Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.12.2023
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Veľká aukcia ponúka rekvizity zo známych filmov ako Star Wars alebo Batman

Zberatelia filmových kúskov si už brúsia zuby na jedinečné predmety. Ceny sú šialene vysoké.


V novembri sa v Londýne uskutoční aukcia, ktorú si nesmie nechať ujsť žiaden zberateľ filmových suvenírov. Spoločnosť Prop Store vydraží vyše tisícku predmetov s filmovou tematikou. Najväčšiu atrakciu predstavujú originálne rekvizity, ktoré diváci poznajú z najväčších filmových hitov, uvádza CBR.

Záujemcovia budú mať možnosť získať originálne predmety použité vo filmoch, ale aj propagačné predmety, scenáre, fotografie s podpismi či náčrty, ktoré majú obrovskú zberateľskú hodnotu. Za jednu z najcennejších značiek sa určite dajú považovať Hviezdne vojny, pretože aj tá najmenšia drobnosť, ktorá sa objavila v niektorom z filmov, sa predáva za stovky libier.

K všeobecne najdrahším kúskom na podobných aukciách patria kostýmy. Tie sa zvyčajne delia na dve kategórie – originály z filmov a propagačné repliky. Kým za Batmanov oblek, ktorý mal na sebe Val Kilmer vo filme Batman navždy (1995), zaplatí nový majiteľ možno až 60-tisíc libier, replika kostýmu Dartha Vadera využívaná počas turné propagujúceho vydanie Hviezdnych vojen na VHS, stojí „len“ 10-15 tisíc libier.

Profimedia

Podstatnú časť ponuky tvoria zbrane

Obrovskú pozornosť získavajú hlavne ikonické dizajny z rôznych sci-fi filmov. V tejto kategórii určite zaujme pulzná puška M-41a z filmu Votrelec 2 (1986). Plastová rekvizita sa môže predať až za 30-tisíc libier. Dvojstranný svetelný meč, ktorý používal Darth Maul v klimatickom súboji na konci prvej epizódy Star Wars, má odhadovanú hodnotu až 40-60 tisíc libier. Rovnakou sumou bol nacenený aj meč Anakina Skywalkera z druhej epizódy.

Profimedia

Hviezdne vojny

Šialené čísla sú spojené asi so všetkým, čo sa dotýka fenoménu Hviezdnych vojen. Miniatúrny model stíhačky X-Wing použitý v trikových scénach má hodnotu 200-300 tisíc libier, prilba vojaka Impéria stojí 100-150 tisícok. Na diaľku ovládaný droid zo série R2, ktorého sme videli vo filmoch Rogue One a Solo, sa pýši odhadovanou cenou 100-150 tisíc libier.

Profimedia

Hoverboard z Návrat do budúcnosti II

Poriadnu chuťovku z troška iného súdka predstavuje originálny hoverboard z filmu Návrat do budúcnosti II. Hoci predávaný kúsok je len jeden z mnohých, ktoré boli pri natáčaní využité, jeho cenu rapídne zvyšuje vynikajúci stav a predovšetkým autogramy od Michaela J. Foxa a Thomasa F. Wilsona. Jeho cena je odhadovaná na 60-80 tisíc libier.

Profimedia

Vrece z marvelovky

V aukcii sa objaví aj veľa predmetov, ktoré na prvý pohľad vyzerajú úplne všedne a nezaujímavo. Jedným z nich je napríklad plátenné vrece, ktoré Tonymu Starkovi natiahli na hlavu členovia Desiatich prsteňov počas jeho únosu. Odhadovaná cena tohto vizuálne neatraktívneho kúsku z prvého filmu Marvel Cinematic Universe sa pohybuje v rozmedzí 1500-2500 libier.

Paramount Pictures

Medzi ponúkanými predmetmi sa nájde mnoho takých, ktoré sme nemali možnosť vidieť vo filme, avšak súvisia so zákulisím natáčania. Sú to desiatky rôznych fotografií, náčrty či oblečenie, ktoré nosil filmársky personál na pľaci. Napríklad balík, ktorý obsahuje scenár, pracovné poznámky a bundu z natáčania filmu James Bond: Goldeneye môže nový majiteľ získať za 800-1200 libier.

Každý milovník kinematografie by mal nakuknúť do oficiálneho aukčného katalógu. Okrem spomínaných filmov sú v ňom zastúpené desiatky ďalších známych značiek, ako napríklad Terminátor, Hellboy, X-Men, Warcraft alebo Breaking Bad. Je celkom pravdepodobné, že zrazu zatúžiš byť milionárom, ktorý by si mohol dovoliť rozhadzovať na takéto srandičky…


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.