Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 13.6.2024
sk
Anton
cz
Antonín
, Antonin

Veľká tragédia na Horehroní. O život prišlo len 6-ročné dievčatko

Telo našli kilometre za obcou.


Úvodné dni tohto týždňa sa nesú v smutnej nálade. Na Horehroní sa stala veľká tragédia, o svoj život tam prišla malá Alžbetka, informujú Noviny.sk. Len 6-ročné dievčatko mal stiahnuť silný prúd Hronu, nevládne telo našli až za obcou.

Tragédia sa stala v obci Pohorelá. Malé dievčatko údajne malo ísť na breh Hronu, kde sa chodievalo často samo hrávať. Podľa všetkého spadla do vody. Hron má v súčasnosti v dôsledku dažďov veľmi vysokú hladinu a strašne silný prúd. Nie je však jasné, čo presne sa stalo.

Rodičia si všimli asi po hodine, že 6-ročná Alžbetka nie je doma, a ihneď ju išli hľadať. „Naši chlapci boli hľadať, aj my sme boli na lúkach,” ozrejmila obyvateľka obce. Rieku prehľadávali hasiči na člne, prezreli každý meter brehu, pričom zapojení boli hasiči zo Závadky nad Hronom a Brezna, pomáhali im aj dobrovoľníci. „Hľadali sme, ako sa dalo, potom ju našli policajti,” vysvetlil ďalší z obyvateľov obce.

Hovorkyňa KR PZ Banská Bystrica Mária Faltániová uviedla, že telo bolo zachytené na konároch. Našli ho vraj niekoľko kilometrov za Pohorelou. Tragédiu bude vyšetrovať ďalej polícia, aktuálne bola nariadená pitva.

tragédia na Horehroní
TASR

Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.