Vedci zistili, že v hranolkách z McDonald’s je liek na plešivosť

Konzumácia hranoliek z McDonald’s sa konečne oplatí.

Najnovšie štúdie dokazujú, že nie je ničím nezvyčajným, keď sa liek podarí nájsť na tom najmenej pravdepodobnejšom mieste. Vedci z Japonska tvrdia, že odpoveď na plešivosť leží vo fastfoodovom jedle McDonald’s. Verte tomu, či nie, čítate správne. Podľa stránky Daily Record sa v týchto hranolkách nachádza chemikália, ktorá by mohla pomôcť k obnoveniu rastu vlasov.

https://giphy.com/gifs/CiTLZWskt7Fu

Vedci by samozrejme takúto správu nevypustili do sveta bez dôkazov a tak sa svoje tvrdenie rozhodli otestovať. Pokus obnovenia „vlasov“ prebehol najprv na myši za pomoci ľudských kmeňových buniek, ktoré vytvorili nové folikuly schopné rastu nových chĺpkov.

Japonský tím o svojom úspechu však prvýkrát prehovoril až po úspešnom vytvorení „vlasových folikulových baktérií“ vo svojom laboratóriu. Ide o bunky, ktoré podporujú tvorbu folikulov a pretože neboli nikdy regenerované, je tento objav považovaný za „svätý grál“ vo vlasoch.

Ukázalo sa, že pri tvorbe tohto lieku bolo potrebné použiť dimethylpolysiloxán – rovnakú chemickú látku, ktorá sa nachádza v hranolkách spoločnosti McDonald’s. Táto látka sa do nich pridáva z bezpečnostných dôvodov, aby nedošlo k speneniu oleja pri fritovaní.

https://giphy.com/gifs/mcdonaldsczsk-food-mcdonalds-3ohs7WZTBInJZgMHQs

Profesor Junji Fukuda z Jokohamskej národnej univerzity sa k výskumu vyjadril takto: „Kľúčom k masovej výrobe týchto folikulových baktérií bol výber vhodných substrátových materiálov do kultivačnej nádoby. Ako základ sme použili dimethylpolysiloxán, ktorý fungoval veľmi dobre.“

https://giphy.com/gifs/mcdonaldsczsk-reaction-clown-3ohs7O2afIz1a8bWPm

Každoročne sa na výskum liekov proti vypadávaniu vlasov vynakladajú miliardy eur, no vlasové folikuly neboli doposiaľ nikdy vytvorené takýmto spôsobom.
Zostáva nám dúfať, že táto technológia sa v najbližších rokoch dostane ku každému človeku, trpiacemu nadmerným vypadávaním vlasov a prešivosťou. Dovtedy si však budeme musieť postačiť s hranolkami z mekáča. Koho však trápi nadváha, keď by vaše dokonalé vlasy mohli ísť do reklamy?

Zdroj: ladbible.com
Titulná fotka: McDonald’s 

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
6
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
10
Haha
Woow Woow
5
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Humorné fotografie, na ktorých sú ľudia v pozadí zábavnejší než tí vpredu

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME