Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 27.11.2022
sk
Milan
cz
Xenie

Veď vyzerajú tak nevinne! Útok vydier poriadne vydesil návštevníkov parku

Žena vraj útok vyprovokovala tým, že nechtiac stúpila na jednu z malých vydier.


Ľudia majú tendenciu žalostne zle odhadovať, ktoré zviera je nebezpečné a ktoré nie. Filmy nás kŕmia predstavami o nebezpečných dravcoch, poľujúcich na ľudí, pričom väčšinou ide o zvieratá, ktoré sa človeku snažia vyhnúť.

Na strane druhej, niektoré nevinne vyzerajúce zvieratká dokážu vyceriť zúbky (symbolické alebo skutočné) a ničnetušiacich ľudí nemilo prekvapiť útokom. Bizarná scéna sa odohrala v jednom zo singapurských parkov, v ktorom vyčíňala partička vydier.

My sme tu doma!

Ako referuje portál Asia One, predposledný júlový piatok sa vo West Coast Parku udialo niečo nevídané. Ničnetušiaci ľudia začuli ženské výkriky, po ktorých nasledoval pohľad na v panike utekajúcu ženu, nasledovanú siedmimi vydrami.

Zvieratám sa asi po minútu až dve minúty dlhom prenasledovaní podarilo ženu dobehnúť, nie je však známe, či utrpela zranenia. Poriadne naštartované šelmičky nedali pokoj ani ostatným návštevníkom parku, ktorí boli donútení miesto opustiť.

Vidieť vydry pobehovať kade-tade po meste nie je v Singapure výnimočná vec a miestni ich považujú za akýchsi miestnych maskotov. Hoci nie je známy presný dôvod útoku na bežkyňu, predpokladá sa, že žena nechtiac stúpila na jednu z vydier, čo vyvolalo celkom pochopiteľnú reakciu od celého gangu.

Majú ostré zúbky

Podľa svedkov bolo v blízkosti incidentu niekoľko ľudí, žene však nikto nepomohol. Dá sa predpokladať, že väčšina z nich sa obávala, že sama utŕži zranenia. Hoci mnohým vydra pripadá ako drobné a milé zvieratko, hryznutie môže byť veľmi bolestivé.

Profimedia

Opäť preto platí staré známe pravidlo, že k voľne žijúcim zvieratám sa nepribližujeme, nesnažíme sa ich hladkať, robiť si s nimi selfíčka a vymýšľať podobné srandy. A takisto sa na ne snažíme nestúpiť počas behu.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť