Vety, ktorým je lepšie sa vyhýbať, ak nechceme nikoho uraziť

Aj neškodne mienené slová môžu niekomu ublížiť.

Zdroj: © Shutterstock

Niektoré vety môžeme myslieť nevinne, no ich používaním sa aj tak môžeme niekoho dotknúť alebo ho podráždiť. A preto je niekedy mlčať zlato. Toto je 6 hlášok, pri ktorých by si mal poriadne zvážiť, či ich zo seba vôbec vypustíš…

1) „Na to si mal myslieť vopred.“

V živote je veľa vecí, ktoré sa nedajú predvídať a týka sa to nás všetkých. Nedá sa vždy vopred vedieť, či sa ti prestane páčiť špecializácia, ktorú si si vybral, alebo či si prestaneš rozumieť so svojím partnerom. Čiže výčitky alebo poukazovanie na zlyhania z minulosti sú úplne zbytočné a ľudí to ľahko urazí a nahnevá. Ako ich nie si ty povinný počúvať, tak by si sa im mal vyhýbať, aby si zbytočne neublížil niekomu, koho máš rád.

Shutterstock

2) „To zase pozeráš tie sprostosti?“

Možno aj ty poznáš ten pocit, keď sa radostne hodíš na gauč, pustíš si obľúbený kanál a tvoji najbližší sa začnú navážať do toho, ako len, preboha, môžeš pozerať také blbosti. Každý z nás má iný filmový či hudobný vkus, no nie je dobré demotivovať či zhadzovať iných kvôli tomu, že sa nám nepáči ten ich.

3) „Vyzerala by si lepšie keby…/ Vyzeráš unavene/ Nepribrala si náhodou?“

Podobné frázy možno považuješ za neškodný vtip či konštruktívnu kritiku, alebo si ani neuvedomíš, že si povedal niečo nevhodné. No niektorí ľudia, ktorí majú možno problém so sebaúctou, môžu podobné komentáre brať ako pomerne ponižujúce.

Shutterstock

4) „To ako sa dá žiť v takom malom byte? To si nechcel radšej nejaký novší?“

Takýmito slovami môžeš všetko nadšenie dotyčného z nového bytu alebo akejkoľvek inej veci úplne zažehnať. Okrem vkusu sa líšia aj naše finančné možnosti, a preto je potrebné byť ohľaduplný a pri podobných komentároch dobre vážiť slová.

5) „To iba toľko zarábaš? Viac by si mal, keby si ostal doma. To sa ti oplatí?“

Pri rozdávaní komentárov na prácu či výšku platu by sme mali byť tiež opatrní. Nie každý totiž pracuje iba kvôli peniazom. Možno by niekde zarobil viac a aj si to uvedomuje, no jeho zamestnanie ho baví a podobné hlášky ho môžu zarmútiť.

A na druhej strane, ak stále počúvaš tieto „povzbudzujúce“ frázy od svojich blízkych či priateľov, mal by to byť pre teba varovný signál. Tieto slová nám ľahko pomôžu spochybniť naše vlastné úspechy a schopnosti.

6) „Nie je to práve Brad Pitt, ale je milý.“

Vžime sa do situácie niekoho, kto je veľmi zaľúbený a jeho polovička je preňho stelesnením dokonalosti. No poukazovaním na to, že až taká perfektná nie je, dotyčného iba zbytočne podráždime a rozhneváme si ho. A taktiež, ak sa stretneš s podobnými poznámkami či útokmi a ubližuje ti to, zastav ich už na začiatku.

Shutterstock
Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
7
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
9
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
6
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Simpsonovci ako reálni ľudia? Umelec pretvára známe postavy na realistické 3D modely (2. časť)

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME