Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 23.4.2024
sk
Vojtech
cz
Vojtěch

Starý Doom patrí medzi najikonickejšie videohry vôbec. Brutalita bojov s démonmi a pekelne tvrdý soundtrack dokážu aj po vyše dvoch desiatkach rokoch napumpovať človeka adrenalínom. Povestná dvojhlavňová brokovnica a motorová píla nám robili spoločnosť počas večerov strávených pri starých počítačoch. Minulý rok sa séria dočkala fenomenálneho rebootu, ktorý naplno využíva všetky najmodernejšie technológie.

Prvé dva staručké diely si ale stále držia nesmiernu popularitu. Paradoxne práve vďaka svojej jednoduchosti sú vďačným cieľom experimentov fanúšikov, ktorí prichádzajú s vlastnými úpravami hry. Vývojári sa po negatívnej skúsenosti s Wolfensteinom 3D poučili, a od začiatku vývoja sa pokúšali Dooma spraviť tak, aby ho bolo možné portovať na čo najviac zariadení. Mysleli tým rôzne operačné systémy a herné konzoly. Ani vo sne by im vtedy nenapadlo, že o niekoľko rokov budú technologickí nadšenci pretekať v tom, komu sa podarí rozbehnúť hru na čo najšialenejšom domácom spotrebiči.

Fanúšikovia dokonca založili blog s jednoduchým názvom It Runs Doom, ktorý sa venuje presne tomu, čo hovorí názov – zhromažďuje všetky známe druhy strojov, na ktorých sa kedy podarilo spustiť Dooma. Nájdete tam zmienky o oficiálnych vydaniach na populárne platformy, neoficiálne konverzie na všakovaké málo známe systémy, či smelé pokusy s domácou elektrotechnikou. Za zmienku stoja predovšetkým tieto:

1. Hudobný prehrávač

2. Čítačka kníh

3. Tlačiareň

4. Klavír

5. Bankomat

6. Hodinky

7. Kľúčenka

8. Fotoaparát

9. Termostat

10. KALKULAČKA!

Zdroj: itrunsdoom.tumblr.com
Titulná fotka: flickr.com


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.