Veci, na ktorých sa neoplatí šetriť peniaze

Nie vždy stojí za to byť ako strýko Držgroš…

Zdroj: © Profimedia

Nachádzame sa v dobe, vo veku a v krajine, kde sa nám zíde každé euro navyše, a preto sa možno snažíme každý mesiac niečo usporiť. A to tak, že sa uskromníme a odoprieme si nejaké veci alebo uprednostňujeme najlacnejšiu možnú alternatívu. To je všetko v poriadku. No sú veci, na ktorých nie je šetrenie najlepší nápad. Zakrátko sa ti totiž môže ukázať ako drahšia alternatíva.

Scrooge Mcduck 90S GIF - Find & Share on GIPHY

1) Obuv

Nie je nič horšie ako topánky, ktoré začnú po pár použitiach pretekať alebo deravieť. Či už sú to čižmy alebo tenisky. Poznáme prípady, keď sa nám nové topánky rozpadli z ničoho nič, po pár dňoch.

Najlepšie je preto investovať do takých, ktoré čo-to vydržia a nesklamú ani počas zlého počasia. A takisto, zlá a nekvalitná obuv pôsobí zle na chrbticu. Je preto lepšie mať zopár kvalitných párov ako desiatky lacných „šmejdov“, ktorými si zničíš nohy.

2) Jedlo

Na potravinách sa dá toho usporiť bezpochyby najviac. Avšak, keď si gurmán, väčšinou to veľmi nerád praktizuje. Pokiaľ ti, samozrejme, nič iné nezostáva, iba desať eur do ďalšej výplaty. Vtedy to je nutná a pochopiteľná vec. A tiež je pravdou, že nezdravé jedlá sú väčšinou oveľa lacnejšie a dostupnejšie ako tie drahé.

3) Kondómy

Radšej investovať do ochrany ako do detskej výbavy. Stojí totiž oveľa oveľa viac eur. Preto každý inteligentný jedinec zrejme tuší, že balíček kondómov za euro v akcii nebude tá najlepšia voľba.

Andy Samberg Flirting GIF - Find & Share on GIPHY

4) Notebook

Každý, komu slúži ako pracovný alebo študijný nástroj, dobre chápe, že kvalitný notebook je dôležitá a nevyhnutná vec. Keď sa vám na ňom niečo pokazí alebo vám pre istotu úplne celý odíde a je nutné ho dať do opravy, nastáva problém. A hlavne v prípade, že nemáte náhradný. Nehovoriac o tom, aký spomalený dokáže byť lacný notebook už po roku – dvoch…

5) Matrac

Človek to pochopí hlavne vtedy, keď od dospievania prejde k procesu starnutia. Tu ťa bolí, tam ťa pichá. Koho už poriadne seklo v krku či v chrbtici, vie, že je to ukrutná bolesť. A o zapálených a zaseknutných nervoch ani nehovoríme. Preto si väčšinou my skúsení starostlivo zvážime, na čo si budeme každú noc líhať. Pár ušetrených eur za „rozsekanú“ chrbticu nám totiž skutočne nestojí.

6) Zážitky

Možno sa nám už viackrát stalo, že nás niekto volal na výlet do zahraničia, ale my sme odmietli, pretože sme nechceli zbytočne míňať peniaze. A to aj v prípade, že to bolo za veľmi prijateľnú a rozumnú cenu.

No nakoniec sme aj tak nevydržali celý mesiac sedieť doma a danú hotovosť sme minuli v bare alebo prehajdákali podobne „užitočným“ spôsobom. Tak sme napokon nemali ani zážitok a aj to naše šetrenie dopadlo na nič…

7) Zuby

Úsmev a zuby sú často prvá vec, ktorú si na nás ľudia všimnú. A keď začnú bolieť, tak vtedy nastáva skutočné peklo. Je preto dobré investovať do ich starostlivosti nejaké to euro navyše. Kvalitný zubár je nemalá investícia, preto treba byť pri jeho výbere opatrný a neorientovať sa iba cenou, ale hlavne referenciami.

A aj pri výrobkoch ako zubná pasta, kefka, niť a pod. nie je rozumné siahať po tých najlacnejších variantoch. Starostlivosťou ovplyvňuješ nielen ich zdravie, ale i výzor.

8) Vzdelávanie

Vysoká škola je zbytočnosť, kurzy takisto. Učiť sa nové veci netreba. Kúpiť si knihu tiež nie je nevyhnutnosť, pretože tá sa predsa nedá zjesť. Presne toto je názor mnohých ľudí. Pritom si neuvedomujú, že vedomosti sa dajú časom speňažiť a investované financie sa vrátia.

School Education GIF by SoulPancake - Find & Share on GIPHY

9) Mobil

Mnohí si nenecháme priveľmi záležať na kvalite technických vychytávok, ako je napríklad mobilný telefón. Buď nám na tom nezáleží alebo sa skrátka iba nevyznáme a nechce sa nám pri kúpe príliš špekulovať.

A preto často bojujeme s tým, že nám nový mobil zamŕza a po krátkej dobe prestáva fungovať. Samozrejme, nie každý má a chce investovať „liter“ do telefónu, no kúpiť si ten najlacnejší model sa zriedkakedy ukáže ako dobrá voľba.

10) Podprsenka

Čím je kúsok oblečenia bližšie k telu, tým by mal byť aj kvalitnejší a spoľahlivejší. Nekvalitné podprsenky môžu spôsobiť problémy s prsiami. A navyše, kostice, ktoré vychádzajú a pichajú nás ustavične do hrudníka, sú príšerne nepohodlné.

sexi, sexy, spodná bielizeň
https://www.pexels.com/sk-sk/fotka/306971/

11) Víno a iné alkoholické nápoje

Obsah fľaše za dve eurá ti možno neskutočne chutí, lebo vínko je sladké, fajnové, a skrátka, vôbec nemáš pocit, že piješ lacnú „žbrndu“. Ten nadobudneš až na druhý deň ráno, keď ťa začne neskutočne bolieť hlava. Rovnako sa oplatí rozumne voliť aj pri výbere vodky, rumu, či iných obľúbených alkoholických nápojov.

12)  Slúchadlá

Slúchadlá nám často slúžia ako rýchly únik z reality. Nasadíš si ich, necháš sa unášať melódiou a svet je hneď prijateľnejšie miesto. Občas príde fakt vhod, keď nemusíš počúvať cudzie konverzácie a môžeš sa sústrediť na to, čo robíš. Preto sú niekedy dobré a kvalitné slúchadlá cennejšie ako zlato. A nie je nič horšie, ako keď ti jedno nejde. Vtedy sa aj zem na chvíľu prestane točiť.

Navyše, keď si to vezmeme z tej opačnej strany, problémom lacných slúchadiel je tiež to, že tvoj hudobný výber môže rušiť ľudí okolo teba, a ty o tom možno ani nevieš.

13) Zdravie

Či už sú to doplnky stravy alebo vitamíny, kúry či masáže. Často si veľa z toho nedoprajeme, pretože skrátka chceme a potrebujeme niečo ušetriť. No zdravie je tá najcennejšia vec, a ak ho zanedbáš, časom ťa to vyjde poriadne draho a často budeš musieť kvôli liekom siahať až na úplné dno peňaženky…

14) Zabezpečenie

Poistka na nehnuteľnosť, auto, spotrebiče… To všetko treba platiť každý mesiac a viacerí to považujú za vyhodené peniaze. No opatrnosti nikdy nie je dosť a mnohokrát, keď sa ocitneme v nepríjemnej situácii a je niektorá z položiek poškodená či odcudzená, často je to práve poisťovňa, ktorá nás zachráni.

15) Káva

V životoch všetkých kofeínových maniakov má káva svoj zmysel, váhu a postavenie. Ráno je to ako pohladenie na duši a jedna z vecí, na ktoré sa po prebudení najviac tešíme. A ku kávovaru alebo rýchlovarnej kanvici siahame už úplne automaticky. No tá kvalitná je zdravšia, lepšie chutí a prebudí nás k životu oveľa rýchlejšie. A hlavne, je to oveľa väčší pôžitok…

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt coffee
https://www.flickr.com/photos/[email protected]/47469208302

Reagujte!
Grr Grr
7
Grr
Fuuj Fuuj
29
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
25
Jeej
Uups Uups
4
Uups
Haha Haha
7
Haha
Woow Woow
16
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Život s mačkami je jedna veľká komédia. Presvedčia ťa o tom tweety ich majiteľov (2. časť)

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME