Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 5.2.2023
sk
Agáta
cz
Dobromila

Najpopulárnejšia hra súčasnosti nesie názov Fall Guys: Ultimate Knockout. Jednoduchá multiplayerová hra, v ktorej proti sebe hráči zápolia v rôznych zábavných disciplínach, si podmanila srdcia hráčov z celého sveta, píše Kotaku. Aké príčiny má tento fenomenálny úspech?

Princíp hry v skratke

Jednoduchosť a zrozumiteľnosť. Aj príležitostný hráč pochopí pravidlá hry už po niekoľkých minútach. Na začiatku máme 60 hráčov vo forme „fazuliek“, ktorí 5 kôl za sebou súťažia v niektorých z 24 disciplín. Väčšina z nich pripomína prekážkové dráhy. Po každom kole je nejaká časť hráčov eliminovaná, zvyšok postupuje ďalej, až kým nezostane jeden absolútny víťaz.

Pri hraní budeš vo veľkom padať

Dalo by sa povedať, že Fall guys je spojením hier z detských ihrísk, klasických plošinoviek aj televíznych súťaží ako Wipeout! a Takešiho hrad. Opäť sa potvrdzuje, že úspešné dielo nemusí byť výnimočne inovatívne a komplikované. Niekedy stačí spojiť známe myšlienky v dobre fungujúcom celku.

Slovíčko fall v názve hry naozaj nie je zbytočné. Pri hraní Fall Guys budeš zaručene vo veľkom padať, odrážať sa od prekážok a dostávať údery zo všetkých strán. V niektorých okamihoch tvoje nervy naozaj dostanú zabrať. Okrem skillu si hra pýta aj veľkú dávku šťastia, ktoré sa od teba s veľkou radosťou odkloní v tej najhoršej chvíli.

Detailne premyslený dizajn

Napriek svojej očividnej jednoduchosti Fall Guys skrýva aj komplexnejšiu vrstvu a dizajn jednotlivých súťaží je v skutočnosti detailne premyslený. Hráč so skúsenosťami spozná veľa tipov a trikov, ktoré mu umožnia využiť prostredie a správanie druhých hráčov vo svoj prospech, čím značne zvýši svoju pravdepodobnosť úspechu.

Piata najhranejšia hra

Za úspechom hry stojí aj svojská marketingová kampaň, ktorú tvorcovia hry zvolili. Pred vydaním hru rozdávali populárnym streamerom na Twitchi, ktorí sa zasa o ďalšie kľúče delili so svojimi divákmi. Týmto spôsobom hra dosiahla nevídanú popularitu, ktorá spôsobila to, že počas svojho vydania 4. augusta boli servery žalostne preťažené.

Fall Guys má veľkú šancu stať sa najdôležitejším herným titulom roka 2020. Titulom, ktorý bude diktovať trendy a dočká sa mnohých napodobenín. Hra je momentálne k dispozícii na Playstation 4 a PC (Steam). Na Steame sa predalo vyše 2-miliónov kópií a ide o piatu najhranejšiu hru. Do konca augusta sú Fall Guys k dispozícii zdarma pre Playstation Plus. Nedostatok spoluhráčov ti určite nehrozí!


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť