Najčastejšie vonkajšie znaky, na základe ktorých ťa ľudia ihneď odsúdia

Súdiacim pohľadom starých babičiek sa jednoducho nevyhneš.

Zdroj: Timothy Paul Smith, Unsplash

Je prirodzené, že si všímame ľudí okolo seba a prvý kontakt, ktorý s ľuďmi máme, je práve ich zovňajšok. Mnohokrát ľudí vo svojej mysli odsúdime iba preto, lebo majú nejaký kus oblečenia alebo prvok vo svojom výzore, ktorý je spojený so stereotypom.

Človek, ktorý má dredy, musí byť nevyhnutne hneď hulič, žena s krátkymi vlasmi by mala byť lezbička a pán s červeným nosom, alkoholik.

Určite sa už aj tebe stalo, že na teba ľudia kvôli tvojmu výzoru zazerali. Pre teba je prirodzené, že sa chceš odlíšiť od ostatných, no tvoje okolie to zväčša rozruší. Výsledkom toho je nekonečné zazeranie, akoby si mal na hlave použitú plienku. Niekedy sa musíš až zamýšľať, prečo na teba ľudia tak pozerajú. Hold, toto sú veci, pre ktoré z teba ľudia často nevedia spustiť oči.

Krátke vlasy na žene

„Žena by nemala mať krátke vlasy“ a „na žene majú byť iba dlhé vlasy“ a mnoho podobných názorov ešte stále v spoločnosti panuje. Občas sa to nepozdáva ani kaderníkom, ktorí vás nechcú ostrihať. Žena s krátkymi vlasmi sa absolútne nevyhne pohľadom ľudí. Niektorým sa to tak páči a iní zas nevedia vypustiť z hlavy, že by mala nevyhnutne každá žena vyzerať rovnako.

Xenia Bogarova, Unsplash

Farebné vlasy

Či na žene alebo na mužovi. Hlavne staršie panie to ťažko predýchavajú. Nebodaj, ak má nejaký chlapec farebné vlasy, tak to už sú na pokraji infarktu.

Výraznejší make-up

Výrazne nalíčené ženy sa pohľadom okoloidúcich zaručene nevyhnú. Človek niekedy nevie rozoznať, či vidí matriošku alebo ženu. Stačí však aj tmavý, bordový rúž, a vaše okolie môže byť veľmi rýchlo pohoršené. My tiež nebývame pohoršení z modrých vlasov tetušiek.

Anastasiya Lobanovskaya, Pexels

Farebné oblečenie

Najčastejšie ľudia chodia v tmavých a tlmených farbách. Nie každý má žalúdok na to, aby si na sebe skombinoval ružovú, tyrkysovú a žltú. Nájdu sa však aj optimisti, ktorí to radi vyjadrujú svojím oblečením. Napriek tomu, že majú na sebe farebné veci, netreba na nich pozerať, akoby utiekli z cirkusu.

Vysoké podpätky

Žena nemusí byť nevyhnutne spoločníčka, keď má na sebe čižmy nad kolená, prípade vysoké podpätky.

Cleo Vermij, Unsplash

Žena bez make-upu

Niektorí ľudia sú nejak stále presvedčení o tom, že ženy by sa mali ukazovať na verejnosti iba s makeu-pom. Avšak, nežijeme v reklamách a nebudíme sa už namaľované. Niektoré z nás sa radšej naraňajkujú ako namaľujú.

Tetovania

Už je potetovaný skoro každý a vôbec nie je také výnimočné vidieť niekoho s tetovaním, ako to bolo kedysi. Dámy staršieho veku to však ešte stále považujú za ničenie si vlastného tela a porovnávajú ľudí s tetovaniami s väzňami.

Alora Griffiths, Unsplash

Piercingy

Tie už nie sú až také populárne ako kedysi, no stále sa nájdu ľudia s nejakým tým železom na tvári a tele. Nebodaj má niekto rozťahovák v uchu. Vtedy nastáva totálne verejné pohoršenie od veku 50+.

Dredy

Veľmi veľa ľudí ešte stále verí v to, že v nich ľudia majú blchy a vši a neviem čo všetko ešte. Dredy zažívajú veľký boom a už ich ani zďaleka nenosia len rastafariáni. Aj napriek tomu sa nevyhnú súdiacim pohľadom ľudí.

Irina Iriser, Unsplash

Výrazné oblečenie

Obliecť si na seba niečo, čo práve nepredávajú obchody s fast fashion v obchodných centrách, je veľká odvaha. Zaručene na teba budú ľudia pozerať. Nosia sa úzke nohavice a ty máš široké? Preboha! Už by sme sa mohli naučiť, že nemusíme vyzerať všetci nevyhnutne rovnako.

Neoholené podpazušie alebo nohy

U žien to vzbudí všeobecné pobúrenie, no muži môžu mať na svojom tele aj džungľu, no nik sa nad tým nepozastaví. Je na rozhodnutí ženy, či sa bude holiť alebo nie. Len spoločnosť vytvorila stigmu, že je to niečo nechutné.

Becca McHaffie, Unsplash


Reagujte!
Grr Grr
7
Grr
Fuuj Fuuj
15
Fuuj
Fňuk Fňuk
39
Fňuk
Jeej Jeej
8
Jeej
Uups Uups
7
Uups
Haha Haha
9
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Zaujímavé mapy Európy, ktoré si pozorne prezrú aj najväčší odporcovia zemepisu

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME