Veci, s ktorými sa stretneš počas prvých týždňov na výške

„Prečo tie milé tety na študijnom NIKDY nie sú?“

Na vysokú školu dnes chodí až príliš veľa ľudí, preto niet divu, že po prvom semestri to polovica z nich vzdá. Prečítaj si náš článok, zisti, čo ťa čaká, nebuď zbabelec a nevzdaj to hneď po mesiaci na univerzite! Prvé týždne budeš možno mierne mimo ale neboj, zvykneš si.

Veľa stresu

O čom je tento seminár? Musím chodiť na prednášky? Čo akože budem robiť počas toho dvojhodinového okna? Ospravedlní mi absenciu, keď donesiem papier z JISky, že som bol na výplachu žalúdka? Na čo potrebujem indexy, to je akože žiacka knižka? PREČO je tento seminár v rozvrhu napísaný na PIATOK O ŠIESTEJ VEČER?!

Stratení v škole

Budova A, budova C, aula číslo F82, ktorá sa nachádza v starej budove, do ktorej sa dá prejsť len cez tú novú chodbou číslo deväť a trištvrte. Už to nie je tá stará dobrá stredná, toto je hotový Rokfort. Keď to ešte skombinuješ s tvojim (ne)zmyslom pre orientáciu, nachystaj si na prvý mesiac poriadne nervy, kým sa to všetko naučíš a neostaneš niekde trčať s výrazom bezmocného prváčika.

Veľa nových tvárí

Ak nenávidíš ľudí, zle pre teba. Musíš si zvykať.

Pár známych zo strednej

Možno to budú ľudia z gympla, s ktorými si mal v pohode vzťah, v horšom prípade tvoj ex a bývalá kamoška. Každopádne sa priprav na to, že v prvé dni budú tvoji jediní známi a oporný bod, keď nebudeš vedieť, kde je sakra to študijné oddelenie.

Školská wifi

NEFUNGUJÚCA školská wifi. Na zápise vám nasľubujú okrem iného aj bezproblémové ultrarýchle pripojenie, no už po prvom pripojení ti EMEFKA článok načítava desať minút. Ale garantujem ti, že sa oplatí čakať, bude stopéro zaujímavejší ako Základy práva so starým profesorom.

Dobrý a zlý policajt pedagóg

Určite sa priprav na minimálne jedného vychcaného, hrozivého vyučujúceho, ktorý učí akurát ten najťažší a najdôležitejší predmet. Naopak, stopro vychytáš aspoň jedného čerstvého doktora, ktorý bude super cool, hneď si s vami potyká a na open semester party aj vypije.

Divoká zoznamovacia párty

…na ktorej sa zoznámiš, ale hneď aj zabudneš mená všetkých tvojich spolužiakov. Potom ich budeš rozoznávať len podľa toho, kto nepil, kto vracal, a kto s tebou vydržal ťahať borovičku až do rána. Ak budeš bývať na intráku, priprav sa aj na zoznamovačky a chodbovice tam. Radím ti, radšej pi a rob hluk, akoby si mal byť ten, čo chce na izbe spať a príde otravovať, nech všetci sklapnú.

giphy.com

Párty, o ktorej si myslíš, že bude legendary, skončí fiaskom

Nie všetko je len o šialených študentských párty, ktoré vyjdú. Občas sa môže stať, že sa so spolužiakmi z rovnakej skupiny dohodnete na spoločnej párty, ale skončí to v pizzerke na kofole medzi nudnými spolužiakmi a s trápnym tichom.

Minimálne jeden predmet, kde sa razom ocitnete na strednej

Nenávidel si odmocniny, kombinatoriku a čísla všeobecne a šiel si študovať nejaký odbor len pre to, že tam nie je matika? A pozrel si si povinné predmety dôkladne? Jasné, že si sa na to vykašlal. Vždy sa tam tá matika niekde nájde.

giphy.com

A keď si už raz zvykneš, príde skúškové.

A to už je iná káva a téma na samostatný, siahodlhejší a krutejší článok.

Titulná fotka: says.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
8
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
8 vecí, na ktoré sa môžeš tešiť s príchodom jesene


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME