Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 20.6.2024
sk
Valéria
cz
Květa, Květuše
, Kveta

So skutočne zaujímavou hypotézou vyrukovali britskí vedci. Ako píše aj portál Unilad, odborníci si myslia, že mimozemšťania nielenže existujú, ale že sú priamo medzi nami. A sú to zvieratá, o ktorých by sme to zrejme nepovedali: tučniaky. Ako na to prišli?

Záhadný plyn z Venuše

V ich truse totiž našli chemikáliu fosfán. Vedci si lámu hlavu, ako sa tam tento plyn dostal, keďže sa nachádza na planéte Venuša, ktorá je od Zeme vzdialená viac ako 61-miliónov kilometrov. O tom, že Venuša obsahuje fosfán, sa vedci dozvedeli len minulý rok.

Shutterstock

Sú potrebné ďalšie výskumy

Ako sa pre novinárov vyjadril doktor Dave Clements, vedci sú presvedčení, že fosfán u tučniakov je pravý, avšak zatiaľ „netušia, čo ho vytvára“. Celý prípad bude podľa neho vyžadovať dôkladnejšie bádanie. Vedci sa už plánujú zamerať na život tučniakov bieloškvrnových, ktoré žijú na Falklandských ostrovoch. Práve ďalšie skúmania by mohli túto hádanku rozriešiť.

Žeby teda tučniaky naozaj pochádzali z inej planéty? No, znie to veru poriadne šialene! Uvidíme, čo nám povie ďalší vedecký výskum.

Shutterstock

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.