Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 23.9.2023
sk
Zdenka
cz
Berta
, Bertina

Vegánka napísala susedom výhražný list. Nepáčilo sa jej, že na záhrade grilujú mäso

Žiadala tiež, aby pri varení zatvárali okná.


Všetci máme susedov, ktorým vadí úplne všetko. Hlasnejšie vydýchneš o druhej ráno, už ti na dvere klopú policajti, že rušíš nočný pokoj, kvapne ti na zem deci vody, už pištia, že ich vytápaš. Takýmto ľuďom sa dá odkázať len jediné – odsťahujte sa na opustený ostrov. Pizzu vám tam síce nedonesú, ale aspoň budete sami.

Podobné naťahovačky so susedmi má na dennom poriadku aj žena menom Kylie z Austrálie, ktorá sa o ne podelila na Facebooku. Nedávno usporiadala záhradnú grilovačku a ani vo sne by jej nenapadlo, čo týmto nevinným posedením rozpúta. Netrvalo dlho a v schránke si našla list od nahnevanej susedy, ktorá mala ako vegánka značný problém s tým, že bez ostychu morí susedstvo mäsovým zápachom.

Var len so zatvorenými oknami, inak…!

„Posledné varovanie,“ stálo v liste podpísanom susedou Sarah, jej manželom aj deťmi. „Už dávnejšie som sa sťažovala, že mojej rodine zápach z mäsa nerobí dobre, a čo urobíte vy? Zorganizujete záhradnú grilovačku a pozvete kopec ľudí. Už to, prosím vás, nerobte, a keď varíte, zatvorte si okná,“ píše Sarah a z výberu slov je jasné, že to myslí smrteľne vážne.

Z listu vyplýva, že nie je prvý, a pokiaľ sa Kylie odváži pri varení vyvetrať, určite nie posledný. Príspevok uverejnený na facebookovej stránke Hey Perth nazbieral stovky lajkov a ľudia v komentároch neprispôsobivú susedu teda vôbec nešetrili. Mať stravovacie preferencie je jedna vec. Ale obmedzovať nimi svojich susedov? To už je predsa trochu cez čiaru.

„Napíš jej, že aj tebe vadí hluk kosačky, keď pripravuje rodine večeru,“ napísal niekto. „Stavím sa, že manžel a deti tajne dúfali, že ich pozvete na tú grilovačku tiež,“ poznamenal zase ďalší. Kto je podľa teba v tejto situácii v práve? A ustúpil by si, keby podobné výhrady mali práve tvoji susedia? Daj nám vedieť v komentároch.

grilovačka, gril, mäso, zelenina, špíz, vegánka, sused, výhražný list
Shutterstock

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.