Veci, na ktoré ľudia míňajú peniaze, aj keď nie sú užitočné

Existenciu a ani funkciu niektorých vecí občas nepochopíš.

Zdroj: Profimedia.sk

V obchodoch sa nájde obrovské množstvo vecí. Potrebných, ale aj nepotrebných. Možno si sa už aj ty párkrát za život zastavil medzi regálmi v obchode a spýtal si sa samého seba, prečo niektoré veci vôbec existujú. Poznáme mnoho takých vecí, ktoré zväčša nemajú žiadnu funkciu, prípadne je ich funkcia v spojitosti s dizajnom akási nezmyselná.

Móda, ktorá nemá zmysel

V šatníkoch sa toho nájde naozaj veľa, čo nie úplne dáva zmysel. Napríklad také čižmy s otvorenou špičkou. Máš ich po kolená, je ti v nich teplo, ale trčia ti z nich prstíky. Takže si ich nemôžeš dať do úplne chladného počasia alebo keď je vonku -5 stupňov.

Zároveň si ich, ak sa máš rada, nedáš ani počas sparného letného dňa. Podobne sú na tom aj svetre s krátkym rukávom. Ok, niektoré ženy ich nosia tak, že majú pod ním ešte pulóver s dlhým rukávom. Načo teda existuje ten sveter? Nestačilo by, ak by to bola vesta?!

View this post on Instagram

Stivaletti open toe GUCCI

A post shared by Salotto Teodolinda (@salottoteodolinda) on

Veci, ktoré ti môžu akurát tak zavadzať

Síce sú tie ultra mini nákupné vozíky veľmi rozkošné, ale jediná funkcia, ktorú majú, je tá, že ti zavadzajú a nemáš ich kam dať. Samozrejme, že si tam môžeš hodiť nejaké drobnosti, ale ako dlho ti to vydrží, kým ti to nezačne zavadzať? A potom sú tu sošky.

Chápeme, že niekto môže mať záľubu v utieraní prachu, a preto si nakupuje sošky od malého Budhu až po nejaké gýčové jednorožce. Iné vysvetlenie, prečo si niekto kupuje niečo podobné, však neexistuje.

Jednou z vecí, ktorej funkciu len ťažko pochopiť, sú tie miniatúrne koše, ktoré si môžeš akurát tak vyložiť na stôl. A čo si budeš do neho dávať, obaly z cukríčkov? Máš to do normálneho koša príliš ďaleko?

Profimedia.sk

Tie, pri ktorých dúfaš, že budú plniť svoju funkciu

V neposlednom rade sú tu tie veci, ktoré aj majú mať úžitok, no nakoniec to končí inak. Napríklad taký pelech pre mačku. Všetci veľmi dobre vieme, ako to končí. Mačka leží v krabici, v ktorej sme jej drahý pelech doniesli a tam to končí. Podobne to býva aj so všelijakými hračkami. Najlepšie sa vždy hrá s pokladničným blokom alebo papierovou taškou.

Potom sú tu také veci, o ktorých si možno na začiatku povieme „to sa zíde“, no nakoniec to prekladáme z jednej poličky na druhú, lebo nevieme, čo s tým, ale vyhodiť nám to je ľúto. Lebo sa to raz určite zíde! Jednou z nich je aj držiak na kabelku, ktorý ti má pomôcť zavesiť si kabelku, kdekoľvek budeš.

Jednoznačne sa medzi takýmito vecami nájdu aj všetky podložky a pomôcky na cvičenie, ktoré 80 % ľudí po januári už nevytiahne. Nie je čas na predsavzatia. Podobne sú na tom aj mnohé sexy bielizne a čipkované pančušky, ktoré ženy vlastnia bez rozdielu, či majú alebo nemajú priateľa. Tieto veci sa používajú možno dvakrát do roka a tam to končí.

Samostatnou kategóriou sú darčeky. Také tie, ktoré dostaneš od ľudí, ktorí sa náhodne objavili na tvojej narodeninovej oslave, kolegov, ktorí ťa nechceli sklamať, alebo ľudí, ktorým bolo trápne nič ti nedať. Potom máš doma všelijaké divné tričká s nápismi, hrnčeky, ktoré sa samé miešajú, chlpaté putá a antistresové prsia.

Profimedia.sk
Reagujte!
Grr Grr
6
Grr
Fuuj Fuuj
28
Fuuj
Fňuk Fňuk
11
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
4
Uups
Haha Haha
31
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Videli sme skvelý mrazivý horor Neviditeľný. Toto je 5 dôvodov, prečo by si mal vyraziť do kina

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME