Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 4.12.2023
sk
Barbora
, Barbara
cz
Barbora
, Barbara, Bára

Naše babičky okrem bohatej studnice hlášok a totálnou neznalosťou všetkých technických vychytávok, ktoré sa ovládajú zložitejšie ako dvomi veľkými gombíkmi, prekypujú hlavne láskou k svojim vnúčatkám.

Ty ju, samozrejme, zbožňuješ už iba kvôli tomu, že je… no pridáva sa k tomu ešte zopár iných činiteľov, vďaka ktorým na svoju „babi“ myslíš o to radšej. Uprednostňuje tvoje pohodlie nad to svoje, hýčka tvoje vyžraté telíčko dobrotami, kým ešte vládzeš niečo skonzumovať a stále si v jej očiach najkrajší, aj keď si momentálne pôvabný asi tak, ako zle porodené mamutie mláďa.

Toto sú veci, ktoré máme na babičkách najradšej a nikto iný ich v tom plnohodnotne nedokáže nahradiť.

De Rossi Love GIF by AS Roma - Find & Share on GIPHY

Domáce dobroty

My nepochybujeme, že si schopný niečo si pri troche námahy a online receptoch ukuchtiť sám, ale úprimne… od babičky to chutí inak a oveľa lepšie. My ti povieme prečo… hlavnou jej prísadou je totiž láska.

Kysnuté koláče
Nikola Ivančíková
Babičkin slepačí vývar
Nikola Ivančíková
Bábovka 
Nikola Ivančíková
Pirohy
Nikola Ivančíková
Šišky s džemom
Šišky, Fánky, Fašiangy, Pečenie, Oslava, Tradície
https://pixabay.com/sk/photos/%C5%A1i%C5%A1ky-f%C3%A1nky-fa%C5%A1iangy-pe%C4%8Denie-3944125/

„Tu máš, vnúčik môj, korunku“

Priznaj sa, koľkokrát ťa tvoja babička zachránila finančným príspevkom do tvojho biedneho finančného rozpočtu študenta? Možno si túžil po topánkach, ktoré ti vaši nechceli kúpiť. Alebo si v detstve chcel nejaké sladkosti, no mamka nepodporovala tvoju priveľkú lásku k sladkostiam.

Vtedy zakročila babička, vybrala zo skrine „bukslu“ plnú drobných, a už si len natiahol tie tvoje malé „nenažrané“ paprčky. Garantujeme ti, že ti v živote už nikto (až na prípadného sugardadyho) nebude s takou láskou dávať peniaze.

Nbc Wings GIF by HULU - Find & Share on GIPHY

Cenné špeci rady

Dievča zlaté, toto nerob, lebo sa nikdy nevydáš alebo neplač za ním, sú lepší. Minimálne raz si každý z nás povedal: „Babka mala pravdu, keby som ju bol býval počúval…“ Možno by si si nezačal s tvojou ex, lebo tvoja babička správne vycítila, že to nie je dobré dievča alebo by si si neobliekla tú ultra krátku špeci „rajci“ sukňu, v ktorej si tak maximálne úspešne získala zápal vaječníkov, nie muža snov.

Čas síce mnohé z nás naučil, že veľakrát pred tými, ktoré vedia uvariť viac ako špišské párky, chlapi uprednostnia vymachlenú rajdu… No babka mala pravdu minimálne v tom, že žena by sa mala vedieť postarať o seba a domácnosť… a že vychladeným pivom a domácim segedínom nič nepokazíš, skôr naopak. Niekedy poteší viac ako korzet a podväzky… to už síce nedodala, ale je to tak!

File:Segedínský guláš (Czechoslovakia).jpg
https://commons.wikimedia.org/

Svojské darčeky

Je vysoko pravdepodobné, že tie štrikované dečky a vyšívané obrusy tak skoro nevyužiješ, ale vážiš si ich, pretože ju to stálo niekoľko hodín úpornej piplačky.

No babky vedia dávať aj užitočné darčeky. Napríklad také štrikované svetre, roláky, teplučké šály a ponožky… možno to nevyzerá ako z najnovšej módnej kolekcie a sám by si si ich nekúpil, no v treskúcej zime ťa zahrejú určite viac ako ultraštýlová „mikča“.

 - Find & Share on GIPHY


Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.