Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 30.9.2023
sk
Jarolím
cz
Jeroným
, Jeronym, Jarolím

V dnešnej dobe sa celkom pravidelne stretávame s najrôznejšími rebríčkami o najatraktívnejších hercoch a herečkách Hollywoodu. Je síce jasné, že vnímanie ľudskej krásy je subjektívna záležitosť, ale tentokrát sa do celej problematiky vložili aj vedci.

Ako píše portál LADbible, vedci sa pokúsili určiť najkrajšiu celebritu na základe takzvanej rovnice Golden Ratio.

Najbližšie k antickému ideálu krásy

Ide o algoritmus, ktorý vychádza z modelu zlatého rezu a stojí za ním plastický chirurg Julian De Silva. Podľa neho slúži na vyhodnotenie toho, ktorý človek sa najviac približuje antickému ideálu krásy.

Aký je výsledok? Výsledkom tohto algoritmu je, že najatraktívnejším mužom je jednoznačne Robert Pattinson. Ten dosiahol skóre atraktivity 92,15 %. Za tento úspech môže herec poďakovať svojej súmernej tvári a pôsobivo formovanej čeľusti. Jediné, čo mu ubralo, boli jeho pery, ktoré sú podľa De Silvu až príliš tenké.

View this post on Instagram

HAVE A BLESSED NEW YEAR!

A post shared by Robert Pattinson (@official_robertpattinson) on

Robert Pattinson sa preslávil najmä ako upír Edward Cullen z populárnej filmovej série Stmievanie. Vtedy sa stal idolom mnohých tínedžeriek, ale aj terčom posmeškov a kritiky. Odvtedy však už ubehol nejaký ten rôčik a Pattinson sa z tieňa tejto úlohy dokázal vymaniť a etablovať ako výborný herec.

Vidieť sme ho mohli vo skvelých artovkách a nezávislých filmoch, ako Cosmopolis, The Childhood of a Leader, Good Time, High Life či Maják. Jednu z hlavných úloh stvárni v novom filme Christophera Nolana s názvom Tenet a strihne si aj Brucea Wayna v novom Batmanovi.

Kto ďalší patrí podľa vedcov k najkrajším ľuďom?

Hneď za Pattinsonom sa umiestnil Henry Cavill (91,64 %), Bradley Cooper (91,08 %), Brad Pitt (90,51 %) a George Clooney (89,91 %). Medzi ženami je podľa De Silvu jednoznačne najatraktívnejšia modelka Bella Hadid (94,35 %). Za ňou sa umiestnili Beyoncé (92,44 %), Amber Heard (91,85 %) a Ariana Grande (91,81 %).

Zdroj: ladbible.com


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.