Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 10.12.2023
sk
Radúz
cz
Julie
, Julia, Juliana
Zdroj: ©Shutterstock

Vesmírna odysea, Elden Ring alebo God of War. Aké hry nás čakajú v roku 2022?

Na čo sa tešíš najviac?

Nový rok je pred nami. Pre každého hráča videohier to znamená len jediné: pozrieť si kalendár a zaznačiť si tie najzaujímavejšie tituly, ktoré majú vyjsť. A my ti s tým pomôžeme.

Aj keď má hra skvelý marketing, neznamená to ešte, že pôjde o skutočne A+ titul. Niekedy zase zožne všetku slávu taká hra, od ktorej by to nikto nikdy nečakal. Mohli sme sa o tom presvedčiť v minulom roku.

Samozrejme, počítame s tým, že oficiálne vydanie sa môže v priebehu roka odsúvať, eventuálne padnúť na budúci rok, ale nezaškodí sa trocha navnadiť, no nie? A možno si ani nevedel, že práve tieto zmienené hry majú vyjsť už tento rok!

Elden Ring

Najbližšie sa môžeme tešiť na epické fantasy RPG v podobe Elden Ring. V kalendári ti určite nemôže chýbať dátum 25. február, keď by mala uzrieť svetlo sveta oficiálna plná verzia tohto titulu. Už sme dostali ochutnávku v podobe beta verzie v novembri minulého roka.

Ak si nevedel, tak ťa určite prekvapí fakt, že na hre spolupracoval aj autor série Hra o tróny George R. R. Martin, ktorý sa „spolčil“ s režisérom Hidetakom Miyazakim, a spoločne vytvorili unikátny svet so zaujímavým príbehom. Výsledkom by mala byť hra podobná sérii Dark Souls, Bloodborne alebo Sekiro: Shadows Die Twice.

Hra bude dostupná pre platformy PC, Playstation 4, Playstation 5, Xbox One a Xbox Series X/S.

YouTube video

Starfield

Pre všetkých fanúšikov vesmíru a štúdia Bethesda je dôležitý dátum 11. november. Mnoho z nás má skvelé spomienky na azda najpopulárnejší titul Bethesdy – Skyrim. Treba však zdvihnúť varovný prst, hra by nemala niesť podobné prvky ako séria The Elder Scrolls alebo Fallout. Napriek tomu sa môžeme tešiť na epické RPG dobrodružstvo.

O hre toho veľa nevieme, čo nie je nič nové, pokiaľ ide o Bethesdu. Štúdio je známe zahmlievaním. Dej hry sa bude odohrávať v ďalekej budúcnosti, niekedy okolo roku 2330. Todd Howard, režisér, fanúšikom sľubuje tzv. „next-gen“ zážitok.

Hru si budeš môcť zahrať na platformách PC a Xbox Series X/S.

YouTube video

Mohlo by ťa zaujímať:

Vybitý ovládač či ťažká misia. 10 situácií, ktoré pozná každý gamer

God of War Ragnarök

Možno najočakávanejšou hrou roka je titul God of War: Ragnarök. Fanúšikovia sa síce ešte v januári dočkajú PC verzie predchádzajúceho titulu (God of War), avšak všetka pozornosť smeruje na jeho pokračovanie. Hoci nemáme presný dátum, predpokladá sa, že sa ho dočkáme ešte tento rok (samozrejme, môže sa to zmeniť).

Dej hry by sa mal odohrávať tri roky po predchádzajúcom titule a viacej sa zameriavať na Kratovho syna Atrea. Spoločne sa postavia veľkým menám nórskej mytológie vrátane Thora a Freyi, o zábavu tak bude postarané.

Hru si budeš môcť zahrať iba na Playstation, a to konkrétne na Playstation 4 a Playstation 5.

YouTube video

Hogwarts Legacy

Všetci fanúšikovia magického sveta Harryho Pottera sú v strehu. V roku 2022 by totižto mala vyjsť RPG hra so širokým otvoreným svetom práve z tohto prostredia.

Podľa všetkého by malo ísť o príbeh zasadený niekedy do neskorých rokov 19. storočia s voľne upraviteľnou hráčskou postavou – od výzoru, hlasu až po výber fakulty. Tvoja postava sa následne bude môcť účastniť rôznych hodín, učiť sa nové kúzla alebo preskúmavať pozemky školy.

Štúdio Avalanche Software sa nijako nelimituje a hra by mala byť hrateľná na temer všetkých platformách: PC, Playstation 4 a 5, Xbox One a Xbox Series X/S.

YouTube video

Mohlo by ťa zaujímať:

Najlepšie a najhoršie hry roka 2021. Takéto herné prešľapy a príjemné prekvapenia priniesol tento rok

Stray

V prvej časti 2022 by sa na svet mala dostať aj zaujímavá dobrodružná hra Stray od vývojárov BlueTwelve Studio. Hra bude sledovať osud mačky z perspektívy tretej osoby. Hlavným elementom by malo byť objavovanie a riešenie najrôznejších hádaniek. Mačke by mal robiť spoločnosť malý rozkošný dron B12.

Vývojári pôvodne plánovali vydať hru už v roku 2021, ale napokon ju presunuli na prvú polovicu 2022. Môžeme len dúfať, že tento presun stál za to.

Hra bude hrateľná na PC, Playstation 4 a Playstation 5.

YouTube video
 1. Na ktorý titul sa tešíš najviac?

  1. Elden Ring
  2. Starfield
  3. God of War Ragnarök
  4. Hogwarts Legacy
  5. Stray
  6. Na niečo iné
  298 hlas(y/ov)
  Share Your Result

Tagy:

Michaela Rošková
Som externou redaktorkou portálu EMEFKA od februára 2021. Venujem sa najrôznejším témam, no najradšej mám politické perličky a zaujímavé príbehy.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.