Verná kópia Titanicu vypláva o štyri roky na moria. Rovnaká bude trasa aj počet pasažierov

Na svojej palube privíta až 2345 cestujúcich, ktorí si budú môcť užiť nezameniteľný zážitok.

Milovníci a nadšenci Titanicu určite už teraz šetria na svoju prvú plavbu na tejto legendárnej lodi. Už v roku 2022 sa možno splní viacerým ich sen a túto plavbu si budú môcť užiť na vlastne koži. O štyri roky má totiž prvýkrát vyplávať replika Titanicu po rovnakej trase ako pôvodný Titanic.

https://giphy.com/gifs/titanic-1912-uMWjQuHf5yRcA

O tom, že sa stavia replika známeho Titanicu sa už vie niekoľko rokov. Ak ste si už mysleli, že projekt bol neúspešne ukončený, tak pozor, stále pokračuje. Premiérová plavba Titanicu II je naplánovaná na rok 2022. Za nápadom na vytvorenie repliky Titanicu stojí politik a podnikateľ Clive Palmer. Podľa minulých plánov mala loď vyplávať prvýkrát už v roku 2012.

Nová loď je doslova identickou kópiou tej, ktorá v roku 1912 zažila tragickú kolíziu s ľadovcom. Nový Titanic je pripravený na všetko. V jeho výbave je niekoľko záchranných člnov, má tiež zváraný, nie prikovaný trup a moderné navigačné a radarové zariadenia. Má jednoducho všetko, čo by ste od lode v 21. storočí očakávali.

Loď pôjde pôvodnou trasou, akou išiel aj Titanic z roku 1912. Prvých cestujúcich preplaví loď z Dubaja do New Yorku, pričom sa zastaví v niekoľkých prístavoch, kde bude rozhodne pútať pozornosť viacerých ľudí.

Na palube privíta v 835 kajutách 2 435 cestujúcich. Na loď si budeme môcť zakúpiť lístky pre prvú, druhú a tretiu triedu, presne ako to bolo na Titanicu aj v minulosti. Cena lístkov však ešte doposiaľ nie je známa.

Titanic II bude veľmi podobný svojmu predchodcovi, nebude chýbať ani typické schodisko, ktoré zohráva dôležitú úlohu vo filme Jamesa Camerona z roku 1997.

Zdroj: CNN
Titulná fotka: United Australia Party

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
6
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
8
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 absurdných dôvodov, pre ktoré sa niektorí ľudia rozhodli, že sa rozvedú

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME