Nedeľa 7.8.2022
sk
Štefánia
cz
Lada

Koronavírus viacerým prekazil plány na leto, do ktorých bezpochyby patria aj letné festivaly. Neodmysliteľne patria k letu a svojou atmosférou sú skrátka nenahraditeľné. V momente, keď odchádzaš z jedného festivalu, sa už nevieš dočkať, kedy bude ďalší ročník. Tento rok sa však nedočkáme a musíme čakať až na ďalší rok.

Festivaly majú mnohé negatívne vlastnosti, strácaš na nich komfort, ale je to ich neoddeliteľná súčasť. To, čo by ťa počas festivalu hnevalo, ti teraz možno bude aj chýbať, keďže festivaly sú zrušené. Pripomeň si teda zábavné a miestami aj otravné chvíľky, bez ktorých by festival nebol to pravé orechové. Samozrejme, všetko toto zažívaš, ak na festivale normálne stanuješ a nerozhodol si sa užívať si ho ako starý dospelák, niekde v blízkom ubytku.

Vykonávanie potreby v Toi Toi

Jednou z mnohých vecí, ktoré nám na festivale uberajú z komfortu, sú toalety. Síce sa tam občas nájdu nejaké tie keramické, ale tie sú použiteľné len v prvých dňoch festivalu. Postupom času ich úroveň, kvalita a použiteľný počet ubúda.

Zväčša to nie je nič príjemné, no veľa iných možností ti neostáva. Aj takáto nie úplne voňavá aktivita ti môže chýbať, keď si spomenieš, že toto leto nebudeš zadržiavať dych v toitoike.

Artcavemaniac / EMEFKA

Tlačenie sa vo vlaku cestou tam aj naspäť

V prípade, že nie si jedným z tých, ktorým sa ujde nejaké to miesto v aute s kamošmi či na spolujazde, tak sa následne tlačíš v niektorom z autobusov alebo vlakov. Vždy je to poriadny zážitok, občas sa stane, že sa vám partia dokonca rozdelí, lebo niektorí z vás sa už nedostali do vlaku. A práve o tom festivaly sú – nikdy nemôžeš nič plánovať, lebo všetko nakoniec skončí inak.

Spálená pokožka od slnka

Klasicky si povieš: „Nieee, nemusím sa natrieť, veď je pod oblakom.“ Na druhý deň skuvíňaš, že si sa mal natrieť, keďže si červený ako rak a pokožka ťa štípe. Netušíš, ako prežiješ ďalšie dni na slnku, a dúfaš, že bude aspoň tak zatiahnuté ako predchádzajúce dni. Minimálny úpal budeš liečiť, ako inak, pivom. Si predsa na festivale a nič iné ti nezostáva.

Artcavemaniac / EMEFKA

Otravní opití ľudia

Na festivaloch sú naozaj rôznorodí ľudia. Ani nevieš ako a nejaký opitý človek s tebou vedie rozhovor od jeho detstva až po stroskotaný vzťah s frajerkou. Vypočuješ si celý príbeh o tom, ako netuší, kde ma kamarátov ani stan, a nevie, čo má robiť.

Tebe už šesťkrát volali kamaráti, kde si, lebo už začína koncert, ktorý si chcel vidieť, a nie a nie sa dostať od tohto opitého podivína. Síce sú tieto stretnutia občas poriadne otravné, no majú svoje čaro a bez nich by to nebolo ono.

Zobudenie sa na spev z vedľajšieho stanu

Alebo na najčastejšiu hlášku v stanovom mestečku: „Kde mám stan?“ Je úplne bežné, že sa niekedy nadránom zobudíš zo spánku, lebo niekto vyspevuje hneď vo vedľajšom stane. Niektorí ľudia sa v čase tvojho hlbokého spánku ešte len vracajú z hlavného stageu a ešte sa im ani náhodou nechce spať. Preto nedbajú na tvoj spánok a hulákajú tak, že klasicky zobudia všetkých navôkol.

Artcavemaniac / EMEFKA

Čakanie na sprchu v rade

Okrem toho, že musíš čakať v rade na pivo, tak toalety a sprchy nie sú žiadnou výnimkou. Keďže osprchovanie všetkej tej slamy a špiny za závesom, ktorý drží na jednom očku, nebolo nikdy jednoduché, adekvátne dlhé sú k tomu aj rady.

Ráno to mnohí ľudia radšej vzdávajú, lebo niekedy máš pocit, že sa pred sprchami, vzhľadom na dĺžku radu, zišli aj ľudia z okolitých miest. Mnohokrát sa však v tých radoch spoznáš s novými ľuďmi, popočúvaš nejaké nové kapely a si vďačný aj za ten kúsok ľadovej vody.

Dolámaná chrbtica zo spánku v stane

Pár dní v roku prespať v stane nie je také hrozné. Každým rokom si po festivale hovoríš, že už budúci rok nespíš v stane, ale aj tak tomu podľahneš. Lebo v stanovom mestečku je zábava, aj keby si si postavil stan niekde medzi cudzími ľuďmi.

Dokým sa ti niekto netrepe do stanu v domnienke, že to je práve jeho stan. Aj napriek tomu, že si ráno dolámaný, je to jedna z mála príležitostí, keď si to spanie v stane užívaš.

Artcavemaniac / EMEFKA

Tvoje lepkavé telo bez sprchy

Netvárme sa, že to tak nerobíme. Občas si dovolíš na festivale jeden deň neísť do sprchy, aspoň čiastočne ju nahradia vlhčené obrúsky, ale ani tie sa nedokážu vyrovnať poriadnej sprche. Preto si občas spotený a doslova dolepený, až ti je z toho samému zle, ale si skrátka na festivale a tam to tak chodí.

Hľadanie sa s kamarátmi pri zvukárovi

Za celý rok nepošleš dokopy toľko SMS-iek ako práve na festivale, keď sa snažíš stretnúť so svojimi kamošmi. Sú ľudia, ktorí sa na to radšej vykašlú a idú si svojou cestou, lebo neustále naháňanie svojich kamarátov ťa stojí veľa zmeškaných koncertov, na ktoré si sa tešil. Ak patríš k tým trpezlivejším, tak si ich naháňaš minimálne dvadsaťkrát do dňa, lebo ste sa zas raz rozpŕchli.

Artcavemaniac / EMEFKA

Samozrejme, že najviac ti budú chýbať práve tie najlepšie veci na festivaloch. Dobrá hudba, skvelé jedlá, kamaráti. Náhodné stretnutia s ľuďmi, ktorých si nevidel už roky, a nové priateľstvá s ľuďmi, ktorých si spoznal v rade na jedlo, na sprchu či pred stanom. Budeme si však na to musieť počkať a zatiaľ musíme len spomínať na všetky súčasti festivalov.

[poll id=“95″]


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť