Pondelok 23.5.2022
sk
Želmíra
cz
Vladimír, Vladimíra

Manželstvo je záležitosť, ktorú si slobodní ľudia vysvetľujú tak akosi po svojom. Často to však s pravdou nemá nič spoločné. Práve preto sa vydaté ženy rozhodli hodiť karty na stôl a podeliť sa s internetom o všetky tie drobnosti, ktoré by rady povedali svojim kamarátkam. A najmä tým, ktoré sú akurát single.

1. Keď nadávam na svojho muža, zväčša je to preto, že si len potrebujem uľaviť. Naozaj nechcem, aby si naňho začala kydať, hovoriť, že mám naviac a navrhovať rozvod. Pretože fakt, že nevie správne naložiť umývačku riadu, naozaj nie je dôvodom na takýto radikálny krok.

2. Každé tajomstvo, ktoré mi prezradíš, sa zákonite dozvie aj môj muž. Ale nemusíš sa báť – nebude sa smiať, ani ťa súdiť. Vlastne mu to bude úplne tri-päť a o dve hodiny si ani nespomenie, že som mu niečo také spomínala… ale dozvie sa o tom.

3. Stále chcem počuť o tvojich jednorazových úletoch, známostiach zo zoznamky a príšerných opileckých sexoch. Stále chcem vedieť, čo sa v tvojom živote deje – aj keď je to tak diametrálne odlišné od toho môjho. Som vydatá, nie mŕtva.

4. To, že som sa vydala, ešte neznamená, že už mám odmakané. Aj naďalej mám ciele a ambície a hodlám sa k nim prepracovať.

Movie GIF - Find & Share on GIPHY

5. Keď predtým, než súhlasím, že s tebou pôjdem von, zavolám svojmu mužovi, neznamená to, že si pýtam jeho povolenie. Len chcem, aby to vedel, pretože viem, že aj ja sama mám rada prehľad o tom, čo práve robí. S kontrolou to však nemá nič spoločné. Je to skôr o vzájomnom rešpekte.

6. Manželstvo ti negarantuje 100-percentnú podporu a pochopenie v akejkoľvek situácii. Aj ľudia v tomto zväzku potrebujú kamarátov.

7. Len preto, že sme sa vzali, sa ešte hneď nemusíme púšťať do plodenia potomkov. Prosím, prestaňte sa nás na to v jednom kuse pýtať. Nielenže je to otravné, no vyvíja to na nás nepríjemný tlak.

8. Pokojne ma napomeň, keď zase poviem namiesto jeho mena len môj manžel. Viem, že to dokáže liezť na nervy, no nerobím to naschvál.

Couple Love GIF - Find & Share on GIPHY

9. Niekedy ti ozaj závidím tú nezávislosť, čistú domácnosť a čas len pre seba. Starostlivosť o seba, muža a deti dáva poriadne zabrať… čo by som dala za to, keby som si jeden večer mohla len tak sama v tichosti posedieť na gauči, papať čínu a nohou škrabkať mačku.

10. Áno, môj muž je zvláštny. No a čo?! Ja som predsa tiež. To je dôvod, prečo sme spolu.

11. Ak ma zavoláš na kávu a ja odmietnem s tým, že už mám plány so svojím manželom, neopováž sa mi nič vyčítať. Ale veď si s ním každý boží deň, bývate spolu v jednom dome, blá, blá, blá… to nie je to isté! Fungovať spolu, spravovať domácnosť a vychovávať dieťa nie je rovnaké ako vybehnúť niekam na večeru. V manželstve je takéto romantické rande vo dvojici vzácnejšie, akoby si čakala.

12. To, že som sa vydala, neznamená, že som kompletne iný človek. Stále som to ja. Len som s niekým legálne spätá.

Excited Reality Tv GIF - Find & Share on GIPHY

13. Single ľudia majú sem-tam pocit, že o veľa prichádzajú. Nie je to tak celkom pravda. Manželstvo je super vec, no je to skupinový projekt, ktorý trvá až do konca života. Preto si radšej užívaj samotu, kým to okolnosti dovolia. Neskôr už na taký luxus nebudeš mať nárok.

14. Manželstvo neznamená viac sexu. Skôr pri ňom sex naberá celkom iný, hlbší význam. Ale určite ho teda nie je viac ako predtým.

15. Nemajte strach rozsadiť nás na spoločenských akciách. Sme manželia, nie siamské dvojičky. Dokážeme štyri hodiny sedieť na opačných koncoch miestnosti, konverzovať s inými ľuďmi a baviť sa.

16. Niekedy nás to plánovanie budúcnosti s našimi polovičkami úplne pohltí. Bývanie, deti… je toho veľa a zo všetkého sme takí nadšení. ALE… nikdy nezabúdame na svoje kamarátky. Aj keď sa to tak môže zdať, na milión percent to nie je pravda.

Married Life GIF by Disney Pixar - Find & Share on GIPHY

Zdroj: buzzfeed.com
Titulná fotka: 123rf.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť