Veci, ktorým tento rok budú musieť opäť čeliť tí, ktorým nie sú Vianoce veľmi pochuti

Niektorí Vianoce milujú, iní sa nevedia dočkať 7. januára.

Zdroj: Shutterstock

Možno patríš do tej skupiny ľudí, ktorí v deň, keď odkladajú opaľovacie krémy a plavky do skrine, zároveň z nej už aj vyťahujú vianočné dekorácie a recepty na medovníčky. Vianoce sú tvojím najobľúbenejším sviatkom a tešíš sa na ne viac ako na vlastné narodeniny.

Hoci ty sa vianočného obdobia nevieš už dočkať a darčeky pre rodinu a kamarátov máš pripravené už od Troch kráľov, keď sa jedno sviatočné obdobie práve skončilo, na tejto planéte s tebou musí spolunažívať aj tá druhá polovica populácie, ktorej pri slove Vianoce prichádza minimálne nevoľno od žalúdka. Tento článok je venovaný práve všetkým tým, ktorí by najradšej vymazali z kalendára celý december aj s Vianocami.

Návštevy

Celý rok sa úspešne vyhýbaš nepríjemným a otravným príbuzným, ale potom prídu Vianoce a ty si donútený stráviť s nimi nekonečné hodiny otázkami o tom, prečo ešte stále nemáš normálnu prácu a kedy bude svadba a deti. Ako keby si ty na ne mal nejakú odpoveď.

Slovo Vianky

Kto toto slovo vymyslel a prečo sa vôbec ujalo?

Monotónna ponuka televízneho programu

Počas tých zopár vzácnych okamihov, keď ti rodina odíde na návštevu ďalších príbuzných, si doma konečne sám a chceš si len oddýchnuť pri scrollovaní Instagramu, zapneš si do pozadia televízor a tam beží čo? Opäť Mrázik, Popoluška a Sám doma a tebe chýba len veľmi málo k tomu, aby si vyhodil telku von oknom.

https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/young-attractive-man-home-lying-on-38444646

Všetci sú stále doma

Hoci tento rok bol trochu iný, väčšinou si celý rok sám doma. No potom príde 24. december a až do Troch kráľov budete všetci spolu na pár štvorcových metroch do seba narážať 24 hodín denne. Hotová nočná mora introvertov a samotárov.

Na Vianoce musíš byť s rodinou a šťastný

Nie, nemusíš byť nasilu šťastný a tváriť sa, že je všetko v poriadku, len preto, že idú sviatky. Problémy nezmiznú len tak, mávnutím čarovného prútika. A nie, nemusíš tráviť Vianoce s rodinou. Môžeš ich stráviť sám, môžeš ich stráviť s kamarátmi alebo s domácim miláčikom. Je to len na tebe. Dôležité je, aby si sa ty cítil dobre.

Zdravé stravovanie ide bokom

Celý rok sa snažíš jesť vyvážene a potom prídu vianočné sviatky a celé tvoje snaženie vyjde navnivoč. Nedokážeme dodržať diétu, jeme, akoby nebolo zajtrajška, a do školy či do práce sa vraciame s 5 kilami navyše a rifľami, ktoré to nové sadielko už neobopnú.

https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/trash-food-concept-cropped-close-photo-1546318445

Vianoce sú neekologický a konzumný sviatok

Vyhodí sa obrovské množstvo jedla a sladkostí, pretože po pár dňoch už nikomu nič nechutí. Darčeky sú zabalené do množstva obalov a papierov, ktoré sa vyhodia, hoci by mohli byť použité aj na ďalšie Vianoce. Navyše, často aj nechcené či nevhodné darčeky končia okamžite v koši.

Všade samé reklamy

Obchodníci dobre vedia, že sa akýkoľvek tovar najlepšie predáva práve počas vianočných sviatkov. A aj tento rok sa radšej priprav na smršť gýčového a do očí bijúceho grafického smogu z televízora, počítača, rádia a pouličných plagátov, pred ktorým niet úniku.

Netušíme, aké darčeky kúpiť, a nechcené darčeky končia v koši

Nemohli by sme konečne zaviesť Vianoce bez darčekov? Dávajme darčeky deťom, ale mohli by sme sa my dospelí dohodnúť, že si ich dávať nebudeme? Často ich kupujeme len preto, že musíme, a nie preto, že skutočne chceme. Navyše, zvyčajne ani nevieme, čo dať ostatným pod stromček, a končí to kúpou nejakej blbosti zo supermarketu. Trapas pre kupujúceho a sklamanie pre obdarovaného.

Napíš nám do komentárov pod článok aj ty veci či situácie, ktoré na vianočných sviatkoch nemáš rád.

https://www.shutterstock.com/cs/search/big+family+home+christmas?page=2
Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
5
Fuuj
Fňuk Fňuk
6
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
17
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Polícia pozvala vianočnou kampaňou hľadaných kriminálnikov k štedrovečernému stolu


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME