Veď som mal ešte 30 eur! Tieto situácie so “stratou” peňazí pozná každý

Keď ani netušíš ako a odkotúľajú sa ti peniaze.

Zdroj: ArtCaveManiac / EMEFKA

Všetci sme sa už ocitli v momente, keď sme mali pocit, že na účte ešte určite máme svojich posledných 30 eur, no prišlo prekvapenie. Peniaze na účte neboli a ty si si v tej sekunde premietal v hlave svoje posledné výdavky. Nemáš ani poňatia, kde tvoje peniaze mohli zmiznúť. Si presvedčený o tom, že ťa niekto musel ukradnúť, keď v tom si spomenieš…

Zrazu ťa osvieti a uvedomíš si, kde sa pobrali tvoje peniaze. Jediný, kto ťa okradol, si bol ty sám v momente chvíľkového pomätenia. Rozhodol si sa byť ten, čo pozve celý bar, alebo si zabudol, ktoré všetky streamovacie platformy si si pred mesiacom predplatil.

Pozýval si celý bar

Typický piatok večer, keď zrazu stretneš v bare všetkých svojich kamarátov, ale aj takých, ktorých si roky nevidel. Alebo si si tých kamarátov práve našiel. Každý jeden človek v bare, ktorý pije pivo, je tvoj kamarát. Ty opojený radosťou aj nejakými tými pivami zahlásiš: „Pozývam!“ a zrazu, ani nevieš ako, prichádzaš o všetky svoje úspory. Na druhý deň len márne rozmýšľaš, prečo nemáš dostatok prostriedkov na účte.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Zabudol si na streamovacie platformy

Všetci to veľmi dobre poznáme. Predplatíš si Netflix, ale tam nie sú seriály, ktoré ty chceš vidieť, tak k tomu dokúpiš predplatné aj na HBO GO. K tomu ešte nejaké tie spravodajské portály, musíš predsa zostať informovaný… Čo by to bolo za mladého človeka, ak by nemal predplatenú aj nejakú hudobnú streamovaciu platformu? Potom sa ti zrazu postrhávajú všetky platby za predplatné, na ktoré si dokonale zabudol, a čuduješ sa, kde máš tých posledných 30 eur.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Prepočítal si sa

Tss, ty žiadne zaznamenávanie platieb nepotrebuješ. Myslíš si, že presne vieš, koľko máš na účte. Potom ideš párkrát do obchodu, no stále si myslíš, že vieš, koľko by si na tom účte mal mať. Keď sa však naň pozrieš, prekvapia ťa červené čísla. Ani nevieš ako a minul si viac, ako si si myslel. Pritom si nič veľké nekupoval. Sem-tam kávička, nejaké raňajky, sladkosť a bum! Asi je načase rozmýšľať nad nejakým lepším systémom šetrenia.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Týždeň po výplate

Všetci naokolo ťa počúvajú tri týždne z mesiaca hovoriť: „Už aby mi prišla výplata.“ Ak by sa dostávali medaily za najhoršie šetrenie, tak ty by si ich mal už niekoľko. Akonáhle ti príde výplata, zaplatíš všetky účty, a nie, aby si si zvyšok peňazí odložil. Niee, ty si užívaš chvíľkové bohatstvo a tvoje peniaze lietajú hore-dole, akoby si ich mal nekonečno. Keď sa uvedomíš, do ďalšej výplaty sú tri týždne a tebe zostáva na účte 30 eur.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Bol si naivný

Si dobrá duša, a keď si od teba kamarát potrebuje požičať, tak mu požičiaš. Podobne dáš peniaze aj tomu mladému chalanovi vo vlaku, ktorého okradli, a teraz nemá na cestu na druhú stranu republiky. Chudáčik. Určite ti to však vráti, veď si vypýtal aj tvoje číslo. Potom nastane deň, keď aj tvoja peňaženka zíva prázdnotou, a po peniazoch, ktoré si požičal, ani chýru, ani slychu.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Ak chceš byť 30 eur v pluse, stačí, keď si jednoducho cez mobil otvoríš Space účet v Slovenskej sporiteľni.

Tento obsah vznikol v spolupráci so Slovenská sporiteľňa, a. s.

Reagujte!
Grr Grr
5
Grr
Fuuj Fuuj
15
Fuuj
Fňuk Fňuk
6
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
4
Uups
Haha Haha
35
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
18 vtipných tweetov o živote so súrodencami, ktoré jedináčik nepochopí


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME