Veľké zhrnutie zimných olympijských hier 2018

Bolo na čo pozerať!

Máme za sebou XXIII. zimné olympijské hry v juhokórejskom Pjongčangu, ktoré sa pre podaktoré krajiny (väčšinou kde vedia, čo je to sneh) stali najatraktívnejšou mediálnou udalosťou posledných dní. Podľa prítomných zahraničných novinárov bežní Kórejčania mnohokrát ani netušili, že u nich takéto podujatie prebieha.

Slovensko nakoniec získalo jednu zlatú medailu a dve strieborné, čím sa umiestnilo na sedemnástom mieste v celkovom poradí krajín. Najúspešnejší boli Nóri, ktorí si domov vzali celkovo 39 medailí, z čoho bolo 14 zlatých. Takto to dopadne, keď je celá tvoja krajina prakticky jeden veľký olympijský areál, a každý obyvateľ má nejakú skúsenosť so zimnými športami.

https://pxhere.com/en/photo/1381543

Toto vidí bežný Nór, keď sa ráno vyberie do práce

V Pjongčangu sme sa stali svedkami mnohých prekvapení (Nemci v hokejovom finále? WTF?) a neuveriteľných výkonov. Šetrilo sa na vlajkách – dve kórejské republiky vystupovali pod jednou spoločnou, a Rusi kvôli dopingovému škandálu nastúpili miesto štátnej vlajky s olympijskou zástavou (a opäť potvrdili, že trest bol zaslúžený).

Väčšina z nás sa určite bude vedieť stotožniť so 17-ročným americkým snowboardistom, Redom Gerardom, ktorý neskoro do noci sledoval seriál, zobudil sa 20 minút po zvonení budíka, dobehol na športovisko a odniesol si z neho zlatú medailu.

redgerard / instagram.com (https://www.instagram.com/p/BfKeFNXn5AA/?taken-by=redgerard)

“What the f–k? Hoooly sh-t,“ zneli Redove slová v priamom prenose, keď zbadal svoje skóre na výsledkovej tabuli

Jedna vec sa na tohtoročnej olympiáde nezmenila a prebehla presne podľa očakávaní – Pita Taufatofua z exotickej Tongy opäť nesklamal, a na otvorenie olympiády v mrazivom počasí prišiel oblečený v tradičnom odeve obyvateľov tohoto tichomorského štátiku.

http://edition.cnn.com/interactive/2018/02/sport/winter-olympics-cnnphotos/

Nemôže ti byť zima, ak nevieš, čo to je!

Ako sa darilo Slovákom?

Jedna zlatá a dve strieborné – to predstavuje všetko, čo naša reprezentácia získala. Všetky tieto úspechy má na svedomí biatlonistka Anastasia Kuzminová. To, čo predvádzala, bolo niečo neuveriteľné. Športovým fanúšikom zabezpečila obrovskú kopu radosti. Zamrzí azda len to, že o štyri roky ju v Pekingu súťažiť už neuvidíme.

Škoda, že nemohla hrať aj hokej s USA. Tá streľba by bola presnejšia

Posted by EMEFKA on Dienstag, 20. Februar 2018

Všetky médiá, osobnosti a obyčajní ľudia boli z Kuzminovej výkonov nadšení. Celé dni ďakovali a gratulovali. Niekedy to ale netreba preháňať. Ďakovná pieseň, ktorú má na svedomí Barbora Balúchová, je toho skvelým dôkazom. Ak si človek, nevážiaci si seba a svoje zdravie, skladbu si môžeš pustiť priamo tu:

Na ZOH Slovensko vypravilo pomerne mladý hokejový tím, ktorý mal na starosť kanadský tréner Craig Ramsay. Po nervydrásajúcom a vyrovnanom zápase s favorizovanými športovcami z Ruska, Slováci získali cenné víťazstvo. Naše družstvo bolo jediné, ktorému sa na turnaji zlatých Rusov podarilo poraziť.

Cyka blyat!

Posted by EMEFKA on Mittwoch, 14. Februar 2018

Wat?

Posted by EMEFKA on Freitag, 23. Februar 2018

Čo je smutné, našim reprezentantom sa na úspech nepodarilo nadviazať, a po zápase s Ruskom išlo všetko dolu vodou. Ako prvý začal redaktor RTVS, Ján Hudok, ktorý predviedol svoju katastrofálnu angličtinu počas rozhovoru s trénerom slovenského tímu.

Okrem Kuzminovej a hokejistov Slováci vkladali nádeje predovšetkým do reprezentantov v biatlone a lyžovaní. Aj napriek tomu, že nikto z nich nepriniesol cenný kov, určite im za ich výkony patrí vďaka.

Čo Česi?

Česká výprava si domov berie 2 zlatá, 2 striebra a 3 bronzy. To znamená štrnáste miesto v celkovom rebríčku krajín. Hokejisti podľahli v súboji o bronz Kanade, čo bolo pre mnohých určite veľké sklamanie. Najneuveriteľnejší kúsok predviedla 22-ročná Ester Ledecká. Akoby jej nestačilo zlato zo superobrovského slalomu na lyžiach, rozhodla sa ukázať, ako to vie na snowboarde. Vie to veru naozaj dobre. Dôkazom toho je zlatá medaila aj z paralelného obrovského slalomu na snowboarde. Získať dve zlatá z dvoch rôznych disciplín, to je niečo, čo sa len tak nevidí!

Ester <3 Blahopřejeme a děkujeme! *Yaroslaav

Posted by Canny Czech memes on Samstag, 24. Februar 2018

Gratulujeme!

Posted by G.cz on Freitag, 16. Februar 2018

I národní poklad mívá noční běsy:)

Posted by G.cz on Samstag, 17. Februar 2018

Netreba zabúdať na fanúšikov!

Aká by to bola olympiáda bez divákov? Diváci taktiež predvádzali skvelé výkony. Počas celej súťaže boli schopní podľa úspešnosti reprezentantov striedať zámená „my“ a „oni“. Ak boli športovci úspešní, tak sme vyhrali my, všetky zlyhania majú na svedomí oni. Odrazu bol každý expert na všetky športy, a krčmami sa ozývali odborné diskusie.

Haha…amatér!

Posted by EMEFKA on Donnerstag, 22. Februar 2018

Vďaka štatistikám portálu Pornhub sme mali možnosť vidieť, prečo ľudia naozaj pozerajú olympiádu. Prudký nárast v počte vyhľadávaní zaznamenali nielen rôzne všeobecné pojmy, viažuce sa k olympiáde, ale aj konkrétne športy. Najväčšiu obľubu si získalo pôvabné krasokorčuľovanie, vyčerpávajúce lyžovanie a drsný hokej. Aj priamo v Kórei sa tvrdo makalo. Organizátori účastníkom rozdali 110 000 prezervatívov, čo je najväčšie množstvo v histórii zimných olympiád.

Ak si niekto z obrovského množstva športov, ktoré predvádzali účastníci olympiády ešte stále nevie vybrať srdcu blízku disciplínu, nič nie je stratené. Slovenskí youtuberi vymysleli niekoľko ďalších atraktívnych súťaží, ktoré oslovia každého Slováka:

Reprezentanti ČR a SR by jednoznačne dominovali tejto disciplíne:

Najúspešnejší slovensko-český šport

Posted by EMEFKA on Samstag, 24. Februar 2018

Na záver šport, ktorý je nám všetkým najviac blízky:

V tomto mi to ide

Posted by EMEFKA on Sonntag, 18. Februar 2018

Titulná fotka: wikipedia.org

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
40
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
11 podivných faktov o Kim Čong-unovi, ktoré si o ňom nevedel

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME