„Veď tú hru by spustila aj kalkulačka!“ Na ktorých domácich spotrebičoch si zahráš legendárneho Dooma?

Fotoaparát, tlačiareň, bankomat, klavír… Klasická strieľačka z roku 1993 je hrateľná na ktoromkoľvek z týchto zariadení.

Starý Doom patrí medzi najikonickejšie videohry vôbec. Brutalita bojov s démonmi a pekelne tvrdý soundtrack dokážu aj po vyše dvoch desiatkach rokoch napumpovať človeka adrenalínom. Povestná dvojhlavňová brokovnica a motorová píla nám robili spoločnosť počas večerov strávených pri starých počítačoch. Minulý rok sa séria dočkala fenomenálneho rebootu, ktorý naplno využíva všetky najmodernejšie technológie.

Prvé dva staručké diely si ale stále držia nesmiernu popularitu. Paradoxne práve vďaka svojej jednoduchosti sú vďačným cieľom experimentov fanúšikov, ktorí prichádzajú s vlastnými úpravami hry. Vývojári sa po negatívnej skúsenosti s Wolfensteinom 3D poučili, a od začiatku vývoja sa pokúšali Dooma spraviť tak, aby ho bolo možné portovať na čo najviac zariadení. Mysleli tým rôzne operačné systémy a herné konzoly. Ani vo sne by im vtedy nenapadlo, že o niekoľko rokov budú technologickí nadšenci pretekať v tom, komu sa podarí rozbehnúť hru na čo najšialenejšom domácom spotrebiči.

Fanúšikovia dokonca založili blog s jednoduchým názvom It Runs Doom, ktorý sa venuje presne tomu, čo hovorí názov – zhromažďuje všetky známe druhy strojov, na ktorých sa kedy podarilo spustiť Dooma. Nájdete tam zmienky o oficiálnych vydaniach na populárne platformy, neoficiálne konverzie na všakovaké málo známe systémy, či smelé pokusy s domácou elektrotechnikou. Za zmienku stoja predovšetkým tieto:

1. Hudobný prehrávač

2. Čítačka kníh

3. Tlačiareň

4. Klavír

5. Bankomat

6. Hodinky

7. Kľúčenka

8. Fotoaparát

9. Termostat

10. KALKULAČKA!

Zdroj: itrunsdoom.tumblr.com
Titulná fotka: flickr.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
6
Haha
Woow Woow
38
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Zápas Mayweather vs McGregor: Ako vtipne zareagovali internety?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME