Štvrtok 20.1.2022
sk
Dalibor
, Sebastián
cz
Ilona, Sebastián

Vedenie KHL na týždeň preruší základnú časť súťaže, v karanténe je už sedem mužstiev

Práve nadnárodná KHL by mala byť kľúčovým zdrojom pre viaceré reprezentácie smerom k ZOH 2022 v Pekingu, ktoré sa v Číne začnú 4. februára.


Vedenie nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) sa zatiaľ na jeden týždeň rozhodlo prerušiť základnú časť súťaže. Dôvodom je nákaza ochorením COVID-19 vo viacerých kluboch. V karanténe sú podľa webu championat.com aktuálne Jekaterinburg, Ufa, CSKA Moskva, Nižnij Novgorod, Dinamo Riga, Magnitogorsk a Spartak Moskva.

Prerušenie KHL sa začne v sobotu 15. januára a potrvá predbežne do 22. januára. Podľa agentúry AP v ostatných dňoch malo až 124 hráčov KHL pozitívny test na koronavírus, za jeden deň pribudlo 27 hokejistov. KHL doteraz musela preložiť alebo zrušiť už 16 zápasov.

Profimedia

„Nič sa nezmenilo na tom, že náš hlavný cieľ je zdravie hráčov a fanúšikov. Situácia sa aktuálne rýchlo zhoršuje, preto súťaž na krátky čas prerušíme. Keďže je viacero klubov v karanténe, mnoho z odložených duelov by sa aj tak nehralo,“ uviedol prezident KHL Alexej Morozov na oficiálnom webe súťaže.

Práve nadnárodná KHL by mala byť kľúčovým zdrojom pre viaceré reprezentácie smerom k ZOH 2022 v Pekingu, ktoré sa v Číne začnú 4. februára. Očakáva sa, že Rusi a domáci Číňania budú mať pod piatimi kruhmi výbery zložené výlučne z hráčov KHL. Ďalšie výbery by mali mať časť svojich kádrov zložených z hráčov KHL.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť