Veselá multiplayerovka Fall Guys sa môže stať najdôležitejšou hrou roka. Čomu vďačí za úspech?

Spojenie klasických plošinoviek a Takešiho hradu je momentálne najpopulárnejšou hrou na svete.

Zdroj: Devolver Digital

Najpopulárnejšia hra súčasnosti nesie názov Fall Guys: Ultimate Knockout. Jednoduchá multiplayerová hra, v ktorej proti sebe hráči zápolia v rôznych zábavných disciplínach, si podmanila srdcia hráčov z celého sveta, píše Kotaku. Aké príčiny má tento fenomenálny úspech?

Princíp hry v skratke

Jednoduchosť a zrozumiteľnosť. Aj príležitostný hráč pochopí pravidlá hry už po niekoľkých minútach. Na začiatku máme 60 hráčov vo forme „fazuliek“, ktorí 5 kôl za sebou súťažia v niektorých z 24 disciplín. Väčšina z nich pripomína prekážkové dráhy. Po každom kole je nejaká časť hráčov eliminovaná, zvyšok postupuje ďalej, až kým nezostane jeden absolútny víťaz.

Pri hraní budeš vo veľkom padať

Dalo by sa povedať, že Fall guys je spojením hier z detských ihrísk, klasických plošinoviek aj televíznych súťaží ako Wipeout! a Takešiho hrad. Opäť sa potvrdzuje, že úspešné dielo nemusí byť výnimočne inovatívne a komplikované. Niekedy stačí spojiť známe myšlienky v dobre fungujúcom celku.

Slovíčko fall v názve hry naozaj nie je zbytočné. Pri hraní Fall Guys budeš zaručene vo veľkom padať, odrážať sa od prekážok a dostávať údery zo všetkých strán. V niektorých okamihoch tvoje nervy naozaj dostanú zabrať. Okrem skillu si hra pýta aj veľkú dávku šťastia, ktoré sa od teba s veľkou radosťou odkloní v tej najhoršej chvíli.

Detailne premyslený dizajn

Napriek svojej očividnej jednoduchosti Fall Guys skrýva aj komplexnejšiu vrstvu a dizajn jednotlivých súťaží je v skutočnosti detailne premyslený. Hráč so skúsenosťami spozná veľa tipov a trikov, ktoré mu umožnia využiť prostredie a správanie druhých hráčov vo svoj prospech, čím značne zvýši svoju pravdepodobnosť úspechu.

Piata najhranejšia hra

Za úspechom hry stojí aj svojská marketingová kampaň, ktorú tvorcovia hry zvolili. Pred vydaním hru rozdávali populárnym streamerom na Twitchi, ktorí sa zasa o ďalšie kľúče delili so svojimi divákmi. Týmto spôsobom hra dosiahla nevídanú popularitu, ktorá spôsobila to, že počas svojho vydania 4. augusta boli servery žalostne preťažené.

Fall Guys má veľkú šancu stať sa najdôležitejším herným titulom roka 2020. Titulom, ktorý bude diktovať trendy a dočká sa mnohých napodobenín. Hra je momentálne k dispozícii na Playstation 4 a PC (Steam). Na Steame sa predalo vyše 2-miliónov kópií a ide o piatu najhranejšiu hru. Do konca augusta sú Fall Guys k dispozícii zdarma pre Playstation Plus. Nedostatok spoluhráčov ti určite nehrozí!

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Kto bol brutálny vrah Jack Rozparovač? Prinášame ti prehľad 5 podozrivých (2. časť)


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME