10 vecí, ktoré majú ženy rady a muži ich neznášajú

Týka sa to aj teba?

Zdroj: Shutterstock

Ony sú XX a oni zas XY. Len pre istotu, hovoríme o chromozómoch. Ženy a muži – odlišujú sa už od svojho počatia, no napriek tomu dokážu spolu (ako-tak) existovať a zachovávať rod. Hoci je každý človek iný, je veľmi pravdepodobné, že nasledujúcich 10 bodíkov má rada každá žena, zatiaľ čo muži ich nemôžu vystáť.

1. Fantazírovanie

Ženy milujú, keď sa môžu zasnívať a vo svojich predstavách vidieť veci také, aké by mohli byť. Bájne príbehy à la Rosamunde Pilcherová niekedy hraničia s motívmi J. K. Rowling. Teda, sú to neuskutočniteľné, vyšperkované predstavy, ktoré tešia ich srdiečka.

Niekedy natoľko, že naozaj očakávajú, že sa to stane, a keď sa to nestane, nič iné nie je dosť dobré. Muži sú realistickejšie pohlavie, a preto pre ženské fantazírovanie nemajú zväčša pochopenie.

2. Oblečené psíky

Situácia vyzerá asi nasledovne. Si v parku s kamarátmi oboch pohlaví. Okolo prechádza pani so svojím jorkšírom. Kým sa ženská časť tvojej spoločnosti rozplýva nad rozkošným svetríkom a ružovou mašličkou na obojku, tá mužská časť vyjavene pozerá na majiteľku, úprimne súcití s ovešaným zvieraťom a hlavou jej preblesne, že zavolajú na slobodu zvierat.

Shutterstock

3. Kávičkovanie

Nie je káva ako káva. To iste chápe každý. Lenže, pravda je taká, že okrem toho, že je káva írska, viedenská, ľadová, zelená a menovať ďalej nebudeme, pretože by ste si ešte dlho posedeli, je rozdiel, či je káva ženská, alebo mužská.

Keď sa na káve dohodnú ženy, znamená to, že bude trvať tak tri hodiny, k tej káve si rozhodne dajú koláčik a pekne meno po mene, fotku po fotke, preberú všetkých spoločných známych. Keď sa na káve dohodnú muži, pravdepodobne ide o biznis.

4. Tancovanie na párty

Nehovoriac o tom, ako muži milujú to babské dvojhodinové chystanie, ktoré zahŕňa žehlenie vlasov, vyberanie toho správneho outfitu, nanášanie štyroch vrstiev riasenky, prehodnocovanie outfitu, poradu s kamoškami a zase raz len vyberanie outfitu.

Skrátka, všetko to ženské úsilie strávené pri zrkadle je kvôli tomu, aby sa na parkete mohli blysnúť v tom najlepšom svetle. Zatiaľ čo ženy chodia na párty, aby to na parkete mohli riadne odpáliť, muži zväčša postávajú pri bare. Na parket sa odhodlajú vstúpiť až vtedy, keď im to dovolí promile v krvi.

Shutterstock

5. Selfies

Ženy to majú jednoduchšie – ak fotka nevyzerá pekne prirodzene, vždy sa dá zlepšiť nejakým tým filtrom z Instagramu alebo pridaním mejkapu. Inak povedané, ak nie je so svojím vzhľadom žena spokojná, môže s tým niečo spraviť. Ale čo muži? Uznajte, že keby sa fotili s kvetinkovou korunkou alebo s mačacími uškami na hlave, vysvetlili by sme si ich počínanie po svojom. Čo z toho vyplýva? Muži, ktorí si neradi fotia selfies, nie sú so svojím vzhľadom spokojní.

6. Príliš veľa mejkapu

Keď už sme to tu načali, tak to dokončíme. Väčšina žien používa mejkap na maskovanie nedostatkov pleti, veď, koniec-koncov, na to bol aj stvorený. Pre ne je to prvá pomoc po pretancovanej noci, pri chorobe, prostriedok na zvýšenie sebavedomia či taktika na získanie lajkov, jednoducho na čokoľvek.

Muži ale neznášajú tie večne špinavé goliere na košeli alebo skôr tie nekonečné hodiny čakania na to, kým príde rad v kúpeľni na nich. Niektorí zvyknú omieľať niečo v tom zmysle, že prirodzená krása je najkrajšia. Jedno dobré chlapské zamyslenie na túto tému znie: Načo sa ženy maľujú? Veď tým pekným to netreba a tým škaredým to nepomôže… a už vieš.

Shutterstock

7. Rozprávanie pri pozeraní na TV

Vec sa má tak, že muži fakt nevedia robiť dve veci súčasne, zatiaľ čo ženy stíhajú žehliť, pozerať film, komentovať prežitý deň a popritom rozmýšľať nad tým, čo si dajú na večeru, bez toho, aby sa v tom celom nejako stratili, teda väčšinou sa nestratia. Muži celú svoju pozornosť rozložia po uhlopriečke obrazovky, takže nehrozí, že by mohli niečo iné skutočne vnímať. Skôr sú to len rušivé šumy okolo nich, obzvlášť, keď sledujú futbal. To im dáva zabrať aj tá uhlopriečka.

8. Enrique Iglesias a podobní sladkí interpreti

Pravdepodobne táto antipatia vznikla ako dôsledok obohraných piesní ako Bailando (Enrique Iglesias), Perfect (Ed Sheeran), Just The Way You Are (Bruno Mars) a podobne. Ženské polovičky si nikdy neodpustili prehrať a patrične si užiť nejakú z týchto piesní, a mužom ostávalo len zas a znova pretrpieť tie tri minútky. Nechápu, čím si títo exoti vyslúžili toľké ovácie, fanklub a zaľúbené jasavé pohľady.

Shutterstock

9. Twilight sága

No fakt, snáď neexistuje muž, ktorý by tento film pozeral dobrovoľne bez toho, aby prevracal očami. Najviac ich na tom celom vytáča, že Bella to ťahá s dvoma naraz. Podvedome im to riadne dvíha tlak, keď vidia, ako ich má oboch v moci. Prednostne nadávajú na Jacoba, pretože všetky ženy sú z neho paf. Strašná filmová séria, nepochybne.

10. Chodenie na toaletu vo dvojici

Jednou veľkou dilemou mužov je situácia, keď sa baby hromadne zdvihnú od stola a odkráčajú spolu na WC. Nedokážeš pochopiť, načo potrebujú na vykonávanie svojej fyziologickej potreby asistenciu, a čudné je aj to, že sa im chce zrazu všetkým naraz. Vec sa má takto: keď pôjdu na WC spolu, vznikne tak perfektný priestor si čo-to povedať, zhodnotiť a naplánovať. Okrem toho, nikdy si si nevšimol, že väčšina fotiek z párty, ktoré pridajú baby, sú práve z toalety?

Shutterstock


Reagujte!
Grr Grr
10
Grr
Fuuj Fuuj
67
Fuuj
Fňuk Fňuk
7
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
6
Uups
Haha Haha
82
Haha
Woow Woow
7
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ilustrácie plné nostalgických momentov, ktoré pochopia hlavne deti 90. rokov

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME