Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 6.2.2023
sk
Dorota
cz
Vanda
, Wanda

Kedysi sme nemali Netflix a výber v telke bol poriadne chabý, takže nám občas neostávalo nič iné, iba vytrpieť to, čo práve bežalo v telke. Popri čakaní na vytúžený seriál alebo rozprávky sme sledovali chtiac-nechtiac aj teleshopping.

Občas sa na obrazovke objavili aj veci, po ktorých sme márne túžili a rodičia nám ich nechceli kúpiť. A potom tam zas boli veci, pri ktorých sme sa báli, že si raz nájdeme pod stromčekom. Toto je zopár z nich.

Pajonček

Zázračný vynález, ktorý si mali deti dať na seba a mal vždy zapípať, akonáhle sa dieťa hrbilo. Bol dostupný vo viacerých farbách, čo aj tak nepomohlo tomu, aby po ňom deti túžili. Predstavte si to, ako by pajonček neustále pípal, zakaždým, čo by sa dieťa po niečo zohlo.

To je ako dať mačke obojok s rolničkou. Jednoducho zlý nápad. Momentálne existuje niekoľko jeho nástupcov, ktoré napríklad vibrujú, vždy keď sa človek začne hrbiť.

Štetec, čo maľoval dúhu

Okej, toto bola jedna z vecí, ktorú by sme niektorí chceli aj teraz. Jedna z mála reklám teleshoppingu bola presne táto, kde propagovali čarovný štetec, ktorý vedel takto mnohofarebne maľovať. Gradienty fičali už vtedy. Extra vec boli fixky, ktoré dokázali meniť farbu toho, po čom si s nimi prešiel. Vraj boli pribalené aj fúkacie fixy, po ktorých tiež mnohí túžili a doteraz ich nedostali.

Robotický vysávač

To, čo bolo kedysi veľkým sci-fi, je teraz úplne bežná vec. No priznajme si, ak sme videli vysávač, ktorý vysával sám a našou psou povinnosťou bolo vysávanie, ktoré sme tak “milovali“, nedokázali sme tomuto vynálezu odolať. Niektorí z nás si detský sen splnili a využívajú zázračný vysávač, ktorý vysáva sám. Alebo…

Ručný vysávač Dirt Devil

Ešte väčšia šupa ako robotický vysávač, bol tento ručný vysávač. Rozsypal si mince, klince, cereálie alebo niečo iné? Stačilo zapnúť jedno tlačidlo, zobrať ľahučký vysávač a na kariéru popolušky si mohol rýchlo zabudnúť.

Nôž, ktorý dokázal pokrájať čerstvý chlieb, ale aj kladivo

Konečne vymysleli poriadny nôž. Načo ti je plná zásuvka zbytočných nožov, ktoré sa aj tak nedajú poriadne využiť a iba zaberajú miesto. Tento perfektný nožík dokázal narezať zmrazenú zeleninu, klince a poradil si hravo aj s kladivom. Takýto pomocník v kuchyni sa vždy zíde.

Krájač, ktorý musel mať každý

Slicer plus bol jednoducho najlepší krájač, aký existoval na celej zemeguli. Nerobil sa ti pri ňom neporiadok, bol poriadne ostrý a nehrozilo ti, aby si sa na ňom, nebodaj, porezal. Krájal na kocky, na prúžky, rezance, ak by si chcel, tak by ti zo zeleniny vykrájal aj jednorožca, snáď. Ale nesmel by pri tom chýbať Horst Fuchs.

Vibraton, ktorý ti spravil kocky na bruchu

Je vôbec legálne takto ľudí zavádzať v reklamách? Pás, ktorý si si dal na brucho a popri pozeraní telky a vyjedaní čipsov ti vyrábal tehličky na bruchu. To by chcel každý, nie? Škoda, že to už nepredávajú…

Kosmodisk

Zázračná pomôcka, ktorá mala ľuďom, trpiacim bolesťami chrbta, okamžite pomôcť. Kto by si to nekúpil, keď ho odporúča aj pani Mária z Detvy alebo Filda Farkašová.

Spievajúci kapor alebo stromček

Tieto reklamy najviac bežali pred Vianocami, keďže aj kapor, ale aj stromček sú symbolom Vianoc a spievali vlastne koledy. Brutálne gýčová zbytočnosť, ktorú jednoducho musel mať doma každý.

Reklamy, ktoré bežali pred rozprávkami

Nebol to však len teleshopping, ktorý lákal naše nevinné materialistické srdiečka. Veľmi dobre umiestnené boli všetky tie reklamy na bábiky, lego a mnoho ďalších (ne)potrebných vecí, ktoré deti mohli dostať pod stromček. Ako vždy sme si museli odtrpieť pred rozprávkami, ktoré šli v telke cez víkend, poriadnu dávku reklám, ktoré nám presne povedali, čo sme chceli.

Bola medzi nimi šušu bábika, ktorá plakala a cikala, inteligentná plastelína, lopta, ktorá sa dala spľasnúť alebo lego všemožného druhu. Po akej hračke z reklamy si tajne túžil ty? 

Titulná fotka: youtube.com/MorganJamesAssoc


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť