Vedci prišli na to, že je prospešné, keď žena urobí pri zoznamovaní prvý krok

Výskumy preukázali, že tieto ženy majú väčšiu šancu nájsť lásku.

Zdroj: Shutterstock

Do dnešného dňa sa v spoločnosti riadime mnohými nepísanými pravidlami. Jedným z takých je napríklad aj to, že chlap musí o ženu prejaviť záujem ako prvý. A preto sa mnohé príslušníčky nežnejšieho pohlavia pridŕžajú toho, že za žiadnych okolností to nemôže byť naopak, lebo budú za trápne.

Istý výskum s 2000 ženami preukázal, že prvý krok spraví len menej ako jedna z desiatich. Ženy sa jednoducho štítia osloviť muža alebo mu napísať a odôvodňujú to tak, že to je mužská úloha. Avšak vedecké zistenia preukazujú, že tým robia obrovskú chybu.

Shutterstock

Toto sú dôvody, prečo by aj nežnejšie pohlavie mohlo urobiť prvý krok:

Je lepšie, keď žena napíše prvá

Podľa prieskumov online zoznamiek posielajú muži ženám oveľa viac správ a aj začínajú konverzovať ako prví. Ženy tie množstvá správ často nestačia filtrovať, a tak tam potom trávia mesiace s nádejou, že im napíše chlap akurát podľa ich gusta, čo sa však nemusí vôbec stať.

Ak by žena urobila prvý krok a dotyčného by oslovila sama, vedela by, na čom je, a nezabíjala by čas čakaním na niekoho, kto nemá záujem. Okrem toho to naozaj nie je bežné a dotyčného to poteší.

Ženy, ktoré dokážu urobiť prvý krok, okamžite vzbudia u mužov záujem

Sebavedomie je sexi, ako u mužov, tak i u žien. Chlapi majú radi ženy, ktoré sa príliš nehanbia a disponujú zdravou sebadôverou. Štatistiky ukazujú, že sebavedomí ľudia skrátka vynikajú a priťahujú ľudí. Čiže je jasné, prečo mužom práve takéto ženy imponujú…

Shutterstock

Budú spokojnejšie

Podľa štatistík majú muži tendenciu oslovovať ženy, ktoré sú minimálne o 17 % atraktívnejšie ako oni. Keby ženy urobili prvý krok, mohli by si samy vyberať a vďaka vlastnej iniciatíve by už viac nemali dôvod sťažovať sa, že „mňa chcú iba takí, čo sa mi nepáčia“.

Je väčšia šanca, že to bude mať úspešnejší koniec

Taktiež sa zistilo, že ak žena prejaví záujem prvá, v konečnom dôsledku je tu väčšia šanca, že zoznámenie skončí vzťahom. Dokázal to prieskum online zoznamky The League. Výskum sa uskutočnil na dvojiciach, ktoré spolu majú vzťah vďaka tejto aplikácii.

Shutterstock
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
8
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Tvoriví Rusi skonštruovali Ladu, ktorá sa pohybuje pomocou nôh

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME