Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 2.2.2023
sk
Erik, Erika
, Erich
cz
Nela

Ženy majú niekedy mylnú predstavu o tom, čo muži vlastne chcú. Možno im to ešte žiaden nepovedal, možno sa len náročky tvária, že to nepočuli alebo počuť nechceli… tak či onak, teraz sa už tomu nevyhnú.

1. Ženu, ktorá sa vie správať

Kedysi bolo úplne bežné, že žena mala správne vychovanie a vedela, ako sa patrí prezentovať seba samú v spoločnosti. Lenže keď nazrieš do ulíc dnes a vidíš všetky tie polonahé päťkorunové pipky so slovníkom hokejistu a názormi dvojročného dieťaťa (čo je mimochodom totálne vražedná kombinácia), tak zistíš, že slušné vychovanie u nežného pohlavia akosi vykapalo.

Teraz je to samá emancipácia, feminizmus, rovnosť, avšak očividne sa niekde stala chyba v preklade a dievčence si to interpretovali ako neobmedzené chŕlenie vulgarizmov na verejnosti, preoblečené za vyjadrovanie vlastného názoru. Vyjadrovanie vlastného názoru? Áno. Vyjadrovanie vlastného názoru na štýl Danielle Bregoli? Celé zle.

ArtCaveManiac / EMEFKA

2. A dokonca je na sociálnych sieťach

Polonahými fotkami na sociálnych sieťach možno zaujmeš všetkých zúfalých samohoničov, no svojho potenciálneho nápadníka tým jednoznačne neohúriš. Sexy telo je sexy telo a hádam neexistuje heterosexuálny chlap, ktorý by sa rád nepokochal peknou fotkou atraktívnej ženy, no netreba zabúdať, že „pozrieť, oceniť, olajkovať“ nie je to isté ako „zobrať si ju a ľúbiť“.

Tristo lajkov na Instagrame pod fotkou plážových bikín a ich príťažlivou výplňou určite pohladká ego a vystrelí ukazovateľ sebavedomia kamsi do nebies, ale nepoznáme chlapa, ktorý by si v hlave povedal: „Wow, tá má veľa lajkov, s tou by som rád chodil“. Skôr by ju rád „osúložil“ do bezvedomia a potom si našiel frajerku, ktorá nemá potrebu umelo si zvyšovať internetovú popularitu nahotou.

ArtCaveManiac / EMEFKA

3. Úprimnosť

Vo všeobecnosti sa hovorí, že chlapi sa boja úprimných žien, ale v skutočnosti by si radšej vypočuli, ako to naozaj je, než si nechali mazať medové motúzy popod fúz a od*bávať sa až donevidím. Úprimnosť nie je hriech a vlastne by mala byť základom každého vzťahu (nielen toho partnerského, ale naozaj úplne každého).

Je však len veľmi tenká hranica medzi hovorením pravdy a poukazovaním na každú drobnú nedokonalosť toho druhého, na ktorú nie je dvakrát pyšný, no akosi s ňou v tomto momente nie je schopný nič robiť.

Keď tú hranicu nájdeš a naučíš sa nechodiť na nepriateľské územie, pochopíš, že vždy je lepšie povedať veci narovinu, ako nabaľovať jednu drobnú lož na druhú a skladať si v živote skladačku patologického klamára.

ArtCaveManiac / EMEFKA

4. Mejkap

Muži hovoria, že nie je nad to, keď je žena prirodzene pekná. A to je, samozrejme, pravda, lebo nikto nechce večer odchádzať z baru s Popoluškou a ráno sa zobudiť vedľa Pumby z Levieho kráľa. Niežeby mali niečo proti animovanému divému prasiatku, ale pointu ste asi pochopili.

Dnes už vedia ženy robiť s mejkapom také divy, že ho v podstate používajú ako prenosný snapchat filter a chlapi, neznalí pojmov ako highlighter či bronzér, sa len nemo prizerajú a možno si tak trochu i naivne myslia, že slečna sa taká lesklá a s malým úzkym noštekom dnes ráno zobudila.

Takže nech si drahí muži hovoria, čo len chcú, všetci dobre vieme, že ak by šla po jednej strane ulice baba „na prírodno“ a po druhej tá a lá Klimtov Bozk, otočili by sa len za jednou z nich.

ArtCaveManiac / EMEFKA

5. Dobré jedlo z domácej kuchyne

Láska ide cez žalúdok. Múdry to bol človek, ktorý kedysi dávno vypustil z úst toto proroctvo. A nepochybne to bol chlap, lebo keby to bola žena, znelo by to skôr ako „láska ide cez gluten-free ovsené vločky“. Alebo akciové chia semiačka. Alebo proste niečo také šialene zdravé a šialene drahé, čo kúpite len v bio obchode a musíte sa založiť vlastnou obličkou.

Ale k veci. Večera v mekáči vo štvrtok večer, lebo sa po premakanom dni nikomu nechcelo skočiť za šporák? V pohode. Romantika v reštaurácii pri sviečkach? Viac než v pohode. Každodenné menu zostavené z troch jedál z rôznych fastfoodov, lebo slečne prihorí aj čaj, a keď sa táto záhadná vlastnosť spojí s jej lenivosťou, tak z toho môže vzniknúť všeličo, ale rozhodne nie teplý domáci obed? To už nie je tak v pohode.

A možno ti to ešte nepovedal, ale ver mi… aj on by občas rád povečeral čosi, čo k nemu nepricestovalo v termoboxe cez pol mesta.

ArtCaveManiac / EMEFKA

6. Čas pre seba

To, že pre mužskú časť populácie nie sú práve charakteristické výjazdy do mani-pedi salónov, ani nálety na obchodné centrá, ešte neznamená, že nepotrebujú čas pre seba.

Čas pre seba totiž nie je len výsostným vlastníctvom žien, ktoré sa na záver týždňa naložia do bublinkami naplnenej vane, do pohára si nalejú iný typ bubliniek a dve hodiny sa nezaoberajú ničím iným ako odumretou kožou a organickým pílingom. Aj chlapi chcú mať chvíle, ktoré patria len im a ich koníčkom, hoci vyzerajú diametrálne odlišne od tých našich.

Nechaj ho ísť samého na ryby alebo sa pošpárať v aute (vieš, odpojiť nejakú tú hadicu, na ktorú potom zabudne a ďalšie dva mesiace bude nadávať, prečo mu bliká kontrolka). Alebo čokoľvek iné, čo chce robiť a oddýchnuť si pri tom od každého – dokonca aj od teba.

ArtCaveManiac / EMEFKA

7. Aj niečo iné ako milovanie

Prekvapivé, však? Nejde o to, že by mali v povahe pohŕdať nejakým dobrým číslom, ale občas majú jednoducho chuť aj na niečo celkom iné. Napríklad ísť na výlet, skúsiť nejaký nový šport… alebo pozerať film od začiatku až do konca (ideálne aj bez tvojho postranného komentára). Alebo sa proste len tak rozprávať.

Aj to je prekvapivé, však? Ale pravdivé. Muži sa chcú tiež sem-tam porozprávať. Nie uprostred noci, keď zajtra vstáva o piatej ráno na ranku a už teraz vie, že ráno bude vyzerať ako kameň z Fantaghíro. A nie vždy vtedy, kedy chceš ty. Ale chcú.

ArtCaveManiac / EMEFKA

8. Synov aj dcéry úplne rovnako

Všetci si myslia, že každý chlap chce potomstvo len preto, aby si z neho mohol vystavať vlastný futbalový tím a dieťa, ktoré nie je chlapec, sa vlastne ani neráta.

Dokonca aj chlapi si to do určitej chvíle myslia, no v momente, ako zistia, že ich drahá polovička nosí v bruchu malú princeznú, detské kopačky hodia kamsi hlboko do skrine a už sa nevedia dočkať, ako sa budú o dva roky spoločne hrať na čarodejnice a popíjať čajík za detským ružovým stolíkom.

Teda, možno sa na to zase tak veľmi netešia, ale keď to príde, budú to robiť radi a budú to robiť s láskou. Takže nie, chlapi nechcú len synov a dokonca ich ani neľúbia viac ako dcéry. Žijeme predsa v dvadsiatom prvom storočí a tu už bežný chlap nechce decko len preto, aby mal kto po ňom zasadnúť na trón alebo aspoň pokračovať v akejsi remeselnej rodinnej tradícii.

Takže, zachovajte pokoj a roďte toľko malých dievčatiek, koľko sa vám len zachce.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť