Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 15.6.2024
sk
Vít
cz
Vít
, Vítek

Veľký krach dlhoročnej firmy na Slovensku. O prácu prišli desiatky ľudí

Ide o výrobcu známych produktov, ktorý vyvážal do 15 krajín sveta.


Len nedávno sme ťa informovali o tom, že firma Bosch na východnom Slovensku končí. K nej sa najnovšie pridáva ďalšia spoločnosť v tomto regióne.

Ide o firmu s dlhoročnou históriou. Na východnom Slovensku zbankrotoval najväčší výrobca radiátorov s viac ako 100 zamestnancami, píše portál Regióny.sk.

Výrobca radiátorov Korad Radiators, ktorý začal svoju výrobu v roku 1968, sa dlhodobo zmietal v problémoch. Napriek snahám o obnovu firmy sa nedokázal vymaniť z dlhov a nepriaznivých hospodárskych výsledkov. Vo februári sa nakoniec musel podriadiť reštrukturalizácii, ktorá prerástla do definitívneho bankrotu, uvádza sa v záznamoch registra konkurzov.

Mohlo by ťa zaujímať:

Mnohí ľudia prídu o prácu. Firma na východnom Slovensku oznámila definitívny koniec

Posledné dostupné údaje ukazujú, že firma skončila v roku 2022 so stratou vo výške 2,27 milióna eur. Podľa portálu Košice Dnes bol jedným z hlavných faktorov, ktoré prispeli k problémom, dlhodobo neuhradený záväzok voči dodávateľom plechu, ktorý sa vyšplhal na viac ako štyri milióny eur.

Veriteľ tejto firmy podal žiadosť o konkurz už pred rokom, ale súd v lete udelil dlžníkovi šancu na reštrukturalizáciu. Bohužiaľ, záchranný plán stratovej košickej fabriky sa nesplnil. Denník N informoval, že dlhy na daniach a odvodoch za uplynulý rok vzrástli na päťnásobok pôvodnej sumy.

Shutterstock

Podľa portálu FinStat firma dlhuje najviac Sociálnej poisťovni (viac ako 320-tisíc eur), má dlhy aj voči zdravotným poisťovniam (24-tisíc a 21-tisíc) a Finančnej správe SR (22-tisíc).

Firma, ktorá sídli v areáli U.S. Steel Košice, podľa informácií na svojom webe dodávala radiátory na Slovensko a do 15 krajín sveta. V ponuke mala vyše 1500 modelov radiátorov a označovala sa ako najväčší výrobca radiátorov na Slovensku.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.