Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 30.1.2023
sk
Ema
cz
Robin, Erna

Detstvo, to krásne obdobie, keď sme sa zväčšovali a priberali a niekto nás za to aj pochválil. A k nemu patrili mnohé veci, ktoré sme mali radi, no ako dospelí ich zbožňujeme ešte viac.

Toto sú niektoré z nich:

1. Nutella/Arašidové maslo. Sladké maškrty, ktoré sme namiesto natierania na chlebík vyjedali priamo z kelímku. Robíme to doteraz, ak sa dostaví teta depresia alebo teta menštruácia. Alebo len tak…z nenažranosti.

2. Krupicová kaša. Kto by nemal rád krupicu. Toto jedlo z detstva milujeme a mnohí si ho s láskou varíme doteraz, posypeme vanilkovým cukrom, škoricou, grankom a nebíčko v papuľke… Nezabúdame pritom na dôležité pravidlo: Jesť od kraja!

https://www.instagram.com/p/B7iIGIbHXO8/

3. Človeče, nehnevaj sa. Spoločenská hra, ktorú možno aj vy dodnes zvyknete hrať na rodinných stretnutiach. Populárny je aj jej dospelácky „remake“ Človeče, vypi si, ktorý je možno aj u vás vďačnou súčasťou chát či iných „ožran“ párty.

4. Videohry. Mnohí sa zhodneme na tom, že videohry vôbec nie sú pre deti. Čo také Sims, GTA, Minecraft alebo FIFA? Ako by si to ten fagan mohol užiť rovnako intenzívne ako my?

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt videogame

5. Mamino objatie. To je to bezpečie, do ktorého sme uchyľovali už ako krpci. Hoci sa mamy zvyknú „muckať“ hlavne so svojimi maloletými ratolesťami, aj tie už veľké si radi občas prídu pre povzbudenie a pusinku. A teraz si to vážime ešte viac ako kedysi.

6. Maľovánky. Nikdy sa nám nechcelo dokresliť celý obrázok. No v dospelom veku sa doslova vyžívame v antistresových maľovánkach, a keď dofarbíme celý obrázok, cítime sa prinajmenšom ako potomkovia Picassa alebo Michelangela…

7. Infantilné oblečenie. Mnohí z radov „plnoletých“ milujú tričká s Mickey Mousemi, káčermi, srdiečkami a psíkmi atď. Je to také rozkošné, tak prečo by sme to nemohli nosiť dodnes? Srdcom dieťa, navždy dieťa!

https://www.instagram.com/p/BgMPKMsjx6l/

8. Spánok. Väčšina dospelých trpí jeho poriadnym nedostatkom. Zatiaľ čo v detstve si si mohol schrupnúť, kedykoľvek si chcel a ešte ti zato v škôlke boli vďační. Tam si to mal povinné a počas školských čias si si svoj deficit kompenzoval šlofíkom na lavici. No skús si zdriemnuť v práci, keď ťa tvoj neurotický šéfko chodí kontrolovať každých desať minút. Prvý raz a naposledy.

9. Harry Potter. Legendárne filmy o čarodejníkovi Harrym sú doteraz u detí pomerne obľúbené. No tie mladšie niektorým scénam nerozumejú a dej je pre ne príliš zložitý. Navyše je tam pomerne veľa násilia pre detské očká. Zatiaľ čo my, dospelí, sme už videli oveľa horšie veci ako likvidáciu Lorda Voldemorta.

10. Animované filmy. Každý, kto si myslí, že animáky sú iba pre decká, nechápe život… Niektorým z nich totiž dokážeme naplno porozumieť až teraz v dospelosti a podaktoré sú aj určené hlavne pre plnoletého diváka. No sú univerzálne animáky, ku ktorým rada sadá celá rodina. Napríklad, taký Shrek baví ako deti, tak i dospelých.

Happy Smiley Face GIF by DreamWorks Animation - Find & Share on GIPHY

11. Hojdačky. Húpanie máme radi aj v detstve, či už hovoríme o záhradných hojdačkách alebo o tých z detských ihrísk, kde si na druhú stranu sadne tvoj o päťdesiat kíl ťažší frajer a počas toho, ako ťa drží vo vzduchu, sa ti vyškiera do ksichtu… Áno, hojdačky sú stále funny aktivita aj po rokoch.

12. Klasické rozprávky. Popoluška, Perinbaba, Mrázik. Tak tie teraz zbožňujeme ešte viac ako v detských časoch.

https://www.instagram.com/p/B6k2JSJn1lZ/?utm_source=ig_embed

13. Zmrzlinu, lízanky. Áno, maškrtíme radi aj v dospelosti. Aj všeličo cmúľame a lížeme.

14. Plyšákov. Tých sme mali ako deti ukážkovo poukladaných na poličkách a ani sme sa s nimi nehrali, iba na ne sadal prach. No v dospelosti mnohé zástupkyne nežnejšieho pohlavia uvítajú v posteli radšej plyšového medveďa ako chlapa… Ten aspoň neotravuje, nepindá a je tak krááásne hebučký.

https://www.instagram.com/p/B9YnmbHJPAr/

15. Detská výživa. S piškótkami. Na toto nikdy nebudeme pristarí.

16. Infantilné overaly. Nuž, niekto ich považuje za vrcholový gýč, no iný sa v nich veľmi rád „producíruje“, fotí na Instagram a ešte radšej spí. A vyrábajú ich aj v dospeláckych veľkostiach, čiže môže sa to… A proti gustu žiaden dišputát!

17. Kakavko. Aj keď už máš štyridsať, chutí ti rovnako. A je jednou z najúčinnejších metód na upokojenie.

pečený nápoj sušienka hnedý kakao čip čokoláda čokoládový kúsok čokoládové sušienky čokoládové lupienky chocolate chips cookies Vianoce zväčšenie kokos kakao chladný sušienka sušienky útulný krém pohár lahodný dezert piť príchuť jedlo fotografovanie jedla dovolenka domáci horúco horúca čokoláda makro džbánik relaxácie sezóna snack občerstvenie sladký chutný tradičný tapeta teplý zimné lahodný sušienky a krekry čokoláda čip cookie pečivo pečenie piškót finger food
https://pxhere.com/sk/photo/1458715

18. Kolotoče. Pre tých, ktorým pri každom prudšom pohybe nie je na vracanie, je to úžasná a vzrušujúca aktivita v akomkoľvek veku.

19. Bebe Brumík. Tak z tejto fajnovej maškrty by sme dokázali doteraz zjesť aj desať kusov naraz…

20. Pribináčik. „Prameň zdraví z Posázavííí.“ Všetkým sa nám teraz v hlavách rozoznela táto obľúbená reklamná zvučka. V dnešnej dobe je už (okrem tých tradičných) aj veľa iných príchutí. No i tak nedáme dopustiť na smotanovú alebo čokoládovú klasiku. Skrátka…mňam!

21. Kolieskové korčule. Áno, nie sú iba pre deti, no viacerí sme korčule na kolieskach postupom času odložili do skrine a vymenili za iné aktivity. Mnohí ich však milujú od detstva až dodnes.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt roller skating child
https://pixabay.com/photos/roller-skates-can-total-relaxation-4032551/

22. Guľovačky. Keby bolo s čím, radi by sme našich kamošov zguľovali. A napchali im do úst sneh ako voľakedy. Ach, krásne to boli časy.

23. Sánkovanie. Tak ani toto nám naša slovenská zima neumožňuje…No sánkovanie baví aj dospelých. Hlavne, ak sa z nich zrúbe niekto iný.

24. Čiapky s uškami. Ušká à la plyšový macík sa začali na čiapky pridávať nielen bábätkám, ale aj väčším dievčatám a napokon aj dospelým ženám. Je to strašne „cute“ a (niektorým) slečnám to v nich aj veľmi pristane!

25. Skákací hrad. Na tomto si ako detský sprievod radi poskáčeme spolu s nimi. Samozrejme, že to robíme iba pre radosť tých najmenších, nás to vôbec nebaví.

https://www.instagram.com/p/B1WJVf3CtnA/


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť