Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 31.1.2023
sk
Emil
cz
Marika

Do dnešného dňa sa v spoločnosti riadime mnohými nepísanými pravidlami. Jedným z takých je napríklad aj to, že chlap musí o ženu prejaviť záujem ako prvý. A preto sa mnohé príslušníčky nežnejšieho pohlavia pridŕžajú toho, že za žiadnych okolností to nemôže byť naopak, lebo budú za trápne.

Istý výskum s 2000 ženami preukázal, že prvý krok spraví len menej ako jedna z desiatich. Ženy sa jednoducho štítia osloviť muža alebo mu napísať a odôvodňujú to tak, že to je mužská úloha. Avšak vedecké zistenia preukazujú, že tým robia obrovskú chybu.

Shutterstock

Toto sú dôvody, prečo by aj nežnejšie pohlavie mohlo urobiť prvý krok:

Je lepšie, keď žena napíše prvá

Podľa prieskumov online zoznamiek posielajú muži ženám oveľa viac správ a aj začínajú konverzovať ako prví. Ženy tie množstvá správ často nestačia filtrovať, a tak tam potom trávia mesiace s nádejou, že im napíše chlap akurát podľa ich gusta, čo sa však nemusí vôbec stať.

Ak by žena urobila prvý krok a dotyčného by oslovila sama, vedela by, na čom je, a nezabíjala by čas čakaním na niekoho, kto nemá záujem. Okrem toho to naozaj nie je bežné a dotyčného to poteší.

Ženy, ktoré dokážu urobiť prvý krok, okamžite vzbudia u mužov záujem

Sebavedomie je sexi, ako u mužov, tak i u žien. Chlapi majú radi ženy, ktoré sa príliš nehanbia a disponujú zdravou sebadôverou. Štatistiky ukazujú, že sebavedomí ľudia skrátka vynikajú a priťahujú ľudí. Čiže je jasné, prečo mužom práve takéto ženy imponujú…

Shutterstock

Budú spokojnejšie

Podľa štatistík majú muži tendenciu oslovovať ženy, ktoré sú minimálne o 17 % atraktívnejšie ako oni. Keby ženy urobili prvý krok, mohli by si samy vyberať a vďaka vlastnej iniciatíve by už viac nemali dôvod sťažovať sa, že „mňa chcú iba takí, čo sa mi nepáčia“.

Je väčšia šanca, že to bude mať úspešnejší koniec

Taktiež sa zistilo, že ak žena prejaví záujem prvá, v konečnom dôsledku je tu väčšia šanca, že zoznámenie skončí vzťahom. Dokázal to prieskum online zoznamky The League. Výskum sa uskutočnil na dvojiciach, ktoré spolu majú vzťah vďaka tejto aplikácii.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť