Veci, z ktorých si sa tešil na Vianoce ako dieťa, a z ktorých sa tešíš teraz

Vtedy to bolo „preboha, zasa ponožky“ teraz to je „super, nové ponožky!“

Zdroj: JESHOOTS.COM / Unsplash (úprava redakcie)

Keď sme boli malé deti, tak sme Ježiškovi do listu písali a kreslili hlavne hračky, domáce zvieratká a iné bežné veci, po ktorých deti túžia. Na zoznamoch sa s určitosťou nevyskytovali veci ako ponožky, pyžamá alebo akékoľvek iné kusy oblečenia.

Vždy, keď sme niečo z tohto dostali, tak sme zrovna neskákali po plafón od radosti. Teraz sa však naše priority trochu pozmenili a pod stromček si pýtame úplne iné „hračky“.

Z oblečenia a ponožiek mávame zväčša najväčšiu radosť, lebo to je jedna z vecí, ktoré naozaj neradi nakupujeme. Naše názory sa zmenili a čím sme starší, tým viac sú pre nás Vianoce o tých nehmotných darčekoch.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/afv-americas-funniest-home-videos-l41YzNlhKqyJqQZG0)

Ponožky a pyžamá

Z ponožiek sme sa naozaj nikdy netešili. Avšak vzhľadom na trend ponožiek všakovakých vzorov a motívov sú dnes ponožky veľmi vážený tovar, o čom svedčí aj ich cena. Pyžamo je zas niečo, čo si len máloktorý dospelák kupuje, ale už keď mu ho niekto kúpi, tak sa z toho veľmi teší. Hlavne, ak je to v prípade žien to sexy pyžamo, ktoré si oblečú vždy maximálne na 15 minút.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/etam-hey-thefrenchliberte-thechristmasshow-uFmIuoGPEbWD2ywfbp)

Oblečenie

Nikdy sme nemali radosť, ak sme dostávali pod stromček oblečenie. To boli jednoducho veci, ktoré nám vtedy nerobili až takú radosť ako hračky, ktoré boli na rebríčku priorít vyššie. Ak to náhodou nebol svetrík s pískajúcim mackom alebo svetielkujúce tenisky. Teraz, keď nám niekto kúpi oblečenie, tak sa dosť tešíme. Hlavne, ak je to niečo, čo sme si chceli už dlho sami kúpiť.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/3o6EhTpmOMApdn87cI)

Užitočné veci

Presne také si teraz najčastejšie pýtame od Ježiška. Spotrebiče, mixéry, žehličky a všakovaké iné veci, ktoré majú svoje využitie. Stali sa našimi hračkami, ktoré neodmysliteľne patria k nášmu životu. Na čom môžeme ušetriť tak, že to dostaneme od Ježiška, tak to si od neho vypýtame. Už strategicky nepremýšľame, čo by sme chceli viac a čo menej.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/love-gift-grandma-zGTdUuJqHdIJy)

Oddych

Pre veľa ľudí je najlepším darčekom samotný oddych. Viacerí z nás sú odcestovaní za prácou a s rodičmi sa vidia už len zriedka. Počas Vianoc sa rodina tradične spojí a všetci pokojne odfukujú s plnými bruchami, ležiac pred televízorom pozerajúc rozprávky. Mnohí z nás sa na Vianoce tešia viac zo samotného oddychu a pohody ako z nejakých darčekov. Vieš, že si veľký dospelák, keď chápeš hlášku svojich rodičov, že chcú na Vianoce len „svätý pokoj“.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/chilling-yolo-netflix-and-chill-iaKjzj2Vvikec)

Jedlo

Okrem toho, že je úplne normálne dostať pod stromček niečo jedlé, tak hneď po oddychu sa tešíme na to jedlo obžerstvo. Nie nadarmo sa tomu hovorí sviatočné jedlo a nie až tak často máme plné stoly koláčikov a iných pochúťok, z ktorých si ani nevieš vybrať. Asi viacerí z nás mamám odpovedali, keď sa ich pýtali, čo chcú na Vianoce: „mami, mne stačí, že mi navaríš“.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/sainsburys-reaction-christmas-xmas-8gKYpksdXFZ90H5FzI)

Rodina

Ako som už vyššie spomínala, mnohí z nás nie sú tak často so svojou rodinou, preto sú sviatky skvelou príležitosťou, keď sa zíde celá rodina pokope. A samozrejme, nekonečné hádky a nervozita, ale na tie sa nikto z nás neteší.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/cat-hug-relationship-JzsG0EmHY9eKc)

Obdarúvanie druhých

Keď sme boli malí, tak sme našim rodičom a blízkym dávali podomácky vyrobené veci, nakreslené obrázky, náhrdelníky z cestovín a podobné somarinky. Prípadne sme sa aj so súrodencami skladali na jednu jedinú vec, na ktorú sme dávali všetky úspory nazbierané od zúbkovej víly až po šibačky. Teraz sa tešíme, že môžeme svojich blízkych obdarúvať vecami, po ktorých naozaj túžia.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/gwenstefani-gwen-stefani-reaction-gif-xUOxf0R07L1Pwp62T6)

Titulná fotka: JESHOOTS.COM, Unsplash

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Detaily vo vianočných filmoch, ktoré si si doteraz nikdy nevšimol

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME