Veterán ruských špeciálnych jednotiek si zvolil prácu typickú pre nežnejšie pohlavie

Rodové stereotypy sa dajú rozbíjať aj takýmto spôsobom.

Zdroj: Vitaly V. [email protected]

Počas dvoch čečenských vojen sa kaukazská republika zmenila na peklo. Boje boli nesmierne brutálne a obe strany utrpeli ťažké straty. Groznyj, hlavné mesto, sa premenilo na totálnu ruinu a pripomínalo zničený Stalingrad alebo zbombardované Drážďany.

V roku 2003 sa v epicentre tejto tragédie ocitol Dmitrij Bratčikov. Dmitrij slúžil v ruských špeciálnych jednotkách, ktoré sú známe ako Specnaz. Elitné útvary vzbudzujú rešpekt a sú známe tvrdými prijímačkami, ktoré zvládnu len tí najodolnejší muži. Bratčikovovou úlohou bolo zneškodňovať míny a nástražné výbušné systémy, čiže, určite sa nenudil. Čečensko bolo posiate smrteľnými pascami.

Mikhail Evstafiev

Po vojne Dmitrij slúžil ďalších sedem rokov ako veliteľ družstva Specnaz. Vojenská kariéra Rusa nenapĺňala, tak z armády odišiel a pokúšal sa podnikať. Zrejme ani to nebola tá správna cesta, keďže osud nakoniec bývalého vojaka zaviedol na kurz manikúry. Nikoho neprekvapí, že bol jediný muž v skupine. Asi žiaden z jeho niekdajších súdruhov v zbrani si nemôže do životopisu zapísať niečo takéto.

Rus hovorí, že vždy rád skúšal netradičné veci a chcel nakuknúť do „ženského sveta“. Zákazníčky sú väčšinou šokované pohľadom na mohutného manikéra, jeho schopnosti si ale veľmi pochvaľujú. Šikovné ruky sa nezaprú a medzi odstraňovaním protitankovej míny a odstraňovaním kurieho oka asi nie je veľký rozdiel.

Dalo by sa čakať, že pre Dmitrija bude po bojových skúsenostiach táto práca prechádzkou ružovou záhradou, ale nie je to tak. Manikúru považuje za nesmierne náročnú robotu. Dôvod, prečo sa chlapík vydal na takúto dráhu, bol možno potenciál dobrého zárobku.

V Rusku sú totiž veľmi populárne vtipy o tom, že každý, kto sa venuje manikúre-pedikúre, je milionár. Bývalý Specnaz ale aj tak neplánuje v profesii dlho zostávať a vo veku 37 rokov sa pripravuje na štúdium psychológie.

Zdroj: kuban.kp.ru

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
22 úchvatných premien, ktoré ťa namotivujú spraviť niečo s vlastným životom

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME