Streda 26.1.2022
sk
Tamara
cz
Zora, Jitřenka

V dnešnej dobe sa celkom pravidelne stretávame s najrôznejšími rebríčkami o najatraktívnejších hercoch a herečkách Hollywoodu. Je síce jasné, že vnímanie ľudskej krásy je subjektívna záležitosť, ale tentokrát sa do celej problematiky vložili aj vedci.

Ako píše portál LADbible, vedci sa pokúsili určiť najkrajšiu celebritu na základe takzvanej rovnice Golden Ratio.

Najbližšie k antickému ideálu krásy

Ide o algoritmus, ktorý vychádza z modelu zlatého rezu a stojí za ním plastický chirurg Julian De Silva. Podľa neho slúži na vyhodnotenie toho, ktorý človek sa najviac približuje antickému ideálu krásy.

Aký je výsledok? Výsledkom tohto algoritmu je, že najatraktívnejším mužom je jednoznačne Robert Pattinson. Ten dosiahol skóre atraktivity 92,15 %. Za tento úspech môže herec poďakovať svojej súmernej tvári a pôsobivo formovanej čeľusti. Jediné, čo mu ubralo, boli jeho pery, ktoré sú podľa De Silvu až príliš tenké.

View this post on Instagram

HAVE A BLESSED NEW YEAR!

A post shared by Robert Pattinson (@official_robertpattinson) on

Robert Pattinson sa preslávil najmä ako upír Edward Cullen z populárnej filmovej série Stmievanie. Vtedy sa stal idolom mnohých tínedžeriek, ale aj terčom posmeškov a kritiky. Odvtedy však už ubehol nejaký ten rôčik a Pattinson sa z tieňa tejto úlohy dokázal vymaniť a etablovať ako výborný herec.

Vidieť sme ho mohli vo skvelých artovkách a nezávislých filmoch, ako Cosmopolis, The Childhood of a Leader, Good Time, High Life či Maják. Jednu z hlavných úloh stvárni v novom filme Christophera Nolana s názvom Tenet a strihne si aj Brucea Wayna v novom Batmanovi.

Kto ďalší patrí podľa vedcov k najkrajším ľuďom?

Hneď za Pattinsonom sa umiestnil Henry Cavill (91,64 %), Bradley Cooper (91,08 %), Brad Pitt (90,51 %) a George Clooney (89,91 %). Medzi ženami je podľa De Silvu jednoznačne najatraktívnejšia modelka Bella Hadid (94,35 %). Za ňou sa umiestnili Beyoncé (92,44 %), Amber Heard (91,85 %) a Ariana Grande (91,81 %).

Zdroj: ladbible.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť