Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 2.12.2023
sk
Bibiána
, Viviána
cz
Blanka

Tvoje druhé okrúhle narodeniny sú ešte sranda, ale keď už sa blížiš k tým tretím, tak sa z teba začína vytrácať radosť. Ty možno zažívaš svoje najlepšie roky života, ale ľudia navôkol zaručene vedia, ako ti pokaziť radosť. Zväčša sú to tvoji rodičia a tí, ktorí už majú svoju tridsiatku dávno za sebou.

Ak si sa ocitol vo veku, keď už máš bližšie k tridsiatke ako k dvadsiatke, určite si dostal nejednu otázku, ktorá ťa vyviedla z miery. Roky pribúdajú a rovnako aj tieto nepríjemné otázky či poznámky, ktoré určite dostávaš častejšie, ako by si chcel.

„Preboha, ty tu máš šedivé vlasy?!“

Niektorých to poriadne desí samo osebe, naozaj na to netreba upozorňovať. Občas o tom dokonca človek nevie do chvíle, kým na to neupozorníš. „Teda, vedel som, že mám tie tri za ľavým uchom, ale že mám ďalšie aj za pravým?!“ 

Ty v tomto momente možno zistíš, že máš aj ďalšie šedivé vlasy, o ktorých si nevedel. Potom, keď ti to však začne hovoriť každý druhý človek, tie šedivé vlasy začnú pribúdať rýchlejšie, ako by si chcel.

„Ešte ti netikajú biologické hodiny?“

Malo by byť zakázané pýtať sa žien na to, či budú mať deti, či nejaké chystajú a akékoľvek iné otázky ohľadne detí. Hlavne v prípade, keď slečna nemá žiadneho partnera. Čo si má ísť to decko ukradnúť do pôrodnice, alebo čo?

A možno mať deti ani nie je jej cieľom. Hneď ako sa niekto opýta ženy, či jej netikajú biologické hodiny, mala by mať plné právo opýtať sa svojho náprotivku, či už prišla do prechodu alebo či je plešatý už odjakživa.

Sassy Red Wine GIF by Married At First Sight - Find & Share on GIPHY

„V tvojom veku som už mala tvojho brata.“

Klasická poznámka mnohých mám, smerujúca k svojim dcéram a občas aj synom. Mamky väčšiny teraz už takmer tridsiatnikov mali svoj deti okolo dvadsiatky, čo bolo v tom čase úplne bežné.

Naša generácia však dospieva o trochu neskôr, takže dnes je úplne bežné, že vo veku našich mám, ktoré vtedy mali odrodené aj dve deti, my poriadne nevieme, kto sme a čo sme. Alebo nemáme partnera, prípadne máme v živote iné ciele.

„Po tridsiatke sa už chudne oveľa ťažšie.“

Nebodaj máš nejaké tie kilečká navyše, tak ti to tvoji najbližší veľmi radi vyhodia na oči. Zväčša je to jeden z tvojich rodičov, ktorý ti s dobrým zámerom chce poradiť, že by si so sebou mal niečo robiť, kým nie je neskoro. Ak náhodou uznávaš zdravý životný štýl, tak to ideálne okomentujú zas poznámkou typu, že to preháňaš, že si už príliš chudý a podobne.

Shutterstock.com

„Ako to, že ešte bývaš v podnájme? Mal/a by si si kúpiť niečo vlastné.“

Ak sa práve nemôžu ľudia navôkol starať do toho, čo s tvojím budúcim potomstvom, tak prechádza téma na nehnuteľnosti. V očiach mnohých starších ľudí by mal mať každý človek pred tridsiatkou hypotéku na krku a manželstvo minimálne v blízkej budúcnosti.

Len ťažko sa im vysvetľuje, že možno ty nemáš na to, aby si si sám vzal hypotéku, prípadne, že podmienky na kúpu nehnuteľností nie sú také ružové, ako to bolo v ich časoch.

„Deti nechystáš? Už máš na to vek.“

Väčšina otázok, ktoré ľudia pred tridsiatkou nemajú v láske, sa týka detí. Je jedno, či máš dlhoročný vzťah alebo si sám, je to miestami rovnako otravné.

Ak ich naozaj niekde v blízkej budúcnosti chystáš a máš dokonca na to partnera, tak sa to možno znáša lepšie, ako keď si slobodný a niekto ti neustále kladie túto otázku. Čo tí ľudia očakávajú, že sa rozbehneš po ulici a začneš si hľadať otca či matku svojich detí, lebo “už na to máš vek“?

Frustrated Sigh GIF by Rooster Teeth - Find & Share on GIPHY

„Mal by si si niekoho nájsť, potom ťa už nikto nebude chcieť.“

O, áno, keď máš dvadsaťtri, niekto nerieši, či niekoho máš alebo nie, povedia ti, že máš ešte čas. Ak si však už po dvadsaťpäťke, nebodaj sa blížiš k tridsiatke, tak dostávaš rady o tom, že by si si mal niekoho nájsť, lebo potom bude neskoro, a už je najvyšší čas. V momente, keď máš za sebou niekoľko zúfalých rande, ktoré nikam neviedli, sa máš chuť opýtať, kde si teda máš toho niekoho hľadať.

„Kedy bude svadba?“

Páry, ktoré sú spolu už niekoľko dlhých rokov, musia čeliť otázkam o tom, kedy chystajú svadbu, či budú mať deti a kam vlastne smeruje ich budúcnosť. Takýmito otázkami ich doslova tlačia do kúta, navzdory tomu, či tú svadbu chcú a plánujú alebo nie. A rovnako je to aj s deťmi. A vôbec to nie je príjemné. 

Shutterstock.com

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.