Veľké plány, ktoré si chceš v lete splniť, a nakoniec vždy stroskotajú

Tak čo, bude to tento rok rovnaké? V septembri bez peňazí aj bez opálenia?

Zdroj: Wendy Wei, Valeria Boltneva, Pexels

Leto je pre mnohých vykúpením zo stereotypného života a smutnej nálady. Konečne svieti slnko, je obdobie zmrzlín, kúpania sa nielen vo vlastnom pote a do úvahy prichádza mnoho ďalších, zaujímavých aktivít. Tí, ktorí chodia ešte do školy, sa tešia, že budú mať konečne voľno, iní sú radi, že na chvíľu vypnú na letných festivaloch.

Mnohí z nás si pred príchodom leta robia veľké plány, čo všetko budú robiť a čo musia stihnúť. Ani sa však nenazdáme a zrazu je tu znova jeseň, odlietajú lastovičky a my sa vraciame do pôvodného režimu s pocitom, že sme zas nič z našich plánov nestihli. Pravdepodobne si sa už aj ty našiel v podobnej situácii, keď si si nadával, lebo si nič z týchto vecí nestihol.

煜翔 肖, Unsplash

Schudnúť, cvičiť a zdravo jesť

Akonáhle prichádza to obdobie, keď si treba obliecť plavky, tak každý rozmýšľa nad tým, že by mal niečo so svojou postavou robiť. Zrazu sa chudne do plaviek, akonáhle je vonku teplejšie, tak beháme, no mnohým z nás to vydrží možno pár týždňov. Potom už je leto a povieme si, že aj tak je to už tu, tak radšej sa budeme snažiť až na to ďalšie leto.

Okrem toho na nás všade číhajú zmrzliny, drinky a grilovačky, takže odolávať jedlu, z ktorého sa najviac priberá, je zrazu náročné. Rovnako ako to cvičenie, aj všetko ostatné si tak nechávame na ďalšie leto.

Jez Timms, Unsplash

Chodiť na výlety a navštíviť veľa miest

Konečne je vonku teplo, svieti slniečko, tak si hovoríme, že budeme chodiť na výlety, prechádzky a podobne. Realita je však iná, stačí, že sa jeden večer opiješ a druhý len preležíš doma. Prípadne, je vonku také veľké teplo, že ani nemáš odvahu vychádzať niekam von. Alebo je tu ešte tá možnosť, že nemáš peniaze.

Konečne sa opáliť

Nielen dievčatá, ale aj chlapci si hovoria, že cez leto by sa mali trochu viac ukázať na slnku a chytiť nejakú tú farbu. Zväčša sa však hneď na prvýkrát tak veľmi spáliš, že nevieš týždeň spávať, a potom si na seba dávaš opaľovací krém s najvyšším stupňom ochrany.

Sunbathing Life Is GIF by Aiste Papartyte - Find & Share on GIPHY

Nájsť si partnera / zaľúbiť sa

Leto sa často spája s novými vzťahmi a letnými láskami. Akonáhle ťa to začne obklopovať, tak si už aj ty povieš, že by nebolo od veci nájsť si niekoho. Väčšinou to však končí nejakou srdcervúcou láskou cez pol kontinentu, ktorú si stretol na dovolenke. Prípadne chodíš tak málo na nové miesta, že jednoducho nespoznávaš nikoho nového, a tým pádom sú aj tvoje šance na nový vzťah úplne mizerné.

Chodiť k vode

Kto chodí k vode, je potom aj krásne dohneda opálený. Alebo do červena. Na konci leta väčšinou prídeš na to, že si bol pri vode možno tak päťkrát. Buď preto, lebo zásadne počas víkendov pršalo, prípadne si sa nedokázal ani „vykotiť“ z postele alebo boli tvoji kamaráti natoľko rozlietaní, že si nemal s kým ísť. Vďaka tejto kombinácii býva zrušená polovica letných plánov.

Christopher Campbell, Unsplash

Pamätať si niečo z festivalov

Sen mnohých z nás. Tešíš sa na tie letné festivaly skoro rok, odkedy si z nich prišiel domov. Dávaš si preto záväzok, že tento rok už budeš mať z neho aj nejaké spomienky. Predsavzatie zlyháva v momente, keď piješ na popoludňajšom slnku už tretie pivo, ktorým zapíjaš nejaký ten destilát.

Byť produktívny a venovať sa koníčkom

Konečne máš viac času, vonku je dlho svetlo, môžeš sa venovať veciam, ktoré si doteraz zanedbával. To by si však nemohol furt chodiť po večeroch von s kamarátmi. Počas leta sa len ťažko udržiava nejaký poriadny časový harmonogram. Kto by odolal večernému pivku, keď je vonku tak príjemne a teplo, a vo vnútri sa aj tak nedá existovať.

Announces Last Call GIF - Find & Share on GIPHY

Nechodiť neskoro večer spať a následne nespať do obeda

Možno by to fungovalo, ak by sme večne nechodili na tie večerné záťahy, či je týždeň alebo víkend. Víkendy sú zas nabité festivalmi a rôznymi žúrkami. Akonáhle začneš chodiť čo i len o hodinu neskôr ako si zvykol, potom sa z tohto kolotoča nedá nijak vystúpiť.

Zarobiť si a našetriť peniaze

Hlavne študenti si hľadajú na leto rôzne brigády, na ktorých si môžu čo-to zarobiť. Každý má ambíciu, že si zarobí a niečo ušetrí aj na ďalšie mesiace. Realita je však taká, že všetko, čo sa ti podarilo zarobiť, okamžite míňaš, lebo si chceš popri práci to leto aj trochu užiť. Preto väčšinu svojich zárobkov minieš na výlety s kamošmi a festivaly.

Krists Luhaers, Unsplash

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
4
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Zamestnanci z rôznych odvetví prezrádzajú tajomstvá, ktoré by bežný človek vedieť nemal


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME