Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 9.12.2022
sk
Izabela
cz
Vratislav

Ešte stále sa medzi ľuďmi nájdu takí, ktorí sú presvedčení, že vegáni jedia iba šalát a tofu a ich jedálniček je veľmi chudobný. Podobnú predstavu zrejme mali aj niektoré z týchto reštaurácií, keď pripravovali svojim hosťom – vegánom dezerty. Vegáni to majú niekedy naozaj ťažké a dôkazom sú aj niektoré z týchto obrázkov.

Všetko to začalo príspevkom o narodeninovom dezerte

18-ročná Yazmin sa išla najesť so svojimi blízkymi pri príležitosti jej narodenín. V niektorých reštauráciách býva zvykom, že človek, ktorý oslavuje narodeniny, dostane dezert grátis. Ak je však zákazník vegán, môže to personál reštaurácie dostať do úzkych.

Podobne to bolo aj v Yazmininom prípade. Reštaurácia jej totiž pripravila naozaj originálny dezert. Koliesko z banánu, v ktorom bola zapichnutá sviečka, a čokoládou napísaný nápis: „Happy Birthday!“

Yazminin príspevok si zanedlho získal hneď niekoľko reakcií ľudí, vegánov, ktorí sa podelili o podobné zážitky. Ľudia sa rozhorčovali tiež nad tým, že mohli naservírovať aspoň celý banán a Yazmin sa pýtali, či sa podelila o svoj skvelý dezert s ostatnými.

Akoby to však nestačilo, v druhej reštaurácii dostala ešte lepšie blahoželanie – iba čokoládový nápis so sviečkou. Krátko nato jej však poslala prvá spomenutá reštaurácia ako ospravedlnenie škatuľu s vegánskymi koláčikmi.

Dezerty, pri ktorých nevieš, či sa smiať alebo plakať

Pod príspevkom s týmto originálnym dezertom sa ozvali viacerí ľudia, ktorí zdieľali podobné skúsenosti. Niekomu napríklad dali ako dezert pohár plný ľadu s čerešňou na vrchu. Našli sa však aj nevegáni, ktorým bol naservírovaný podobný dezert.

V takýchto prípadoch je určite lepšie než komický dezert vymyslieť pre zákazníkov nejakú zľavu. Originálne nápady niektorých reštaurácií si môžeš pozrieť nižšie.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť