Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 2.12.2023
sk
Bibiána
, Viviána
cz
Blanka

Ľudia sú tvory, ktoré ťa dokážu neustále prekvapiť. Sú veci, ktoré nás zväčša učia naši rodičia, už keď sme malí. Potom sú také, ktoré sa učíme v škole alebo počas života. Nikto od nás neočakáva, aby sme vedeli úplne všetko.

Očakávajú sa ale od nás základné veci, ktoré by sme mali všetci vedieť. Život je však plný prekvapení a existujú ľudia, ktorí ťa presvedčia, že to, čo ty považuješ za prirodzené, v ich živote neexistuje.

1. Umývanie špinavého riadu po sebe

Kuchynky v kanceláriách by dokázali o tomto probléme rozprávať. A možno aj niektorí tvoji kolegovia. Doma maj pokojne aj šikmú vežu z tanierov, ale ak si niekde, kde s tebou spolunažívajú aj iní ľudia, je fajn si po sebe odpratať. Prípadne je dobré premýšľať, lebo keď strčia traja ďalší ľudia do drezu riady, tí, čo prídu po nich, si nemajú kde umyť tie svoje. Presne takto začína večná dilema s riadom.

2. Odkladanie umytého riadu

Keď ti náhodou napadne riad si po sebe nebodaj umyť, tak by bolo ideálne si ho rovno aj odložiť. Lebo zas a znova dochádza k tomu nekonečnému kolotoču – riad sa bude kopiť a zavadzať. Ideálne je odložiť ho na miesto, z ktorého si ho zobral.

https://giphy.com/gifs/hPC9JzdW3gQVO

3. Pozdravenie sa, keď sa vidíme

Možno si hovoríš, aká je to banalita, no to si myslí často aj človek, ktorému si sa neodzdravil po tom, ako sa ti on pozdravil. Stretneš kolegu, kamaráta, kohokoľvek, s kým sa bežne vídaš, a po tom, ako sa mu pozdravíš, počuješ jedno veľké nič.

4. Poďakovanie a poprosenie

Mamky nás ako malých karhali, keď sme nehovorili „čarovné slovíčka“. Niektorých by mali mamky karhať aj teraz, napriek tomu, že už sú dávno dospelí. Ktovie, či ich to nik nenaučil, alebo zabudli, že je slušné poprosiť, ak niečo chceš, a poďakovať, ak niečo dostaneš.

Sai De Silva, Unsplash

5. Odpratávanie nedojedeného jedla po sebe

V prípade, že si v reštaurácii, tak máš odpustené. Tam je prirodzené, že príde čašník a zoberie spred teba tanier so zvyškami jedla.

Ale doma, v práci a kdekoľvek, kde nie je nik platený za to, aby ťa obsluhoval, je prirodzené si po sebe odpratať tanier s jedlom alebo čokoľvek, čo nie je vhodné, aby si nechával vonku, lebo sa to môže pokaziť. A už vôbec nie je normálne nechávať riad aj s nedojedeným jedlom v dreze.

6. Vyčistenie toalety po sebe

Sú ľudia, ktorí majú pud sebazáchovy a nechcú, aby ľudia videli ich pozostatky v záchode. Potom sú tu takí, ktorí sa po použití toalety za sebou neobzrú a je im všetko ľahostajné. Niekomu to došlo samo – bez toho, aby mu to vôbec hovorili rodičia, iným to zas musia vysvetliť kolegovia.

Sarah Silverman Eww GIF by HULU - Find & Share on GIPHY

7. Chodenie po PRAVEJ strane chodníka, priechodu a eskalátora

Nás to učili na základnej škole. Je to jednoduché pravidlo. Keď idete vždy po pravej strane, automaticky tí, čo idú oproti vám, idú po druhej strane chodníka. Potom si nezavadziate v ceste. Jednoduché. Zrejme nie pre všetkých.

8. Podržanie dverí, keď cez ne niekto ide

Zaberie to možno tri sekundy tvojho drahocenného času, je to milé a patrí sa to. Nevieme, koho rodičia učili, že majú ľuďom nechať plesnúť dverami jednu výchovnú.

Awkward Will Ferrell GIF by Saturday Night Live - Find & Share on GIPHY

9. Nastupovanie do MHD, až keď ľudia vystúpia

Ak by to robili nejaké malé deti, tak by si človek povedal, že to chápe, lebo sú to ešte deti. Keď to však robia dospelí ľudia, zastavuje to mozgové pochody. Ono, do toho dopravného prostriedku sa dá následne aj rýchlejšie nastúpiť, keď najprv necháte ľudí vystúpiť. Ideálne je odstúpiť z dverí, to dokáže tiež pomôcť k lepšiemu vystupovaniu.

10. Odkladanie vecí na miesto, odkiaľ si ich vzal

Toto je hlavne privilégium mužov, nájdu sa však aj ženy, ktoré veľmi rady menia uloženie vecí, ktoré majú svoje stále miesto. Ty potom ako debil hľadáš vec na jej obvyklom mieste, ale zrazu si ju tam nenašiel, lebo si ju niekto požičal. A nevrátil ju tam, kde patrí.

Profimedia.sk

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.