Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 10.12.2023
sk
Radúz
cz
Julie
, Julia, Juliana

Niektoré vety môžeme myslieť nevinne, no ich používaním sa aj tak môžeme niekoho dotknúť alebo ho podráždiť. A preto je niekedy mlčať zlato. Toto je 6 hlášok, pri ktorých by si mal poriadne zvážiť, či ich zo seba vôbec vypustíš…

1) „Na to si mal myslieť vopred.“

V živote je veľa vecí, ktoré sa nedajú predvídať a týka sa to nás všetkých. Nedá sa vždy vopred vedieť, či sa ti prestane páčiť špecializácia, ktorú si si vybral, alebo či si prestaneš rozumieť so svojím partnerom. Čiže výčitky alebo poukazovanie na zlyhania z minulosti sú úplne zbytočné a ľudí to ľahko urazí a nahnevá. Ako ich nie si ty povinný počúvať, tak by si sa im mal vyhýbať, aby si zbytočne neublížil niekomu, koho máš rád.

Shutterstock

2) „To zase pozeráš tie sprostosti?“

Možno aj ty poznáš ten pocit, keď sa radostne hodíš na gauč, pustíš si obľúbený kanál a tvoji najbližší sa začnú navážať do toho, ako len, preboha, môžeš pozerať také blbosti. Každý z nás má iný filmový či hudobný vkus, no nie je dobré demotivovať či zhadzovať iných kvôli tomu, že sa nám nepáči ten ich.

3) „Vyzerala by si lepšie keby…/ Vyzeráš unavene/ Nepribrala si náhodou?“

Podobné frázy možno považuješ za neškodný vtip či konštruktívnu kritiku, alebo si ani neuvedomíš, že si povedal niečo nevhodné. No niektorí ľudia, ktorí majú možno problém so sebaúctou, môžu podobné komentáre brať ako pomerne ponižujúce.

Shutterstock

4) „To ako sa dá žiť v takom malom byte? To si nechcel radšej nejaký novší?“

Takýmito slovami môžeš všetko nadšenie dotyčného z nového bytu alebo akejkoľvek inej veci úplne zažehnať. Okrem vkusu sa líšia aj naše finančné možnosti, a preto je potrebné byť ohľaduplný a pri podobných komentároch dobre vážiť slová.

5) „To iba toľko zarábaš? Viac by si mal, keby si ostal doma. To sa ti oplatí?“

Pri rozdávaní komentárov na prácu či výšku platu by sme mali byť tiež opatrní. Nie každý totiž pracuje iba kvôli peniazom. Možno by niekde zarobil viac a aj si to uvedomuje, no jeho zamestnanie ho baví a podobné hlášky ho môžu zarmútiť.

A na druhej strane, ak stále počúvaš tieto „povzbudzujúce“ frázy od svojich blízkych či priateľov, mal by to byť pre teba varovný signál. Tieto slová nám ľahko pomôžu spochybniť naše vlastné úspechy a schopnosti.

6) „Nie je to práve Brad Pitt, ale je milý.“

Vžime sa do situácie niekoho, kto je veľmi zaľúbený a jeho polovička je preňho stelesnením dokonalosti. No poukazovaním na to, že až taká perfektná nie je, dotyčného iba zbytočne podráždime a rozhneváme si ho. A taktiež, ak sa stretneš s podobnými poznámkami či útokmi a ubližuje ti to, zastav ich už na začiatku.

Shutterstock

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.