Dôležité veci, ktoré ťa naučí iba tvoja mama a na internete ich nájdeš len ťažko

Každý dostal od svojej mamky radu, ktorou sa riadi celý život.

Zdroj: Brett Sayles, Pexels

12Akonáhle sa niečo stane, mama je prvá voľba, komu sa zdôverujeme. Rovnako, keď si nevieme s niečím poradiť. Mamky sú tu vždy pre nás, či už máme desať rokov alebo tridsať, vlastné deti a domácnosť. Samozrejme, že netreba zabúdať na otcov, no práve naše mamky sú tie, ktoré robia z domov a bytov domovy.

Niekedy si síce hovoríme, že nebudeme robiť veci ako naše mamy, no nakoniec prídeme na to, že niektoré veci robili naozaj dobre a pokojne ich zopakujeme aj my. Sú jednoducho lekcie, za ktoré sme našim mamám veľmi vďační.

Byť dobrosrdečný k ľuďom a slušne sa správať

Práve naše mamky sú tie, ktoré krotia naše, ale aj tatkove rozčertené emócie. Vždy, keď sme sa nechali uniesť, tak nás krotili, a učili nás, že máme veci riešiť s chladnou hlavou. Okrem toho nás vždy karhali, keď sme sa nezdravili, neďakovali a nehovorili prepáč.

Daria Obymaha, Pexels

Uprednostniť pred sebou ľudí, ktorých máš rád

Mamičky sa často rozdajú celému svojmu okoliu. Chodia do práce, postarajú sa o domácnosť, trávia čas s deťmi a popritom robia mnoho ďalších iných vecí. Určite by si niekedy radšej na chvíľu ľahli a oddýchli, no vedia, že bez nich sa niektoré veci nepohnú ďalej. Práve v tomto nás mamy inšpirujú – niekedy treba ísť za hranice svojho komfortu, ak je to pre ľudí, ktorých máš rád. To sa ti vždy vráti.

Josh Willink, Pexels

Vedieť sa vynájsť v situáciách, ktoré sa zdajú ako katastrofa

Mamky nepotrebujú mať vždy po ruke muža. Mnohokrát sa niečo pokazí akurát, keď tatko odíde z domu na týždňovku alebo sa vráti až večer z práce. Matky sú superhrdinky, ktoré dokážu zachrániť každú situáciu. V priebehu pár sekúnd sa prispôsobia a vedia opraviť niečo, o čom nemali potuchy, ako to vôbec funguje.

Lifehacks Duct Tape GIF - Find & Share on GIPHY

Všetky tie veci o domácnosti, ktoré sa nikde nedočítaš

Aj také veci, ako vešať vypratú bielizeň sú veľká veda. Prípadne, ako urobiť zápražku, dobre vyžehliť košele alebo ako vyčistiť chladničku, keď začne podivne zapáchať. Toto sú veci, ktoré by si inokedy hľadal na internete dosť dlho, stačí ti však zdvihnúť telefón a zavolať mamke a ona ti okamžite poradí. Alebo ťa mnoho z týchto vecí naučila počas tvojho života.

Volha Flaxeco, Unsplash

Netreba sa vzdávať a treba veriť vo svoje schopnosti

Práve naše mamky nás vždy podporili, ak sme boli z niečoho sklamaní, napríklad, ak nás neprijali na školu, po ktorej sme túžili. Keď sme si mysleli, že sa kvôli nášmu zlyhaniu zrúti celý náš život, mamky nám vždy pripomenuli, že to nemusí byť také hrozné. Naučili nás, že nikto z neba učený nepadol, že musíme veriť v to, čo radi robíme a snažiť sa.

Simon Rae, Unsplash

Občas by sme si mali aj oddýchnuť

Síce sú mamky tie, ktoré sa rozdávajú pre všetkých naokolo, no keď na nás videli, že už je toho priveľa, vždy nám pripomenuli, že by sme sa mali hrať po celý život. Či už sme mali desať rokov alebo máme dvadsaťpäť, a sme dávno dospelí. Netreba byť na seba príliš kritický a občas si musíme dovoliť byť aj leniví.

You Really Need To Relax Mila Kunis GIF - Find & Share on GIPHY

Život niekedy naozaj nie je fér, ale treba si ho užívať

Niekto dostal v škole lepšiu známku aj napriek tomu, že ty si sa viac snažil. Prípadne si dostal od života pod nohy polená, ktoré ti tvoju cestu poriadne sťažili. Mamky vedia, kedy majú svoje chlácholivé reči vymeniť za nejaké múdre rady. Naučili nás, že život nie je prechádzka ružovou záhradou, no to nie je dôvod, prečo by sme si ho nemali užívať.

Xavier Mouton Photographie, Unsplash

Netreba ignorovať svoju intuíciu

Koľkokrát nám mamy hovorili, že nemáme robiť to a hento, lebo sa niečo stane. My sme svojou tvrdohlavosťou následne museli sami prísť na to, že sa naozaj niečo stane. Naše maminy majú jednoducho ten šiesty zmysel, ktorým je ich intuícia.

Či to bolo pri našom novom partnerovi, ktorý sa im nezdal, pri práci alebo pri tom jednom skoku ponad potôčik. Naučili nás, že niekedy, keď máme vnútorný pocit, ktorý nám niečo našepkáva, nemusí byť na škodu vypočuť si ho.

Mothers Day Mom GIF - Find & Share on GIPHY

Všetkým mamám prajeme len to najlepšie ku Dňu matiek! Doneste im kvety aj mimo tohto sviatku, zaslúžia si to.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
6
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Slovákov sme sa opýtali na hlášky, ktoré možno použiť pri sledovaní hokeja, no pri sexe nie

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME