Vedecky potvrdené: Šoféri drahých áut sa na cestách správajú ako tí najväčší kreténi

Čím drahšie auto, tým väčší idiot. Česť výnimkám.

Zdroj: Shutterstock

Pokiaľ patríš k motoristom, iste vieš, že na cestách je to často o nervy. Nemalou mierou za to môžu aj neohľaduplní vodiči, ktorí si zrejme myslia, že im celá cesta patrí a môžu si na nej robiť, čo len chcú. Väčšinou pritom platí rovnica: čím drahšie auto, tým väčší blbec.

Potvrdené vedou!

Pokiaľ si ale myslíš, že je to len tvoj subjektívny pocit, tak ťa možno poteší, že vedci z University of Nevada to vidia veľmi podobne. Ako píše aj CNN, odborníci uskutočnili experiment, z ktorého majitelia drahých áut nevychádzajú vôbec v pozitívnom svetle. Vedci v zásade prišli na to, že šoféri drahých automobilov sa na cestách správajú najhoršie zo všetkých.

Unlikely this driver is disabled! (Even took up both disabled bays) #arrogant

Gepostet von Idiot drivers in Lincolnshire and the UK am Sonntag, 5. Juni 2016

Podľa odborníkov majú títo šoféri pocit nadradenosti nad ostatnými účastníkmi cestnej premávky a voči chodcom prejavujú len veľmi malú mieru empatie. Je teda veľmi málo pravdepodobné, že na prechode zastavia a nechajú ťa pokojne prejsť na druhú stranu.

Vodiči boli ohľaduplnejší k ženám

Ako tento výskum vlastne prebiehal? Niekoľko dobrovoľníkov jednoducho prechádzalo cez cestu, pričom sa všetko nakrúcalo na kameru. Následne sa urobili záznamy, ktoré auto zastavilo a nechalo dobrovoľníkov prejsť a ktoré nie. Výskumníci sa zamerali aj na to, či pri rozhodovaní vodičov zohráva rolu aj pohlavie či farba pleti.

Shutterstock

Zdá sa, že áno, pretože najväčšiu šancu, že auto zastaví, mali ženy bielej farby pleti (31 %). Mužov nechali autá prejsť v 24 % a 25 % si vyslúžili ľudia tmavej pleti. Zároveň sa prišlo na to, že šoféri drahých áut majú tendenciu „nižšej schopnosti interpretovať a vcítiť sa do pocitov ostatných a vykazujú tiež pocity nadradenosti a narcizmu a voči chodcom prejavujú len málo empatie“.

Podľa podobnej štúdie, ktorú vypracovali vo Fínsku, sú vodiči drahých áut oveľa viac arogantnejší, tvrdohlaví a agresívnejší. Častejšie sa tiež dopúšťajú dopravných priestupkov a jazdia neopatrne. Na druhej strane, nemožno povedať, že úplne všetci ľudia s drahými autami sú protivní narcisti.

Zistilo sa, že ich obľubujú aj ľudia veľmi svedomití, ambiciózni a dobre ovládajúci vlastné emócie. Tých je však predsa len menšina.

Shutterstock

Zdroj: CNN.com

Reagujte!
Grr Grr
7
Grr
Fuuj Fuuj
32
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
6
Jeej
Uups Uups
4
Uups
Haha Haha
8
Haha
Woow Woow
12
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
V byte mal lebky a hovorilo sa, že spáva v truhle. Ladislav Fuks bol jedným z najbizarnejších autorov

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME