6 vecí, ktoré ženy zbožňujú, no nahlas to nikdy nepovedia

Niekedy nám pohľady okoloidúcich dobre padnú.

Zdroj: Courtney Clayton / Unsplash

Niektoré, poprosíme dôraz na toto slovo, ženy nehovoria veci na rovinu. Zachovávajú kamennú tvár a predstierajú, že im je všetko okolo nich jedno. Aj pozornosť ostatných aj komplimenty… a pritom jediné, po čom väčšina túži, sú tieto záležitosti.

1. Keď sa správa staromódne

Dnes je moderná doba, a teda aj randenie nadobudlo akýsi moderný charakter. Chalanisko už na rande nenaklusá s kyticou ruží, nepíše svojej vyvolenej zaľúbené listy, nedokazuje lásku drobnými staromódnymi gestami. Namiesto toho pošle na messengeri baklažán a broskyňu a dúfa, že sa slečna chytí.

A ona sa chytí, pretože sa podobné správanie už stalo zaužívaným stereotypom. Romantika je trápna, vyznávať svoje pocity niekde v reštike pri sviečkach je totálne tabu. Pritom by nejedna žena vraždila za to, aby sa takéto zamilované akty opäť vrátili na scénu.

Courtney Clayton / unsplash.com (https://unsplash.com/photos/5CnQu2Fpj5k)

Chce mať pri sebe galantného mladého muža, ktorý jej otvorí dvere, vyzlečie jej kabát a odsunie stoličku. Takého, ktorý prinesie kvety aj jej mame, a po večeri utrúsi kompliment na vynikajúce jedlo.

Nie hovado bez základov slušného správania, s ktorým je každý pobyt na verejnosti ako prechádza po mínovom poli, lebo jeden nikdy nevie, aká perlička z neho zase vypadne.

2. Keď neobracia v ruke každý jeden cent

Dnešné ženy sú emancipované a dokážu si na svoje potreby zarobiť samé. To ale neznamená, že pri sebe chcú mať muža, ktorý v ruke obracia každý jeden cent trikrát. Je príjemné ísť na večeru a nepočúvať ešte dva týždne o tom, že vám za jednu hlúpu porciu ryže naúčtovali tri eurá. No TRI EURÁ, chápeš?!

Nemá to nič spoločné s mamonárstvom, skôr s pocitom stability. A pokojom na duši. Pretože vie, že môžete ísť na nákup a dopriať si šunku, ktorá kravu nevidela len z rýchlika. Pretože vie, že si môže kúpiť z výplaty novú kabelku a nebude ju doma čakať krížový výsluch a prednáška na tému „tie peniaze by sa dali investovať omnoho lepšie“.

Sara Kurfeß / unsplash.com (https://unsplash.com/photos/untSDM2Hihg)

Peniaze vládnu svetu. Hoci sa mnohí snažia presvedčiť o opaku, je to tak a môžeš sa snažiť ako chceš, z lásky a pokory sa jednoducho nenaješ. Tieto, na prvý pohľad bezcenné, papieriky ovplyvňujú každý aspekt nášho života… mať pri sebe chlapa, ktorý k nim má chorobný vzťah a šetrí na miestach, kde by šetriť nemal, dokáže pochovať celý vzťah.

3. Keď bojuje

Lebo dnes bojovanie nie je práve dvakrát in. Radšej sa obe strany tvária, ako im to je celé jedno, postujú na Instagram motivačné citáty o tom, ako sa pohli ďalej a obháňajú v baroch nové známosti. To všetko len preto, aby nemuseli stiahnuť polky a priznať sa, že im na sebe predsa len trošku záleží. Načo je to dobré?

4. Keď „bojuje“ fyzicky

Nechcem, aby si sa kvôli mne bil, veď sa ti niečo môže stať, povie každá druhá. Alebo ešte lepšie: Ja sa viem o seba postarať, nie som z cukru. Pritom pravda je niekde celkom inde.

Yoann Boyer / unsplash.com (https://unsplash.com/photos/eFP9G9d7OM4)

Nikto netvrdí, že sa má chlapec mlátiť hlava-nehlava s každým, kto len pohne zrenicou tvojím smerom. Ale keď je k tebe niekto naozaj oplzlý, sexistický, vulgárny a k tomu všetkému aj na mol opitý, mohol by sa vyburcovať k nejakej aktivite súkromného bodyguarda. No, nie?

5. Keď máme viacero nápadníkov

V prvom rade treba objasniť jedno – viacero nápadníkov neznamená aj viacero vážnych známostí. Nemusíme s každým flirtovať, dávať mu nádeje a ťahať ho za nos. Nemusíme mu záujem dokonca vôbec opätovať. Ale je fajn vedieť, že nás ľudia považujú za atraktívne. Aj my totiž máme ego, ktorému sa z času na čas zažiada drobného pohladenia.

Matheus Ferrero / unsplash.com (https://unsplash.com/photos/TkrRvwxjb_8)

6. Keď sa na nás pozerajú

Ženy majú dva typy dní – tie pekné a tie menej pekné. Pod tými menej peknými rozumej vlasy, ktoré by už vážne bolo treba umyť, tepláky a pocit, že bez kávy sa dnes nedovlečieš ani na zastávku. No potom sú tu tie pekné…

Tie, keď sa nahodíš „do gala“, dáš si čipkované spodné prádlo, aj keď vieš, že ho nikto neuvidí, a nosíš sa ulicami hrdo ako páv. Visia na tebe pohľady okoloidúcich, vieš, že sa otáčajú, a nebudeme si klamať – dobre ti to padne. Cítiš sa ako z reklamy na žiletky, kde cica prezentuje svetu svoje čerstvo oholené nohy a všetkým z nich padá sánka. A je to celkom fasa pocit…

Caleb George / unsplash.com (https://unsplash.com/photos/AeZncpkqMVU)


Reagujte!
Grr Grr
3
Grr
Fuuj Fuuj
66
Fuuj
Fňuk Fňuk
9
Fňuk
Jeej Jeej
61
Jeej
Uups Uups
4
Uups
Haha Haha
45
Haha
Woow Woow
21
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Nešťastne zaseknutý popkorn medzi zubami stál chlapíka takmer život

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME