Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.12.2023
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Najpopulárnejšia hra súčasnosti nesie názov Fall Guys: Ultimate Knockout. Jednoduchá multiplayerová hra, v ktorej proti sebe hráči zápolia v rôznych zábavných disciplínach, si podmanila srdcia hráčov z celého sveta, píše Kotaku. Aké príčiny má tento fenomenálny úspech?

Princíp hry v skratke

Jednoduchosť a zrozumiteľnosť. Aj príležitostný hráč pochopí pravidlá hry už po niekoľkých minútach. Na začiatku máme 60 hráčov vo forme „fazuliek“, ktorí 5 kôl za sebou súťažia v niektorých z 24 disciplín. Väčšina z nich pripomína prekážkové dráhy. Po každom kole je nejaká časť hráčov eliminovaná, zvyšok postupuje ďalej, až kým nezostane jeden absolútny víťaz.

YouTube video

Pri hraní budeš vo veľkom padať

Dalo by sa povedať, že Fall guys je spojením hier z detských ihrísk, klasických plošinoviek aj televíznych súťaží ako Wipeout! a Takešiho hrad. Opäť sa potvrdzuje, že úspešné dielo nemusí byť výnimočne inovatívne a komplikované. Niekedy stačí spojiť známe myšlienky v dobre fungujúcom celku.

Slovíčko fall v názve hry naozaj nie je zbytočné. Pri hraní Fall Guys budeš zaručene vo veľkom padať, odrážať sa od prekážok a dostávať údery zo všetkých strán. V niektorých okamihoch tvoje nervy naozaj dostanú zabrať. Okrem skillu si hra pýta aj veľkú dávku šťastia, ktoré sa od teba s veľkou radosťou odkloní v tej najhoršej chvíli.

YouTube video

Detailne premyslený dizajn

Napriek svojej očividnej jednoduchosti Fall Guys skrýva aj komplexnejšiu vrstvu a dizajn jednotlivých súťaží je v skutočnosti detailne premyslený. Hráč so skúsenosťami spozná veľa tipov a trikov, ktoré mu umožnia využiť prostredie a správanie druhých hráčov vo svoj prospech, čím značne zvýši svoju pravdepodobnosť úspechu.

YouTube video

Piata najhranejšia hra

Za úspechom hry stojí aj svojská marketingová kampaň, ktorú tvorcovia hry zvolili. Pred vydaním hru rozdávali populárnym streamerom na Twitchi, ktorí sa zasa o ďalšie kľúče delili so svojimi divákmi. Týmto spôsobom hra dosiahla nevídanú popularitu, ktorá spôsobila to, že počas svojho vydania 4. augusta boli servery žalostne preťažené.

Fall Guys má veľkú šancu stať sa najdôležitejším herným titulom roka 2020. Titulom, ktorý bude diktovať trendy a dočká sa mnohých napodobenín. Hra je momentálne k dispozícii na Playstation 4 a PC (Steam). Na Steame sa predalo vyše 2-miliónov kópií a ide o piatu najhranejšiu hru. Do konca augusta sú Fall Guys k dispozícii zdarma pre Playstation Plus. Nedostatok spoluhráčov ti určite nehrozí!


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.