Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 10.12.2023
sk
Radúz
cz
Julie
, Julia, Juliana

Život nie je prechádzka ružovou záhradou. Každý si prejde nejakou tou existenčnou krízou, musíme čeliť stresu, podrazom, podvodom, či vysporiadať sa s krivdou. Niekto pije, niekto je agresívny, niekto sa bude doživotne utápať v depresii a negativite a iný to zas zoberie s humorom. A tadiaľ by zrejme mala viesť tá správna cesta. Načo sa rozčuľovať a trápiť, keď sú veci, ktoré sa nedajú zmeniť a ani nijako ovplyvniť. Treba to prijať, po čase sa na tom zasmiať a ísť ďalej. Lebo jeden deň si tu a druhý…si tu zas. Na všetko vraj existuje liek, no tieto otrepané vety ti vôbec nepomôžu.

Bude to dobré/lepšie/ok

Vážne? A kedy? Keď budem ležať v hrobe? Že vraj dobré a zlé obdobia mávame všetci. No to určite. Ja mám to dobré minúty a ťažké roky. Tak ak nemáš čo povedať a jediné, čo by si chcel je len ľutovať ma, tak buď radšej ticho. Alebo aspoň povedz, že si tu pre mňa a aj budeš. Poprípade dones nejaký ten chľast.

Treba myslieť pozitívne

Všetko o čom hovoríš si pritiahneš do života. Takže buď pozitívne naladený a o čo požiadaš, to dosiahneš. Ak myslíš na chorobu, tak ju aj dostaneš. Ak sa niečoho obávaš, pokazíš to. To je ale veľmi zaujímavé, že ty si pozitívne mysliaci a ešte stále nie si bohatý, nemáš ani lásku, ale problémov máš zato požehnane. Možno zaspávaš s úsmevom na tvári, ale si v rovnakej sr*čke ako ja. Ja mám aspoň ventil v podobe nadávok.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/LnVOdAOltUtvq)

To zvládneš

Samozrejme, to dáš. To je ľahké. Pôjde ti to super. A ty sa klepeš a potíš sa jak prasa, pretože máš dôležitý pohovor. Skús dychové cvičenia. Predstav si stres ako veľký červený balón a sleduj ho ako sa vznáša a letí až niekam ďaleko, ďalekooo…a potom mi daj tiež to LSD, pretože aj ja chcem dávať takého cenné rady.

Ak na to nebudeš myslieť, uľaví sa ti

Ok, už na to nebudem myslieť. Aké jednoduché. Škoda len, že tvoj mozog a tvoje podvedomie pracujú na úplne inom leveli, takže máš proste smolu. Každý jeden myšlienkový chod končí náznakom na ,,to“. Pred dlhou cestou sa nevyspíš, po rozchode sa budíš s prvou myšlienkou naňho/ňu, pred dôležitým termínom u doktora si tvoj mozog sám gúgli všetky rakoviny sveta a keď ideš do novej školy alebo práce, tak to zbohom zdravý rozum.

Nezaslúžil si ťa/Nebola pre teba tá pravá

Ani ten, ani ten predtým, ani žiadny. Táto bola len ľavá, no konečne to chápem. Zdvihla vôbec niekedy táto veta to udupané a poškodené ego? Čo si tu budeme nahovárať. Ale keby sa doplazil aj s kyticou a smutnými očami, už to neplatí a zrazu je to pán vyvolený. Každý by sa mal mať dostatočne rád na to, aby so vztýčenou hlavou odišiel od toho, čo mu ubližuje.

Vôbec ste sa k sebe nehodili, bol to zmrd

Takže tým chceš povedať, že celý ten čas si si toto myslela a nepovedala si mi to? Ale nieee, však akože nie je až taký zmrd. Aha, takže bol vlastne super a je to moja chyba, že ma nechal? U-te-kaj! Táto konverzácia nemá zmysel, týmto výrokom neutrieš žiadne slzy, aj keď ťa to veľmi mrzí a najradšej by si tomu idiotovi rozbila hlavu. Pretože, kto ho môže ešte viac neznášať? No predsa jej najlepšia kamoška.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/angry-mad-anger-l1J9u3TZfpmeDLkD6)

Je mi to ľúto, máš to ťažké

Akože, ja ešte stále čakám na ten alkohol. Toto suché konštatovanie mi nepomôže. A že vraj ani alkohol nie? No to ani minerálka! Treba si vydezinfikovať vnútorné poranenia a trošku sa uvoľniť. Že si mám ísť zabehať a prečistiť si takto hlavu? Okej, ale potom skočíme na pivo.

Čím viac ti život naloží, tým budeš silnejší

To je síce pravda, ale čo z toho, keď život je tu a teraz a nie potom. Katastrofa za katastrofou a z teba sa stáva Hulk. Psychickej sily na rozdávanie, ale žeby si konečne mohol niekomu fajnovo pridr*ať a rozdrviť mu všetky kosti, na to ešte stále nemáš.

Však počkaj, jemu sa to vráti, karma!

Vráti sa mu to aj s úrokmi a ja sa potom budem smiať. Ha ha ha. Škodoradosť, najväčšia radosť a potom (možno) prídu výčitky, že si to predsa naňho zoslal. Neprajme si zlé, karma nám to všetkým spočíta. Karma všetko vidí a každému sa raz vráti. Čo zaseješ, to zožneš. Buď silným človekom a odpusť alebo ho pošli do pi*e a uľaví sa ti. Porozmýšľam ešte nad kariérou motivačného „spíkra“. Na tomto sa dá krásne zbohatnúť.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/school-college-test-12vJgj7zMN3jPy)

To aj mne sa stala taká vec…

A zrazu tu máme súťaž, kto má biednejší život. Kto má doma horšiu manželku, kto má neposlušnejšie deti, kto má toho najhoršieho šéfa. To, že sa ti zdôverím, že ma štve to a to a ty vytiahneš svoj odpad, neznamená pomoc. Proste buď ticho a počúvaj. To pomôže oveľa viac. Ak ma budeš zaujímať ty, spýtam sa ako si riešil podobný problém. Nechcem počuť to, že ty si na tom určite ,,horšie“.

Nájdeš niečo nové a lepšie!

Príde lepší muž, príde aj lepšia práca a príde opäť leto a slniečko a už bude po smútku. Ale ja to chcem hneď všetko a teraz! Kedy to nájdem? Kedy to príde? Prečo to hovoríš, keď to nevieš ani ty? Ak máš pre mňa nejakú ponuku, tak šup s ňou sem, ale nepotieraj mi ústa medom. Jedine ak medovým Jackom, vtedy môžeš.

Uvidíš, že zajtra to budeš vidieť už inak

Tak to určite áno. Minimálne s jednou opicou na krku, odoslanými trápnymi správami pre drahú ex a s veľkým prúserom, že som sa nedostavil do práce. Určitú dobu to potrvá, ale to prejde. Neboj sa. (Ďalšia skvelá utešovacia veta, pri ktorej si želáš nech ťa skôr prejde auto). Ostaň hlavne silný a nevzdávaj sa!

giphy.com (https://giphy.com/gifs/love-demi-lovato-32P0YCYsdHhfy)

Titulná fotka: freegreatpicture.com


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.