Ľudia sú tvory, ktoré ťa dokážu neustále prekvapiť. Sú veci, ktoré nás zväčša učia naši rodičia, už keď sme malí. Potom sú také, ktoré sa učíme v škole alebo počas života. Nikto od nás neočakáva, aby sme vedeli úplne všetko.
Očakávajú sa ale od nás základné veci, ktoré by sme mali všetci vedieť. Život je však plný prekvapení a existujú ľudia, ktorí ťa presvedčia, že to, čo ty považuješ za prirodzené, v ich živote neexistuje.
1. Umývanie špinavého riadu po sebe
Kuchynky v kanceláriách by dokázali o tomto probléme rozprávať. A možno aj niektorí tvoji kolegovia. Doma maj pokojne aj šikmú vežu z tanierov, ale ak si niekde, kde s tebou spolunažívajú aj iní ľudia, je fajn si po sebe odpratať. Prípadne je dobré premýšľať, lebo keď strčia traja ďalší ľudia do drezu riady, tí, čo prídu po nich, si nemajú kde umyť tie svoje. Presne takto začína večná dilema s riadom.
2. Odkladanie umytého riadu
Keď ti náhodou napadne riad si po sebe nebodaj umyť, tak by bolo ideálne si ho rovno aj odložiť. Lebo zas a znova dochádza k tomu nekonečnému kolotoču – riad sa bude kopiť a zavadzať. Ideálne je odložiť ho na miesto, z ktorého si ho zobral.
https://giphy.com/gifs/hPC9JzdW3gQVO
3. Pozdravenie sa, keď sa vidíme
Možno si hovoríš, aká je to banalita, no to si myslí často aj človek, ktorému si sa neodzdravil po tom, ako sa ti on pozdravil. Stretneš kolegu, kamaráta, kohokoľvek, s kým sa bežne vídaš, a po tom, ako sa mu pozdravíš, počuješ jedno veľké nič.
4. Poďakovanie a poprosenie
Mamky nás ako malých karhali, keď sme nehovorili „čarovné slovíčka“. Niektorých by mali mamky karhať aj teraz, napriek tomu, že už sú dávno dospelí. Ktovie, či ich to nik nenaučil, alebo zabudli, že je slušné poprosiť, ak niečo chceš, a poďakovať, ak niečo dostaneš.
5. Odpratávanie nedojedeného jedla po sebe
V prípade, že si v reštaurácii, tak máš odpustené. Tam je prirodzené, že príde čašník a zoberie spred teba tanier so zvyškami jedla.
Ale doma, v práci a kdekoľvek, kde nie je nik platený za to, aby ťa obsluhoval, je prirodzené si po sebe odpratať tanier s jedlom alebo čokoľvek, čo nie je vhodné, aby si nechával vonku, lebo sa to môže pokaziť. A už vôbec nie je normálne nechávať riad aj s nedojedeným jedlom v dreze.
6. Vyčistenie toalety po sebe
Sú ľudia, ktorí majú pud sebazáchovy a nechcú, aby ľudia videli ich pozostatky v záchode. Potom sú tu takí, ktorí sa po použití toalety za sebou neobzrú a je im všetko ľahostajné. Niekomu to došlo samo – bez toho, aby mu to vôbec hovorili rodičia, iným to zas musia vysvetliť kolegovia.
7. Chodenie po PRAVEJ strane chodníka, priechodu a eskalátora
Nás to učili na základnej škole. Je to jednoduché pravidlo. Keď idete vždy po pravej strane, automaticky tí, čo idú oproti vám, idú po druhej strane chodníka. Potom si nezavadziate v ceste. Jednoduché. Zrejme nie pre všetkých.
8. Podržanie dverí, keď cez ne niekto ide
Zaberie to možno tri sekundy tvojho drahocenného času, je to milé a patrí sa to. Nevieme, koho rodičia učili, že majú ľuďom nechať plesnúť dverami jednu výchovnú.
9. Nastupovanie do MHD, až keď ľudia vystúpia
Ak by to robili nejaké malé deti, tak by si človek povedal, že to chápe, lebo sú to ešte deti. Keď to však robia dospelí ľudia, zastavuje to mozgové pochody. Ono, do toho dopravného prostriedku sa dá následne aj rýchlejšie nastúpiť, keď najprv necháte ľudí vystúpiť. Ideálne je odstúpiť z dverí, to dokáže tiež pomôcť k lepšiemu vystupovaniu.
10. Odkladanie vecí na miesto, odkiaľ si ich vzal
Toto je hlavne privilégium mužov, nájdu sa však aj ženy, ktoré veľmi rady menia uloženie vecí, ktoré majú svoje stále miesto. Ty potom ako debil hľadáš vec na jej obvyklom mieste, ale zrazu si ju tam nenašiel, lebo si ju niekto požičal. A nevrátil ju tam, kde patrí.