Vedci zistili, že pozeranie hororových filmov nám pomáha chudnúť

Koľko kalórií sa dá takto spáliť?

Všetci to veľmi dobre poznáme. Snažíme sa schudnúť kilo či dve, celý deň sa držíme na uzde, chrumkáme šalátové listy a pijeme vodu s uhorkou a limetou. Lenže, potom prídeme domov, zasadneme pred telku a už je len otázkou času, kedy celé naše sebazaprenie odletí do teplých krajín.

Filmy si to predsa priamo pýtajú – zobrať si k nim niečo na chrúmanie. Však? Lenže jablko nie je to pravé orechové, oriešky či sušené ovocie je fajn prvé dve minúty, potom spadá do kategórie „ako za trest“. Vtedy prichádzajú na rad staré známe a dobre obohrané platne v podobne nezdravých blbostí a snaha schudnúť je zase v otvore.

Ale nemusí to tak byť. Minimálne nie, ak ste ochotní trochu posťahovať ritné polky a pustiť si horor. Znie to síce trochu absurdne, no vedci z Westminsterskej univerzity tomu obetovali celú štúdiu a výsledok dokázal, že to funguje.

Pod vedením doktora Richarda MacKenzieho, ktorý sa vo svojej vedeckej kariére očividne orientuje na tie podstatné zistenia, našli spojitosť medzi pozeraním hororov a úbytkom kalórií.

depositphotos.com

90 minút. To je optimálna dĺžka hororového filmu, po ktorom by z vás malo reálne ubudnúť (no dobre, reálne ako reálne). Strašidelná snímka trvajúca hodinu a pol by podľa ich zistení mala spáliť až 113 kalórií. Pre porovnanie, takéto množstvo kalórií spáli tridsať minút chôdze alebo pätnásť minút behu. A to je celkom slušné na to, že sa v podstate len bojíš, nie?

depositphotos.com

Výskum sa zameriaval na srdcový tep, príjem kyslíka a výdaj oxidu uhličitého. Odhalil, že sledovanie filmov hororového charakteru zapríčiňuje, že srdce začne búchať ako splašené (prekvapko, čo?).

„Zrýchľuje sa pulz, krv cirkuluje telom rýchlejšie a telo zažíva niečo zrovnateľné s adrenalínovým šokom,“ vysvetľuje odborník na metabolizmus a fyziológiu buniek MacKenzie. Táto skutočnosť napokon vrcholí stratou apetítu a zrýchleným pálením kalórií.

depositphotos.com

Okrem toho, že univerzitný výskum potvrdil súvislosť medzi strachom z filmu a spaľovaním kalórií, nám prezradil ešte niečo. Rebríček filmov, ktoré by údajne mali z pneumatiky na brušku ukrojiť najviac.

V top trojke sa nachádzajú samé klasiky – Osvietenie (184 kalórií), Čeľuste (161 kalórií) a Vyháňač diabla (158 kalórií). Okrem týchto snímok sa na popredných priečkach umiestnil aj Texaský masaker motorovou pílou či Paranormal Activity.

depositphotos.com

Nabudúce už budete vedieť, že pri hororoch sa neoplatí zakrývať oči 🙂

Zdroj: brightside.me
Titulná fotka: Depositphotos

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
8 historických objavov z minulého roka, ktoré zmenili náš pohľad na minulosť

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME