Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 19.7.2024
sk
Dušana
, Šarlota
cz
Čeněk

Koronavírus je neoblomný a rovnako aj náš nový premiér Igor Matovič. Rovnako ako tento poletujúci vírus, je aj on zodpovedný za to, že tohtoročné veľkonočné sviatky sú úplne iné ako doteraz. Od stredy 8. apríla totiž platia nové prísne opatrenia, ktoré sú účinné počas celých sviatkov, až do Veľkonočného pondelka.

Keďže je medzi nimi aj zákaz vychádzania, ktorým sa má predísť šíreniu nákazy, tradičné veľkonočné návštevy budú tento rok vyzerať inak. Šibači však nemusia prísť o výslužku a ani tradičných návštev sa nemusíme úplne vzdať. Takto by sa mohli odohrávať tohtoročné veľkonočné sviatky.

Namiesto májov korbáče

Aj v tomto období sa dá vyšibať susedu, ale netreba zabúdať na bezpečnú vzdialenosť. Kto má dlhý korbáč, nemá s tým žiaden problém. Chalani budú musieť preto oprášiť svoje zručnosti v pletení korbáčov, nájsť poriadne dlhé prúty a šibačka sa môže konať.

Výhodu majú tí, ktorí bývajú v paneláku, stačí, aby susedy vyšli na balkón a tí s poriadne dlhým korbáčom môžu vyšibať hneď niekoľko dám naraz.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Bezkontaktná výslužka

Chalani budú momentálne vo výhode, lebo ak by im aj niekto chcel dať ako výslužku namiesto peňazí nejaké pálené, nemá im to ako odovzdať. Všetky výslužky bude nutné prijímať iba bezkontaktne, preto žiadne koláče ani štamperlíky domácej, ale platba prevodom na účet. Bezpečne a bez obáv.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Konečne si neurobíš ožratý hanbu

Na Slovensku býva zvykom, že šibači či kúpači dostanú na každej návšteve minimálne za jedno poldecko. Ak sa im podarí navštíviť hneď niekoľko domácností, na obed sa im pletú nielen nohy, ale aj jazyky. Nejeden mladík má zábavnú a miestami aj poriadne trápnu príhodu, ktorá začína slovami: „Boli sme na Veľkú noc…“

Tentokrát sa však vyhneš akejkoľvek hanbe. Keďže sa máš stretávať iba s tými, s ktorými žiješ v domácnosti, štrngať s domácou si môžeš akurát tak sám o zrkadlo. Prípadne podobne, ako to už mnohí aplikujú, na konferenčnom hovore s kamošmi.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Všetko jedlo môžeš zjesť sám

Konečne ti teta Marika nevyžerie všetky punčáky, ktoré máš tak rád. Misa šalátu bude pôsobiť ako bezodná a už vôbec sa nebudeš musieť obávať toho, že ti bude niekto vyčítať to, že si zjedol všetky kinderká, ktoré mali byť pre kúpačov. Tieto prísne opatrenia majú predsa aj svoje výhody.

Za 5 minút obehneš všetky svoje spolužiačky

Kúpači sa nemusia obliekať do svojho kostolného oblečenia a vyrážať ráno za dievčatami. A už vôbec sa nemusia učiť šibačkové básničky. Stačí niečo skopírovať na internete, priložiť číslo účtu a rozposlať hromadnú správu všetkým spolužiačkam a kamoškám. Je však riskantné, či si ťa radšej nebloknú.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Slečny budú konečne suché

Sen všetkých žien sa konečne naplní. Veľkonočný pondelok a ony sa nemusia päťkrát za deň prezliekať do suchého oblečenia. Žiadne násilie, žiadne ožraté návštevy. Tepláky, vyložené nohy na gauči a pozeranie reklám v televízii. Čo viac.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Návštevy bez strápňovania pred rodinou

Ďalšia z výhod momentálnych opatrení počas sviatkov. Konečne sa vyhneš návštevám a návštevy sa vyhnú tebe. Nebudeš musieť sedieť v obývačke a počúvať po 380-krát ten istý príbeh uja Arnolda o tom, ako na vojne jedol ozajstného psa. Teta ti nebude vyštípavať líčka a pýtať sa, kedy si konečne nájdeš frajerku.

Stačí vám zavolať si cez konferenčný hovor, a keďže ty si ten najviac technicky zdatný, nebude to trvať dlho. S celou rodinou sa pozdravíte, ponadávate si na momentálnu situáciu a nedostatok múky v regáloch obchodov a budeš môcť ísť ďalej tlačiť zemiakový šalát.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.