Veľkonočný starterpack

Čo ťa na Veľkú Noc čaká a neminie.


Veľká Noc – obdobie zvieracích mláďat, zajacov, kuriatok, farebných vajíčok a legálneho týrania žien. Napriek tomu ju všetci v kútiku duše milujeme. A taktiež existujú veci, ktorým sa nikto z nás nevyhne.

 

Plánovanie

V prípade mužov pôjde zrejme o stratégiu boja, naopak, v prípade žien to zrejme bude stratégia úteku. Najlepšou obranou je útek. Pôjdeme k Marike, od Mariky k Zuze a odtiaľ ku Gabike. A čo z toho? Muži si nás nájdu aj keby sme sa skryli v Himalájach, túto jednorázovú zábavku si raz ročne nenechajú len tak ujsť. Čakajú na ňu celý rok a nič také ako počasie, načasovanie, diaľka, fáza Mesiaca alebo rozloženie hviezd ich od toho neodradí.

Zdroj: popkey.co

Pokus o dohodu

No… Môžete to skúsiť. Na Veľkonočnú nedeľu si sadnete so svojim drahým a jemne mu vysvetlíte, že by ste radi strávili pokojnú Veľkú noc a bolo by fajn keby si tento rok tradície odoprel. Risk je zisk. Možno to výjde a naozaj prežijete Veľkonočný pondelok plný pohody, lásky a pochopenia. A možno nie.

Zdroj: cosmopolitan.com

Dekorovanie

Je úplne jedno, že nemáš absolútne žiadny estetický vkus a o dekorácie javíš nulový záujem. Ak ešte žiješ s rodičmi alebo po boku akéhokoľvek ženského pohlavia, tak ťa dekorovanie celého tvojho obydlia kuriatkami a zajačikmi čaká a neminie. Áno, je to zlaté, ale vyžaduje to zbytočne veľa práce vzhľadom na to, že celé toto skrášlenie sa robí kvôli jednému týždňu. A kvôli siedmim dňom nepotrebuje celý byt makeover.

Zdroj: memegenerator.net

Farbenie vajíčok

Ako by sme na to mohli zabudnúť? Bez toho sa predsa Veľká noc nezaobíde. No najlepšie by bolo, keby ich sliepky počas veľkonočného obdobia znášali už nafarbené. Prvých 10 vajíčok je ohromná zábava v kruhu rodiny, ďalších 10 už nie je taká zábava a kuchyňa začína vyzerať, akoby sa na ňu vyvracala dúha. Po ďalších 10 ich ale aj tak nemáš 30 lebo 5 sa rozbilo, 2 chytili úplne inú farbu akú si si vysníval a na zvyšné 3 sa farba nechytila pre istotu vôbec. Celá radosť z farbenia vajíčok v momente opadáva a z diaľky počuť iba otváranie alkoholu.

Zdroj: etsy.com

Kostol

Či už si veriaci alebo to máš tak nejak na háku, ak existuje deň v roku, kedy tvoje nohy vkročia do kostola, tak to je definitívne Veľká Noc. Ak chodíš do kostola pravidelne tak to nie je pre teba žiadny big deal. Ale ak si ateista tak to je ako objavovanie úplne nového sveta. Vysvetli svojej babke, že v také veci neveríš. Takúto výhovorku ti nevezme takže tak či tak nakoniec skončíš s modlitebnou knižkou v ruke. Posadíš sa medzi babičky, ktoré už poznajú všetky omše od slova do slova aj odzadu a tvoje myšlienky sa zbiehajú do otázok “čo tu vlastne robím?“ a “čo vlastne mám robiť?“. A tak iba naďalej zmätene ticho sedíš a pozoruješ. Zlatým klincom programu je, keď farár zapáli kadidlo a tebe v tom momente spáchajú všetky čuchové bunky hromadnú samovraždu.

Zdroj: pinterest.com

Televízny program

Po náročnom umývaní okien, pečení baránka a farbení vajíčok máš chuť si konečne oddýchnuť a relaxovať. Tak si zapneš telku v nádeji, že tam nájdeš niečo, čo ťa zaujme. Ak si sem neprišiel hľadať dvojhodinový záznam mučenia, mlátenia a výkrikov, tak Ježiša Nazaretského radšej prepni. Ďalej tu nájdeš dokumenty snáď o každom pápežovi, ktorý kedy nasadol do papamobilu a kopu reportáži o tom, kde kto koho ako veľmi oblial alebo kto bol ako silno vyšibaný. Okrem toho budú vysielané aj všetky československé rozprávky, všetky diely Božskej relikvie a ak sa ti pošťastí, natrafíš aj na livestream z Vatikánu.

Zdroj: tumblr.com

No a niekedy je hocijaké plánovanie a vymýšľanie totálne zbytočné, pretože ťa rana korbáčom a kýbeľ ľadovej vody prekvapí ešte pred tým, než ráno otvoríš oči a ty s počiatočným infarktom myokardu prehodnocuješ rozchod. Ako náhle začne Veľká noc, v každom nositeľovi testosterónu sa prebudí malý chlapec. No kto by im chcel pokaziť radosť, veď to je ako pokaziť dieťaťu narodeninovú oslavu. Hriech.

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!

Ľudia práve čítajú

15 Filmových záberov so špeciálnymi efektmi a bez nich

Otvoriť článok
Reagujte!
Grr Grr
3
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
19
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Veľkonočný starterpack

Prihlásiť sa

Prihláste sa prosím pomocou svojho prihlasovacieho mena a hesla. Prihlasovacie údaje na stránky emefka.sk a memehub.sk sú rovnaké.
Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

reset password

Späť na
Prihlásiť sa
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME