Veľká noc, aká tu ešte nebola. Takto si budeme “užívať“ Veľkonočný pondelok

Má to svoje výhody aj nevýhody.

Zdroj: Artcavemaniac/EMEFKA

Koronavírus je neoblomný a rovnako aj náš nový premiér Igor Matovič. Rovnako ako tento poletujúci vírus, je aj on zodpovedný za to, že tohtoročné veľkonočné sviatky sú úplne iné ako doteraz. Od stredy 8. apríla totiž platia nové prísne opatrenia, ktoré sú účinné počas celých sviatkov, až do Veľkonočného pondelka.

Keďže je medzi nimi aj zákaz vychádzania, ktorým sa má predísť šíreniu nákazy, tradičné veľkonočné návštevy budú tento rok vyzerať inak. Šibači však nemusia prísť o výslužku a ani tradičných návštev sa nemusíme úplne vzdať. Takto by sa mohli odohrávať tohtoročné veľkonočné sviatky.

Namiesto májov korbáče

Aj v tomto období sa dá vyšibať susedu, ale netreba zabúdať na bezpečnú vzdialenosť. Kto má dlhý korbáč, nemá s tým žiaden problém. Chalani budú musieť preto oprášiť svoje zručnosti v pletení korbáčov, nájsť poriadne dlhé prúty a šibačka sa môže konať.

Výhodu majú tí, ktorí bývajú v paneláku, stačí, aby susedy vyšli na balkón a tí s poriadne dlhým korbáčom môžu vyšibať hneď niekoľko dám naraz.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Bezkontaktná výslužka

Chalani budú momentálne vo výhode, lebo ak by im aj niekto chcel dať ako výslužku namiesto peňazí nejaké pálené, nemá im to ako odovzdať. Všetky výslužky bude nutné prijímať iba bezkontaktne, preto žiadne koláče ani štamperlíky domácej, ale platba prevodom na účet. Bezpečne a bez obáv.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Konečne si neurobíš ožratý hanbu

Na Slovensku býva zvykom, že šibači či kúpači dostanú na každej návšteve minimálne za jedno poldecko. Ak sa im podarí navštíviť hneď niekoľko domácností, na obed sa im pletú nielen nohy, ale aj jazyky. Nejeden mladík má zábavnú a miestami aj poriadne trápnu príhodu, ktorá začína slovami: „Boli sme na Veľkú noc…“

Tentokrát sa však vyhneš akejkoľvek hanbe. Keďže sa máš stretávať iba s tými, s ktorými žiješ v domácnosti, štrngať s domácou si môžeš akurát tak sám o zrkadlo. Prípadne podobne, ako to už mnohí aplikujú, na konferenčnom hovore s kamošmi.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Všetko jedlo môžeš zjesť sám

Konečne ti teta Marika nevyžerie všetky punčáky, ktoré máš tak rád. Misa šalátu bude pôsobiť ako bezodná a už vôbec sa nebudeš musieť obávať toho, že ti bude niekto vyčítať to, že si zjedol všetky kinderká, ktoré mali byť pre kúpačov. Tieto prísne opatrenia majú predsa aj svoje výhody.

Za 5 minút obehneš všetky svoje spolužiačky

Kúpači sa nemusia obliekať do svojho kostolného oblečenia a vyrážať ráno za dievčatami. A už vôbec sa nemusia učiť šibačkové básničky. Stačí niečo skopírovať na internete, priložiť číslo účtu a rozposlať hromadnú správu všetkým spolužiačkam a kamoškám. Je však riskantné, či si ťa radšej nebloknú.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Slečny budú konečne suché

Sen všetkých žien sa konečne naplní. Veľkonočný pondelok a ony sa nemusia päťkrát za deň prezliekať do suchého oblečenia. Žiadne násilie, žiadne ožraté návštevy. Tepláky, vyložené nohy na gauči a pozeranie reklám v televízii. Čo viac.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Návštevy bez strápňovania pred rodinou

Ďalšia z výhod momentálnych opatrení počas sviatkov. Konečne sa vyhneš návštevám a návštevy sa vyhnú tebe. Nebudeš musieť sedieť v obývačke a počúvať po 380-krát ten istý príbeh uja Arnolda o tom, ako na vojne jedol ozajstného psa. Teta ti nebude vyštípavať líčka a pýtať sa, kedy si konečne nájdeš frajerku.

Stačí vám zavolať si cez konferenčný hovor, a keďže ty si ten najviac technicky zdatný, nebude to trvať dlho. S celou rodinou sa pozdravíte, ponadávate si na momentálnu situáciu a nedostatok múky v regáloch obchodov a budeš môcť ísť ďalej tlačiť zemiakový šalát.

ArtCaveManiac / EMEFKA
Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
5
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
68
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Umelec svojimi dojemnými obrazmi vyjadruje vďaku a podporu zdravotníkom v čase koronavírusu


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME