Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava

So skutočne zaujímavou hypotézou vyrukovali britskí vedci. Ako píše aj portál Unilad, odborníci si myslia, že mimozemšťania nielenže existujú, ale že sú priamo medzi nami. A sú to zvieratá, o ktorých by sme to zrejme nepovedali: tučniaky. Ako na to prišli?

Záhadný plyn z Venuše

V ich truse totiž našli chemikáliu fosfán. Vedci si lámu hlavu, ako sa tam tento plyn dostal, keďže sa nachádza na planéte Venuša, ktorá je od Zeme vzdialená viac ako 61-miliónov kilometrov. O tom, že Venuša obsahuje fosfán, sa vedci dozvedeli len minulý rok.

Shutterstock

Sú potrebné ďalšie výskumy

Ako sa pre novinárov vyjadril doktor Dave Clements, vedci sú presvedčení, že fosfán u tučniakov je pravý, avšak zatiaľ „netušia, čo ho vytvára“. Celý prípad bude podľa neho vyžadovať dôkladnejšie bádanie. Vedci sa už plánujú zamerať na život tučniakov bieloškvrnových, ktoré žijú na Falklandských ostrovoch. Práve ďalšie skúmania by mohli túto hádanku rozriešiť.

Žeby teda tučniaky naozaj pochádzali z inej planéty? No, znie to veru poriadne šialene! Uvidíme, čo nám povie ďalší vedecký výskum.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť