Predmety, ktoré všetci voláme inak, lebo nevieme, ako sa naozaj volajú

Čomu dávate doma nevšedný názov vy?

Zdroj: freepik.com

Určite sa to deje vo vašej domácnosti aj vo vašom okolí. Veľakrát ti niekto povie, aby si mu niečo podal, a ty na neho pozeráš ako teľa na nové vráta. Občas je to spôsobené tým, že na niektoré veci má každý zaužívané iné názvy.

A je to spôsobené aj tým, že veľakrát netušíme, ako sa konkrétne predmety naozaj volajú. Vymýšľame si pre ne potom rôzne zaujímavé názvy. Toto je niekoľko predmetov, ktorým nikdy nevieme prísť na meno. Alebo sme im na meno zjavne ešte neprišli.

Oddeľovač nákupu

Naozaj sa to oficiálne volá oddeľovač nákupu, no len málokto to tak aj povie. Viacerí majú na to svoje vlastné názvy, ako napríklad delítko alebo trojuholník. Prípadne plastová p**ovina.

Valček na odchlpenie oblečenia

Niekto tomu povie roller, niekto valček a niekto zas odchlpovač. Každý sme si pre túto užitočnú vec našli svoj vlastný názov.

Profimedia

Habarka

Ak by si náhodou nevedel, tak je to „vareška s lúčovitými výbežkami na roztrepávanie“, tak hovoria slovníky. My to doma voláme šmrdlátko.

Dezertná piškóta

Napadlo ti niekedy, ako sa dá pomenovať tá sladká pochúťka, ktorá je zvrchu obliata čokoládou a na mäkučkej piškótke nájdeš v strede plátok želé/džemu? No presne takto.

Shutterstock

Podberák na koláče

Je to tá vecička, ktorú večne doma nemáš, prípadne ju hľadáš kade-tade po šuplíkoch.

Haluškovač

Oficiálne sa to volá sitko na halušky. Je to ten nástroj, do ktorého naleješ cesto na halušky a vychádzajú ti z neho halušky, ktoré padajú rovno do hrnca s vodou. V našej domácnosti sa tomu hovorí haluškostroj, u vás ako?

Shutterstock

Hlava na zatváranie zaváraninových fliaš

Ak si si doma zažil nejaké to zaváranie, tak pravdepodobne vieš, čo je to zaváracia hlava. Nie je to nejaká múdra kniha, ale nástroj, ktorý ti pomáha utesniť viečko, ktoré nemá závit. No a nie vždy vieš, o čo ide, keď ti niekto povie, že mu máš doniesť zaváraciu hlavu.

Rozbočovač na zásuvku

Niekto tomu hovorí aj rozmnožovač zásuvky, čo musíte uznať, je veľmi milé pomenovanie. Ak to nie je rozdvojka, potom je to u niekoho roztrojka. To už znie dosť smiešne.

Pučidlo na zemiaky

Nazýva sa to tiež drvidlo na zemiaky alebo kuchynské pučidlo. Skrátka ten nástroj, s ktorým pučíš zemiaky a vďaka nemu máš zemiakovú kašu. Ak práve nemáš mixér, ktorý to urobí za teba.

Shutterstock

Napichovacia vidlička

Možno tomu hovoríš ostrá vidlička, vidlica alebo dvojvidlička. Asi len málokto však povie: „Hej, podaj mi, prosím ťa, napichovaciu vidličku.“

Rohožka do kúpeľne

Taká tá mäkučká vec, na ktorú stúpiš, akonáhle vyliezaš zo sprchy. Maximálne tomu povieš podložka.

Shutterstock

Reagujte!
Grr Grr
4
Grr
Fuuj Fuuj
28
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
13
Uups
Haha Haha
79
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 1

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Američania práve zistili, že existuje rýchlovarná kanvica. Internet sa na nich vďačne zabáva


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME