Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 10.12.2023
sk
Radúz
cz
Julie
, Julia, Juliana

Určite sa aj tebe mnohokrát stalo, že si sa ocitol v situácii, keď si povedal: „Toto som nevidel snáď milión rokov. Skoro som zabudol, že to vôbec existuje.“ Je úplne prirodzené, že postupom času nám niektoré veci zo životov vymiznú a nahradia ich iné. Napríklad bezstarostný život a jedinú povinnosť, ktorou bolo robenie domácich úloh, rýchlo nahradil život na hrane a platenie všemožných účtov.

Nebudeme ti pripomínať diskety a podobné veci, lebo ak si jeden z tých, ktorí sa narodili v roku 2000, tak nemáš ani poňatia, o čom je reč. Hovoríme o veciach, ktoré boli kedysi súčasťou nášho (každodenného) života. A teraz spolu s dospelosťou zapadajú niekde prachom.

Zvonenie zvončeka

Ohlasovanie prestávky, na ktoré sme sa večne tešili, vykúkajúc spoza školských lavíc… akonáhle sme opustili stredoškolské lavice, rýchlo sme na tento zvuk zabudli. Spolu so školskými časmi odzvonilo aj takým veciam, ako sú kružidlá, uhlomery či zošity.

Len málokto z nás potrebuje niektorý z týchto predmetov aj dnes. Nesmieme tiež zabudnúť na žiacku knižku. Tú si už možno pripomenuli len tí z nás, ktorí sú rodičmi.

pixabay (https://www.pexels.com/photo/building-ceiling-classroom-daylight-373488/)

Rukávniky a kolesá na plávanie

Síce možno doteraz nevieš plávať, no minimálne sa ti za to nik (okrem najbližších kamošov) nesmeje. Vyzeralo by to asi dosť vtipne, ak by sa niekto z nás, dospelých, ukázal na kúpalisku s ružovými rukávnikmi na plávanie. Aj keď, v prípade plávajúcich kolies s jednorožcom, je to každému (influencerovi) ihneď odpustené.

https://giphy.com/gifs/dad-johny-swiming-t5LdxcD2jnDqw

Plyšáky a hračky

Niektorí sa ich nevzdali doteraz, čo je úplne v poriadku. Zväčša sme ich však nahradili inými hračkami. Ženy si nakupujú namiesto plyšákov ozdobné vankúšiky. Niektorí chalani sa nevzdali lega a stále ho radi skladajú. No už len málokto má doma na poličke autíčka alebo dinosaurov či vojačikov.

Pomocné kolieska na bicykel

Stále sa nájdu dospeláci, ktorí sa nevedia bicyklovať, no asi by sme sa na nich pozerali veľmi začudovane, ak by sme ich videli na ulici bicyklovať sa s pomocnými kolieskami. Je to jednoducho vec, ktorá patrí do nášho detstva. Ale zrejme už mnohí z nás zabudli, že niečo také vôbec existovalo.

Clark Young, Unsplash

Farebný papier

Ak práve nie si učiteľom či učiteľkou v škole, alebo nemáš nejaké kreatívne povolanie, tak farebné papiere sa v tvojom živote objavujú asi tak často ako plastelína. A veru, niekedy by sme si rozhodne išli radšej niečo vystrihovať, ako sedeli v práci.

Čínske pero

A perá samotné vôbec. Samozrejme, nájde sa veľa ľudí, ktorí stále používajú perá a papier, no vidieť niekoho písmo už nie je také bežné, ako keď sme boli školopovinní.

https://www.instagram.com/p/Bx2wbwmiq3b/

Pesnička ako zvonenie na mobile

S príchodom streamovacích služieb každý z nás čoraz menej sťahuje hudbu. Oveľa menej preciťujeme nejaké nastavovanie pesničiek ako nášho zvonenia. Podobne je to aj s nastavovaním pozadia na mobiloch či počítači. O šetričoch nehovoriac.

Kriedy

Nielen tie, ktorými sme kedysi písali na tabuľu, ale aj tie, ktorými sme si zvykli kresliť na chodník. Ach, komu tiež chýba ten kašeľ, keď sme mali prach z kried snáď v celom dýchacom ústrojenstve?

Daniel Watson, Unsplash

Na čo si si naposledy spomenul ty, že zmizlo z tvojho života? 


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.