Veci, v ktorých tvoju babičku nikto iný nenahradí

Aj vďaka tomu na ňu spomínaš s takou láskou.

Zdroj: © Profimedia

Naše babičky okrem bohatej studnice hlášok a totálnou neznalosťou všetkých technických vychytávok, ktoré sa ovládajú zložitejšie ako dvomi veľkými gombíkmi, prekypujú hlavne láskou k svojim vnúčatkám.

Ty ju, samozrejme, zbožňuješ už iba kvôli tomu, že je… no pridáva sa k tomu ešte zopár iných činiteľov, vďaka ktorým na svoju „babi“ myslíš o to radšej. Uprednostňuje tvoje pohodlie nad to svoje, hýčka tvoje vyžraté telíčko dobrotami, kým ešte vládzeš niečo skonzumovať a stále si v jej očiach najkrajší, aj keď si momentálne pôvabný asi tak, ako zle porodené mamutie mláďa.

Toto sú veci, ktoré máme na babičkách najradšej a nikto iný ich v tom plnohodnotne nedokáže nahradiť.

De Rossi Love GIF by AS Roma - Find & Share on GIPHY

Domáce dobroty

My nepochybujeme, že si schopný niečo si pri troche námahy a online receptoch ukuchtiť sám, ale úprimne… od babičky to chutí inak a oveľa lepšie. My ti povieme prečo… hlavnou jej prísadou je totiž láska.

Kysnuté koláče
Nikola Ivančíková
Babičkin slepačí vývar
Nikola Ivančíková
Bábovka 
Nikola Ivančíková
Pirohy
Nikola Ivančíková
Šišky s džemom
Šišky, Fánky, Fašiangy, Pečenie, Oslava, Tradície
https://pixabay.com/sk/photos/%C5%A1i%C5%A1ky-f%C3%A1nky-fa%C5%A1iangy-pe%C4%8Denie-3944125/

„Tu máš, vnúčik môj, korunku“

Priznaj sa, koľkokrát ťa tvoja babička zachránila finančným príspevkom do tvojho biedneho finančného rozpočtu študenta? Možno si túžil po topánkach, ktoré ti vaši nechceli kúpiť. Alebo si v detstve chcel nejaké sladkosti, no mamka nepodporovala tvoju priveľkú lásku k sladkostiam.

Vtedy zakročila babička, vybrala zo skrine „bukslu“ plnú drobných, a už si len natiahol tie tvoje malé „nenažrané“ paprčky. Garantujeme ti, že ti v živote už nikto (až na prípadného sugardadyho) nebude s takou láskou dávať peniaze.

Penny Grandma GIF by HULU - Find & Share on GIPHY

Cenné špeci rady

Dievča zlaté, toto nerob, lebo sa nikdy nevydáš alebo neplač za ním, sú lepší. Minimálne raz si každý z nás povedal: „Babka mala pravdu, keby som ju bol býval počúval…“ Možno by si si nezačal s tvojou ex, lebo tvoja babička správne vycítila, že to nie je dobré dievča alebo by si si neobliekla tú ultra krátku špeci „rajci“ sukňu, v ktorej si tak maximálne úspešne získala zápal vaječníkov, nie muža snov.

Čas síce mnohé z nás naučil, že veľakrát pred tými, ktoré vedia uvariť viac ako špišské párky, chlapi uprednostnia vymachlenú rajdu… No babka mala pravdu minimálne v tom, že žena by sa mala vedieť postarať o seba a domácnosť… a že vychladeným pivom a domácim segedínom nič nepokazíš, skôr naopak. Niekedy poteší viac ako korzet a podväzky… to už síce nedodala, ale je to tak!

File:Segedínský guláš (Czechoslovakia).jpg
https://commons.wikimedia.org/

Svojské darčeky

Je vysoko pravdepodobné, že tie štrikované dečky a vyšívané obrusy tak skoro nevyužiješ, ale vážiš si ich, pretože ju to stálo niekoľko hodín úpornej piplačky.

No babky vedia dávať aj užitočné darčeky. Napríklad také štrikované svetre, roláky, teplučké šály a ponožky… možno to nevyzerá ako z najnovšej módnej kolekcie a sám by si si ich nekúpil, no v treskúcej zime ťa zahrejú určite viac ako ultraštýlová „mikča“.

50S GIF - Find & Share on GIPHY

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
20
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
20 prípadov, keď ľudia nevedeli, s čím majú tú česť, a internet im pomohol záhadu rozlúsknuť

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME