Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 6.2.2023
sk
Dorota
cz
Vanda
, Wanda
V spolupráci s Itafilm

Veľkolepá historická dráma Woman King nám predstaví odhodlanú bojovníčku za slobodu

Snímka pozbierala mimoriadne spokojné recenzie a v týchto dňoch mieri do našich kín.


Do našich kín už čoskoro zamieri lákavá historická novinka Woman King od režisérky Giny Prince-Bythewood. Tá vychádza zo skutočných udalostí a zahraniční kritici si ju nevedia vynachváliť. Na čo sa v nej môžeme tešiť?

Boj za slobodu začína

Príbeh sa odohráva v západnej Afrike v roku 1823. Hlavnou hrdinkou je generálka Nanisca (Viola Davis), ktorá trénuje oddiel ženských bojovníčok. Práve táto jednotka sa zapísala do histórie ako tá, ktorá húževnato a odhodlane bránila Dahomejské kráľovstvo proti jeho nepriateľom. Tí chcú zničiť život Dahomejcov aj ich kultúrne hodnoty a Nanisca niečo také odmieta pripustiť.

Okrem Violy Davis si vo filme zahrali aj Thuso Mbedu, Lashana Lynch, Sheila Atim, John Boyega, Hero Fiennes Tiffin, Masali Baduza, Jayme Lawson, Adrienne Warren, Jordan Bolger, Angélique Kidjo či Julius Tennon. Snímka na základe trailerov pôsobí poriadne epicky a evidentne sa môžeme tešiť na strhujúci príbeh plný akcie a silných scén.

Zahraniční kritici snímku chvália

To, napokon, potvrdzujú aj zahraničné recenzie, ktoré snímku veľmi chvália. Na stránke Rotten Tomatoes 95 % pozitívnych recenzií s ratingom 7.8/10 a na stránke Metacritic nadpriemerných 76 %. Kritici chvália hlavne výkon Violy Davis, sústredenú réžiu, akčné scény a veľkoleposť.

Zdá sa teda, že nás v kinách čaká parádny zážitok a Woman King bude celkom iste miešať karty aj v oscarovej sezóne. Snímka zamieri do slovenských kín už 13. októbra.

Itafilm

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť