Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 3.12.2022
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Na niektoré veci sa nedá pripraviť, ani keď vieš, že jedného dňa určite prídu. Smrť domáceho miláčika je jednou z nich. Kto nezažil, nepochopí, aké to je prichádzať do prázdneho bytu, po ktorom sa ešte včera premávala roztopašná chlpatá guľa s vedomím, že dnes ťa už pri dverách nikto čakať nebude.

Už ťa nikto nepooblizuje od hlavy po päty, nikto ti na záchod nedonesie loptičku, nikto ťa nebude hypnotizovať pohľadom, keď do seba budeš hádzať večeru. Nikto nebude skákať meter dvadsať do výšky vždy, keď zašuchoceš obalom od zemiakových lupienkov, a nikto nebude čakať s vôdzkou v hube nastúpený pred dverami vždy, keď sa postavíš zo sedačky. A tebe to bude nekresťansky, ale naozaj nekresťansky chýbať. 

Shutterstock

Zlomené srdce je slabý pojem, máš pocit, že ti ho niekto minimálne prešiel traktorom. Neostáva ti iné, než dúfať, že si mu dal najlepší život, aký si mohol, a že teraz je už na lepšom mieste a obklopený maškrtami a pískajúcimi hračkami na teba dáva pozor. Vo veterinárnej klinike Smiths Station v Alabame vedia, že každý pes si zaslúži ten najkrajší odchod za dúhový most, a sú patrične pripravení na to, aby im ho dopriali. 

Posledné maškrty pre psíky dojali internet

Ich nedávny príspevok o špeciálnych maškrtách pre psíky, ktoré odchádzajú do neba, sa stal svetovým virálom. Momentálne má takmer 70-tisíc lajkov a za srdce chytil každého psičkára, ktorému na internete skrížil cestu. „Táto dóza je vyhradená pre pacientov, ktorých ideme uspať. Pretože žiadny pes by nemal odísť do neba bez toho, aby aspoň raz neochutnal čokoládu,“ píše na profil kliniky doktorka Nicole M. Namie a pridáva fotografiu nádoby plnej čokoládových pusiniek značky Hersheys. 

This jar is reserved for our euthanasia appointments…because no dog should go to Heaven without tasting chocolate. ❤️❤️❤️ Dr. Namie

Posted by Smiths Station Animal Hospital on Monday, September 20, 2021

Ľudia v komentárovej sekcii boli úprimne dojatí a niektorí prezradili, akými delikatesami spríjemnili posledné chvíle svojim maznákom. „Naša mala čokoládovú zmrzlinu s banánom a so šľahačkou. Banán bol jej obľúbený, bez toho ísť nemohla,“ napísala jedna z komentujúcich. „Kým sme čakali na veterinára, náš sa napchával výberovým čedarom. Na ten spokojný výraz nikdy nezabudnem,“ povedal zase ďalší.

Zdroj: Smiths Station Animal Hospital / Facebook 


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť