na bežné nosenie jednoduchý mejkap, a preto na všetky tie „nóbl“ šminky, ktoré sme skrátka v tej drogérii už z princípu nemohli nechať na mieste, sadá prach.

CD, DVD, kazety. Keďže momentálne máme väčšinu digitálnych súborov uložených v počítači alebo na USB, množstvo CD a DVD v našich domácnostiach nemá žiadne využitie. Akurát tak zaberajú množstvo miesta. A to aby sme nezabudli na „staré dobré“ videokazety, ktoré tvoj oco nemá srdce vyhodiť, ale zároveň nemáte ani priestor na ich skladovanie…

Suveníry. Máme tým na mysli všetky kľúčenky, hrnčeky, sošky, magnetky, ktoré sa už nezmestia na chladničku, pohľadnice, svietniky a podobné hovadiny, bez ktorých by sa tvoja domácnosť zaobišla. Ak rád cestuješ a nosíš si z každej destinácie nejakú pamiatku, máš doma tých suvenírov už poriadnu hromadu, tým pádom ich nemáš kde skladovať a nakoniec sa povaľujú kade-tade.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt souvenirs
https://pixabay.com/sk/photos/hal%C5%A1tatskej-rak%C3%BAsko-obchod-s-3576184/

Hlina. Ak máte doma záhradu, vieš, čo to je, keď sa hlina dostane na koberec. Suchá či mokrá, bordel je istý. Alebo, ak rád pestuješ kvety v črepníku na verande a tvoja mačka alebo psík ti pár kvetináčov z času na čas prevrhne, máš o víkendovú „zábavku“ postarané.

Hračky. Ak máš doma deti, poznáš to. Tie narobia neporiadku jedna radosť. Hlavne, ak majú doma za plnú detskú izbu hračiek, ktoré pekne krásne porozvlačujú po celom byte a ty o ne systematicky zakaždým zakopneš a narazíš si malíček.

Bežecký pás. Na ktorom nebeháš, ale vešiaš naň všetko oblečenie, ktoré sa tebe alebo tvojej polovičke nechce odložiť do skrine.

Shutterstock

Bižutéria. Ozdôbky, ktoré si mala raz na sebe na udalostiach, ako napr. ples alebo stužková, a dobre vieš, že si ich už viackrát nedáš, ale vyhadzovať to taktiež nechceš, lebo stáli nejakú tú „korunku“.

Plný „botník“. Topánky na +15 cm opätkoch, ktorých máš doma najmenej desať párov, a mala si ich na svojich nohách najviac tak raz, keďže na ich používanie by mali predávať rovno aj barly. Alebo si milovník farebných tenisiek, a tak si z každej výplaty kúpiš aspoň dva páry. A potom máš plný „botník“, topánky ti z neho vypadávajú a vyzerá to prinajmenšom neesteticky.

Pečivo, ktoré sa trúsi. Zahryzneš a máš omrvinky úplne všade, na nohaviciach i na dlážke. Patria sem mnohé obľúbené pečivá, chrumkavý chlieb alebo výrobky z lístkového cesta.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt omrvinky
https://pixabay.com/sk/photos/jedlo-chlieb-omrvinky-chrumkav%C3%A9-3633188/

Soľ, cukor, koreniny. Radosť, keď plníš soľničky a koreničky a polovica vrecúška skončí na stole. A keď to utieraš, zrniečka sú úplne všade a všetko je buď lepkavé, alebo špinavé. Navyše, mať v kuchynskej poličke rôzne druhy korenia je síce fajn, varíš vďaka nim delikatesy, ale aj na balenia si treba dávať pozor, ako ich zatvoríš, ako ich položíš… Ináč ti to nepekne zasviní celý šuplík.

Perá. Máš ich doma asi tak päťdesiat a z toho ti fungujú iba dve. Avšak, stále veríš, že nadíde deň, keď vstúpiš do papiernictva s myšlienkou dokúpiť náhradné tuhy.

Gumičky do vlasov. Tie si kupuješ v pravidelných intervaloch, lebo ti miznú. No keby si sa lepšie pozrela na koberec, kde ich nevidno, našla by si tam zopár cenných kusov.

Shutterstock

Instantná káva, kapučíno, zrnková káva. Všetky kávovinové a instantné nápoje, ktoré si robíš skoro ráno, keď si ešte poloslepý a polomŕtvy, vedia poriadne zašpiniť stôl, ale aj dlážku. Samozrejme, tí menej „mantaví“ s tým nemajú problém, my viac nešikovní áno. Zakaždým nám niečo pri dávkovaní ujde a nakoniec je toho viac na kuchynskej linke ako v samotnej šálke.

Papiere, dokumenty. Tie dokážu spôsobiť poriadny neporiadok, hlavne, ak nemáš čas a chuť si ich stále pekne, poporiadku triediť.

Chlpy. Majitelia domácich zvieratiek, ktoré pĺznu, pochopia. Niekedy nejdú dole ani vysávačom a sú skrátka všade. Máš to na koberci, oblečení, posteľných obliečkach, no proste všade, kde sa tvoj miláčik dokázal dostať. Nemilé je, keď sa to prenesie aj do kuchyne, kde psie chĺpky naozaj nemajú čo robiť. Toto sú chvíle, keď uvažuješ, prečo si si radšej nevybral chrta alebo mačku sphynx (na obrázku nižšie).

Shutterstock

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť